Anime || Manga

İlk Anime Neden Bakuman Olmalı?

 

İlk Anime Neden Bakuman Olmalı?

Animeci olmak isteyenlerin büyük sıkıntısıdır o kadar anime içinden hangi animeyle başlamaları gerektiği,ama bu yazı tüm sorularınızın cevabı olucak.

Eğer başka yerlere bakarsanız size Death Note , Attack On Titan , Tokyo Ghoul gibi artık klasikleşmiş animeler önerirler , tabikide bunlarıda kesinlikle izlemelisiniz ancak daha sonra izlediğiniz animelerin anime olmadan öncesini daha mangasının yapılış aşamalarını bile gösteren , o animenin mangakasının başından geçen zorulukları anlatan , Shonen Jump mantığını sizin tamamiyle anlamanızı sağlayan anime , çizme isteğinizi getirecek anime Bakuman‘ın ilk izlediğiniz anime olmasını kesinlikle tavsiye ediyorum.

Biraz Bakuman dan bahsedelim . Yan hikayelerin yanı sıra ana hikayemiz şöyledir: Ana karakterimiz Mashiro yıllar önce mangaka olan mcasını kaybeder , amcasına çok hayran olduğu için büyük bir bunalıma girer . Yıllar geçer Mashiro orta okulda Miho adında bir kızı sever Miho da Mashiroyu sevmektedir ama birbirlerinden haberleri yoktur . Sınıflarındaki zeki , çalışkan Takagi ise bir gün sınıfta mashironun karşısına geçer ve ona mangaka olma teklifi sunar . Tagaki hikaye yazıcak mashiro ise müthiş çizim yetenekleriyle o hikayeyi bir manga haline getircektir . Mashiro bu teklifi reddeder ancak Tagaki vaz geçmez ve Mashiro ile Mihoyu buluşturur aralarında geçen konuşma sonucunda Mashiro ve Miho bir söz verirler Mashiro ve Tagakinin mangası anime olduğunda Miho ise büyük bir seyu(seslendirme sanatçısı) olduğunda Miho animenin baş kahramanını seslendircektir ve o zaman Mashiro ve Miho evlencektir.

Animenin ana aşk hikayesinin yanı sıra Mashiro ve Takaginin ilerliyen zamanlardaki sıkı dostlukları , daha mangaka olma yolunun başındayken tanıştıkları onların yaşında olan , onlar gibi mangakalığa yeni başlamış dahi mangaka Niizuma Eiji ile ezeli rakip (burdaki rekabet aynı zamanda büyük bir dostluk) olmaları ve mangakalığın , mangakalar arasındaki dostluk ilişkisinide animenin içinde görebilirsiniz.

Son olarak anime 3 sezondan oluşmaktadır ve her sezon 24 bölümden oluşmaktadır, her bölüm ise çoğu animede olduğu gibi standart olarak ortalama 20 -22 dakika civarındadır , bana kalırsa yeni başlayanlar için ideal bir bölüm sayısıdır .Yani eğer boş zamanınız varsa bir hafta sonu oturup 1 sezonunu rahatlıkla bitrebilirsiniz ve eğlenceli vakitlerde geçirceğinizi düünüyorum

Bu arada kötü haberlerimde var animeyi çok beğenip mangasınıda alıp okumak isteyenler üzgünüm ama Bakumanın mangasının türkçesi yok , ingilizcesi ise yurt dışından getirmek gerçekten biraz maliyetli olmaktadır bu konuda bende şikayetçıyim ama elimizden bir şey gelmez

Bakumanı izledikten sonra Death Note(Bakumanın mangakaları olan Takeshi OBATA ve Tsugumi OOBA nın başka bir yapımı) , Code Geass gibi animeler ve sonra animeyi gerçekten benimser iseniz One Piece ,Naruto, Blech , Fairy Tail  gibi animeleri de izleyebilirsiniz

Evet anime seven dostlar umarım yazım yararlı olmuştur , bu benim sizlere sunduğum ilk yazım . ben KoiNi(Japoncada aşık anlamına gelmektedir) beni bundan sonra bir çok yazıda görebilirsiniz, bir sornaki yazımda görüşmek üzere hoşçakalın.

Bakumandan birkaç resim ;

 

Daha çok anime makalesi okumak isterseniz anime manga kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!