Dizi || Film izlemek için Dizi.BuradaBiliyorum.Com Adresini ziyaret edebilirsiniz.

Genel

#İlişki Uzmanlarına Göre 9 Adımda Ayrıldığınız Kişiyi Geride Bırakma

İlişki Uzmanlarına Göre 9 Adımda Ayrıldığınız Kişiyi Geride Bırakma

Ayrılık, pek çok açıdan zorlu bir süreç. Ancak eğer bir ilişki sizi dibe çekiyorsa, onu mümkün olan en kısa sürede geride bırakabilmelisiniz. Elbette bu hiç kolay değil. Bazı insanlar üzülmeden basitçe hareket edebilseler de, çoğumuz eski sevgilinin üstesinden gelmek için zaman harcamak zorundayız. Yani birisini nasıl aşacağınızı bilmek için yardıma ihtiyacınız varsa, işte ilişki uzmanlarından size öneriler. İlişki uzmanlarına göre 9 adımda ayrıldığınız kişiyi nasıl geride bırakabilirsiniz?

  #Hangi Jenerasyona Aitsiniz? X, Y ve Z Kuşakları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1. İletişiminizi kesin
Birinin üstesinden gelmek için ilk kurallardan biri, onunla iletişimi kesmek. Çünkü hala iletişimde olduğunuz birini unutmanız ve hayatınızdan çıkarmanız mümkün değil. Sosyal medya hesaplarınızda yer alması ve onun paylaşımlarını görmeniz bile aslında bir temas. Bundan kaçınmak zorundasınız. Bu nedenle eğer eski sevgiliniz hala sosyal medya hesabınızda ekliyse onları takipten çıkmak ya da sessize almak gibi bir adım atabilirsiniz. Ya da kendinize bir süre belirleyip o süre içerisinde onların profillerini kontrol etmemeye çalışabilirsiniz. Seks ve İlişkiler Uzmanı Annabelle Knight şöyle diyor; “Eski sevgilinizin neyin peşinde olduğunu anlayabileceğiniz için, sosyal medyada olan ortak arkadaşlara da dikkat edin. Kendinize süre verin; 30 gün boyunca onlarla iletişim kurmadan yönetebiliyorsanız, bundan sonra 90 güne kadar denemeyi düşünün”

  #Az Malzemeyle Kolay Bir Şekilde Pişirebileceğiniz En Lezzetli Yemek Tarifleri #SosyalMedya #Tv #BB

2. Ayrılık ritüelleri
Eski sevgilinizle ayrıldığınızda biriken duyguların hafiflemesi için bir çıkışa ihtiyaç duyarsınız. Bu çoğunlukla aslında bir “bitirme ritüeli”dir. Bu bir mesaj, mektup, sert geçen bir telefon konuşması olabilir. Bu tip bir duygu yaşadığınızda hislerinizi yazmayı deneyin. Ancak yazdığınız şeyleri ona göndermekten kaçının. Sadece kendinizi rahatlatmak için yazın. Annabelle Knight; “Son olarak düşüncelerinizi içinizden atmak için mektubu kendinize yüksek sesle okumaya çalışın ve ardından yırtın” diyor.

3. Onları hatırlatan nesneleri etrafınızdan kaldırın

ayrılık


Bazen eşyalara ne kadar anlam yüklediğimizi fark etmiyoruz. Bu yüzden konu eski ilişkiler olunca olumsuz duyguları tetikleyebilecek her şeyi saklamak istiyoruz. Annabelle; “Bunlar ucuz hediyeler, hatıralar, kartlar ve mektuplar veya eski sevgilinize ait giysiler gibi küçük olabilir.” diyor.

  #Tercih Yapacakların Dikkatine! Türkiye’nin En İyi 30 Üniversitesi

Bununla birlikte uzmanlar fotoğraflar gibi şeyleri yok etmek istemiyorsanız, onları arşivlemenizi ve bir süre boyunca görmeyeceğiniz bir yere kaldırmanızı öneriyor.

4. Aklınıza geldiğinde kendinize zaman tanıyın

ayrılık


Eski sevgilinizi zihninizden bir anda silebilen biri değilseniz (kim yapabilir?) o zaman, o aklınıza geldiğinde onun hakkında düşünmek için kendinize 2 dakikalık bir zaman ayırın. Bu şekilde, onlar hakkındaki duygularınızı yönetebilirsiniz ancak sürekli olarak aklınızı ele geçirmesine izin vermezsiniz.

5. Bir ayrılık uygulaması indirin
Her şey için bir uygulama olduğu doğru. Evet, ayrılıklar için bile. Mend gibi ayrılık uygulamaları, ayrılık yolculuğunuza kişiselleştirilmiş rehberler sunabilir. Uygulama yalnızca iOS için kullanılabiliyor.

6. Geleceğinizi hayal edin
Eski sevgiliniz olmadan gelecekte kendinizi mutlu görmek, onları geçmişte bırakmanın harika bir yolu olabilir. İlişkinizden önce sizi nelerin mutlu ettiğini, hedeflerinizi ve planlarınızı hatırlayın. Kendinize yeniden bir hedef belirlemek ve ona ulaşmak için hem hayal edin hem de harekete geçin. Bunu yapmak gerçekten kolay. Ancak hayal ederken daha fazla ayrıntı ekleyin. Bu gerçekçilik için çok daha iyi.

  #Kamp Tatillerinizi Daha Konforlu Hale Getirecek En Kullanışlı Ürünler

7. Kendinizi suçlamayın

ayrılık


Eski sevgiliniz sizi aldattıysa veya ilişkinizin bitmesine neden olacak bir şey yaptıysa, onun eylemleri için kendinizi suçlamamak önemli. O sizinle olmak istemediyse bunu kabul edip, kendinize daima şu gerçeği hatırlatmak önemli; “İlişkiler başlar ve biter, benim hatanız değil”

8. Öfkeyi bir kenara bırakın
Bir ayrılığın ardından kızgın olmak kolay. Özellikle de eski sevgiliniz sizi aldatmış veya ihanet etmişse. Ancak, uzmanlar “Öfke sadece seni incitecek ve aynı yerde tutacak” diyor. Bu yüzden devam edebilmek için öfkeyi bir kenara bırakmalısınız. Öfke, keder sürecinin normal bir parçası. Ancak meditasyon ve günlük tutma gibi şeylerle öfkeyi serbest bırakmak ileriye doğru olumlu adımlar atmanıza yardımcı olabilir.

  #Savaş Filmleri - Gelmiş Geçmiş En İyi Savaş Filmleri #SosyalMedya #Tv #BB

9. Yeni insanlar tanımaya başlayın
Acele etmek için baskı hissetmeyin. Ancak bir ilişkinin tamamen geride kalması için yeni biriyle tanışıp onun başınızı döndürmesini beklemek de harika bir yol olabilir. Bu nedenle hazır hissettiğinizde kendinize şans tanıyın.

Kaynak: 1

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Kaynak

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı