Allgemeines

# Huobi Türkiye’deki kullanıcılara kulak verip Chiliz’i (CHZ) listeledi

Inhaltsverzeichnis

Huobi Türkiye’deki kullanıcılara kulak verip Chiliz’i (CHZ) listeledi

Önde gelen kripto para borsalarından Huobi, taraftar tokenleri ile adını duyuran Socios.com’un dijital para birimi Chiliz’i (CHZ) listeledi.

1 Ekim tarihinde Cointelegraph ile paylaşılan basın bildirisine göre, Galatasaray ve Trabzonspor gibi köklü kulüplere taraftar tokeni geliştiren Socios.com’un yerel para birimi CHZ işlemleri, Huobi borsasında başladı.

Yapılan açıklamada Huobi’nin aldığı bu kararın, Türkiye’deki kullanıcıların yoğun ilgi gösterdikleri anket sonucunda işleme konduğu bildirildi.

Türkiye’deki kullanıcılar istedi

Socios.com; Türkiye’den Galatasaray ve Trabzonspor’un yanı sıra dünyada Barcelona, Paris Saint-Germain, Juventus, Atletico Madrid ve Roma gibi birçok farklı spor kulübü için blockchain tabanlı taraftar etkileşim ve ödüllendirme platformu olarak çalışıyor.

Gerek alım satım hacmi, gerekse likiditede açısından önde gelen dijital varlık alım satım platformlarından olan Huobi, Socios.com’un yerel tokeni olan Chiliz’i listeleyerek taraftarların daha rahat işlem yapmasını sağlamış oldu.

Socios.com’un para birimi CHZ’i platformuna taşıyan Huobi, bu kararı kullanıcı anketlerinin sonuçlarını değerlendirerek hayata geçirdiğini söyledi.

Şirket, geçtiğimiz haftalarda Twitter üzerinden bir anket yaparak takipçilerine „Huobi’de en çok görmek istedikleri projeleri“ sormuştu. Gelen popüler cevaplardan biri olan Chiliz’i değerlendirme sürecine alan Huobi, platformda listelenen 301’inci token olarak CHZ’yi kullanıcılarına sundu. 

Konu hakkında açıklama yapan Chiliz CEO’su Alex Dreyfus şu ifadeleri kullandı:

„Türkiye bizim için çok önemli bir pazar ve Huobi ile gerçekleştirdiğimiz bu anlaşmayla Türkiye spor endüstrisine 100 milyon Türk lirası kazandırma hedefimize bir adım daha yaklaşıyoruz.“

Cointelegraph tarafından haberi yapıldığı üzere, Türkiye’nin köklü spor kulübü Galatasaray için taraftar tokenleri hizmete sunulmuştu. Bu tokenler kullanılarak, Galatasaray futbolcularının maçlara çıkış marşının ne olacağının belirleneceği açıklanmıştı.

Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden Trabzonspor’un da taraftar tokeni çıkarılmıştı. Haberi yapıldığı üzere, Socios ortaklığında TRA isimli token üretileceği bildirilmişti.

Forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!