Wissenschaft

#İnsanlar Farelerden Daha Yavaş Gelişiyor Çünkü Kimyaları Farklı

İnsanlar Farelerden Daha Yavaş Gelişiyor Çünkü Kimyaları Farklı

Reklamsız Dizi Film izlemek isterseniz Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi ziyaret edebilirsiniz .

RIKEN Biyosistem Dinamikleri Araştırma Merkezi, Avrupa Barselona Moleküler Biyoloji Laboratuvarı (EMBL), Pompeu Fabra Üniversitesi ve Kyoto Üniversitesi’nde çalışan araştırmacılar, “bölümlenme saatinin” (embriyoların vücut kalıbının oluşumunu idare eden genetik bir ağ), insanlarda farelerden daha yavaş ilerlediğini çünkü biyokimyasal tepkimelerin insan hücrelerinde daha yavaş olduğunu bulmuşlar. Biyokimyasal hızlar arasındaki bu farklılıklar, gelişim hızında türler arası farklılıkların temelini oluşturuyor olabilir.

Omurgalıların gelişiminin ilk aşamasında, embriyo bir dizi “bölüme” ayrılıyor ve bunlar da nihayetinde kas veya kaburga gibi farklı tip dokulara dönüşüyor. Bu süreci, bölümlenme saati adı verilen ve türler arasında değişiklik gösteren salınımlı bir biyokimyasal sürecin idare ettiği biliniyor. Mesela bu süre farelerde yaklaşık iki saat iken, insanlarda yaklaşık beş saat. Bu döngünün uzunluğunun türler arasında neden farklılık gösterdiği ise şimdiye kadar gizemini korumuştu.

  #A 6.5-hour interview with Kryptos creator Jim Sanborn – Klausis Krypto Kolumne

RIKEN. Ç: O.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok bilim makalesi okumak isterseniz bilim kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"