Allgemeines

#İntikam Filmleri – IMDb Puanı Yüksek Gelmiş Geçmiş En İyi İntikam Filmleri #SosyalMedya #Tv #BB

İntikam Filmleri – IMDb Puanı Yüksek Gelmiş Geçmiş En İyi İntikam Filmleri

Soluksuz İzleyeceğiniz İntikam Konulu En iyi 20 Film

Sinema tarihine damga vuran en iyi intikam filmlerini sizler için bu içeriğimizde bir araya getirdik. Hem senaryosu hem de oyuncu kadrosuyla öne çıkan en iyi intikam filmlerini IMDb puanlarına göre sıraladığımız listemizde tüm zamanların en çok izlenen ve en popüler intikam filmleri yer almıştır.

İntikam Filmleri;


1. The Foreigner (2017) – IMDb: 7.0

intikam filmleri

Jackie Chan ve Pierce Brosnan’ın başrolünde yer aldığı The Foreigner filmi terör saldırısında kızını kaybeden Quan’ın intikam için verdiği uğraşı anlatmaktadır. Küçük bir restoranın sahibi olan Quan mutlu bir hayat sürerken acı bir şekilde kızının öldüğünü öğrenir. Bu olayın faillerinin yargılanmasını isteyen Quan olayların üstünün bazı kişiler tarafından örtüldüğünü görür. İstediği adaleti devletten bulamayan Quan tek başına kızının intikamını alacaktır. Jackie Chan’in gençliğinden eser kalmadığını gördüğümüz filmde usta aktör yine de mükemmel bir oyunculuk performansı sunabilmiştir.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman                                                        


2. Desperado (1995) – IMDb: 7.2

intikam filmleri

Western türünün en iyi filmlerinden biri olan “Desperado” El Mariachi isimli bir adamın sevgilisinin uğradığı saldırı için ettiği intikam yeminini konu edinmiştir. Bucho isimli bir adam tarafından gitar çaldığı parmakları kırılıp vahşice katledilen sevgilisinin ardından kin ve nefret dolan Desperado Meksika içlerinde diyar diyar gezerek Bucho’yu aramaya koyulur. Bu sırada Desperado’ya yaverlik yapan Buscemi sayesinde de her gittikleri yerde efsaneleşen El Mariachi düşmanına adım adım yaklaşırken şans eseri karşılaştığı Carolina’ya aşık olur. Aşk, müzik, ihanet ve daha birçok suç unsuru bu intikam filminde bir arada sunulmuştur.

Tür: Western, Aksiyon

  #„SchleFaZ“-Staffel endet heute mit Killer-Babes und vielen Schaumbädern

Fragman 


3. Ghajini (2008) – IMDb: 7.3

intikam filmleri

Bollywood sinemasının önde gelen yapımlarından biri olan Ghajini’nin başrolünde dünyaca ünlü aktör Aamir Khan rol almıştır. İntikam dolu senaryosuyla dikkat çeken Ghajini filminin konusu zengin bir iş adamı olan Sanjay Singhania’nın sevdiği kadını Ghajini isimli bir mafya babasının gözleri önünde öldürmesiyle başlayan intikam hikayesini anlatmaktadır. Sevgilisinin öldürüldüğü olayda başına darbe alan Sanjay her 15 dakika da bir hafıza kaybı yaşamaktadır. İntikam duygusuyla yanıp tutuşan adam unuttuklarını hemen hatırlayabilmek için intikamını kendi vücuduna kazır ve düşmanlarının peşine düşer.

Tür: Gerilim, Aksiyon

Fragman


4. John Wick (2014) – IMDb: 7.4

intikam filmleri

Matrix filmlerinden tanıdığımız ünlü aktör Keanu Reeves’in başrolünde yer aldığı aksiyon filminin konusu eski bir tetikçi olan John Wick’in köpeğini öldüren 3 gangsteri öldürmesiyle başlayan macerayı anlatmaktadır. Filmin yönetmenliğini David Leitch ve Chad Stahelski üstlenmiştir.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


5. Adalet Peşinde (2009) – IMDb: 7.4

intikam filmleri

Muhteşem senaryosu ve Gerard Butler, Jamie Foxx ikilisinin oyunculuk performansı sayesinde en iyi intikam filmlerinden biri olan Adalet Peşinde’nin yönetmeni “İtalyan İşi” filminin de yönetmenliğini yapan F. Gray Gray’dir. Filmin konusu evine giren hırsızların karısını ve çocuğunu katletmesi sonrasında bir adamın adalet arayışını anlatmaktadır. Hırsızlardan birine iş birliği yapması karşılığında hafif bir ceza aldığını öğrenen Clyde Shelton (Gerard Butler) bu haksızlığa karşın adaleti kendi sağlamak ister ve o hırsızı öldürür. Bu sırada davaya bakan başarılı savcı Nick Rice’ye bu haksız adaleti düzeltmezse diğer suçluları da öldüreceğini söyler. Planlı suikastlerle suçluları tek tek öldüren Cylde şehirdeki insanları da bir hayli korkutmuştur. Bu sıralı cinayetleri durdurabilecek tek kişi ise savcı Nick Rice (Jamie Foxx) dur.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Dram

Fragman


  #„Django“: Western-Kultfilm kommt als Serie zu Sky

6. Irreversible – Dönüş Yok (2002) – IMDb: 7.4

intikam filmleri

Ünlü yönetmen Gaspar Noe imzalı Irreversıble filminin konusu Paris’in arka sokaklarında yaşanan bir tecavüz olayı sonrasında intikamı içim harekete geçen genç kadını ve yaptıklarını anlatmaktadır. Arkadaşlarıyla eğlenmek için bara giden genç kadın tek başına evine dönerken birinin onu takip ettiğini fark eder. Ancak kaçmak için zamanı kalmamıştır ve saldırıya uğrar. Başrolünde Monica Belluci’nin yer aldığı filmde Vincent Cassel ve Albert Dupontel’de ona eşlik etmişlerdir.

Tür: Dram, Gerilim

Fragman


7. İçinde Yaşadığım Deri (2011) – IMDb: 7.6

intikam filmleri

Bir kaza sonucu yanmaktan son anda kurtardığı karısının yanış derisi için bir çare arayan estetik cerrahı Robert Ledgard domuz ve insan kanından bir deri elde eder. Ancak karısı yanmış derisini görünce tüm ailenin önünde intihar eder. Tüm aileyi sarsan bu olayın üzerinden yıllar geçer ve bu sefer daha da trajedik bir olay yaşanır ve Robert Ledgard’ın küçük kızı tecavüze uğrar. Dr Ledgard ise kızının intikamını alabilmek için adeta Dr. Frankenstein’a dönüşür. Başrolünde Antonio Banderas’ın rol aldığı intikam filminin yönetmenliğini Pedro Almodovar yapmıştır.

Tür: Dram, Gerilim

Fragman   


8. Şeytanı Gördüm (2010) – IMDb: 7.8

intikam filmleri

Güney Kore sinemasının en iyi intikam filmlerinden biri olan Şeytanı Gördüm bir seri katilin ve onu yakalamaya çalışan başarılı bir polisin hikayesini anlatmaktadır. Emekli bir polis memurunun kızını kaçıran katil Kyung-chul genç kızı hunharca katletmiştir. Ancak bu sefer kaçması imkansızdır çünkü genç kızın nişanlısı olan gizli ajan Dae-hoon bu caniyi yakalamak için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Tür: Gerilim, Dram

Fragman


9. Mazisi Olmayan Adam (2010) – IMDb: 7.8

intikam filmleri

Özel ajanlık mesleğini bir kenara bırakıp sakin bir hayat yaşamaya başlayan CHA Tae-sik’in çevresinde sevdiği kimse yoktur. Sadece komşusunun küçük kızı So-mi’yi kendi çocuğu gibi gören Tae-sik küçük çocuğun kaçırıldığını öğrenince yerinde duramaz ve harekete geçer. Küçük çocuğun annesinin bir uyuşturucu çetesine bulaştığını öğrenen Tae-sik ilk başta çeteyle anlaşma yoluna gitse de bir sonuç alamayacaktır. Güney Kore yapımı intikam filmi olan Mazisi Olmayan Adam’ın başrolünde Bin Won rol almıştır.

Tür: Gerilim, Suç, Aksiyon

Fragman


  # EX-Ripple-CTO Stefan Thomas: Möglicherweise mehr als 220 Mio. US-Dollar in Bitcoin verloren

10. Kanunsuz Josey Wales (1976) – IMDb: 7.9

intikam filmleri

Western türünün efsane ismi Clint Eastwood’un hem yönetmenlik hem de oyunculuk yaptığı efsanevi filmin oyuncu kadrosunda Bill Mckinney ve John Vernon’da yer almıştır. Filmin konusu ise ailesini vahşive öldürenlerden intikam alan Kanunsuz Wales’in bir grup katil tarafından takip edilmesini anlatmaktadır. Başarılı senaryosunun yanı sıra oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken yapım en iyi intikam filmlerinden biri olmuştur.

Tür: Western, Aksiyon

Fragman


11. Revenant (2015) – IMDb: 8.0

intikam filmleri

Hollywood’un ünlü yıldızı Leonardo DiCaprio’nun sonunda Oscar ödülü kazandığı başarılı film 19. yy Amerika’sında avcılık ve kürkçülük yaparak yaşamaya çalışan Hugh Glass’ın hayatta kalma mücadelesini ve intikamını konu edinmiştir. Etrafta kol gezen Fransız askerleri ve Kızılderililer arasında ava çıkan bir grup adam av dönüşü ayı saldırısına uğrar bu saldırıda ağır yaralanan Hugh Glass yanındakiler tarafından ölüme terk edilir. Aynı zamanda yanında çocuğu da olan Hugh gruptaki bir hainin çocuğunu öldürdüğünü izler. Tüm zorlu şartlara rağmen hayatta kalmayı başaran Hugh kısa sürede iyileşip gücünü toplayınca intikamı için geriye döner.

Tür: Western, Macera

Fragman  


12. Kill Bill: Vol. 1 (2003) – IMDb: 8.1

intikam filmleri

Quentin Tarantino’nun efsaneleşen film serisi Kill Bill ilk filmi olan Kill Bill: Vol. 1’in başrolünde Uma Thurman rol almıştır. Ana karakter “Gelin” eskiden birlikte hareket ettiği takım arkadaşları ve Bill’den büyük bir intikam almak ister çünkü düğün günü Bill ona birçok zarar vermiştir. Şimdi sıra Gelin’dedir ancak karşısında bir ordu insan durmaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman  


13. Braveheart (1995) – IMDb: 8.3

intikam filmleri

İskoç Halk Kahramanı olan William Wallace’nin İngilizlere karşı verdiği büyük savaşı konu edinen film kısa sürede mükemmel bir izleyici kitlesine sahip olmuş ve en iyi intikam filmlerinden biridir. Yıllar sonra memleketi İskoçya’ya geri dönen Wallece çifçilikle uğraşmaya başlar. Bu sıralarda çocukluk aşkı olan Murron’la karşılaşan William’ın duyguları yeniden ortaya çıkar. Ancak birkaç İngiliz askerinin tecavüz etmek için saldırdığı Murron’u William kurtarsa da genç kadın ölümden kurtulamaz. Sevdiği kadının intikamını almak için söz veren William İngilizlere karşı büyük bir halk ayaklanması ve direniş başlatır.

Tür: Dram, Biyografi

Fragman


  #Bir Çığlıkta Bin Ses: Kadınlar #SosyalMedya #Tv #BB

14. Inglourious Basterds (2009) – IMDb: 8.3

intikam filmleri

 Quentin Tarantino’nun sinema dünyasına kazandırdığı başyapıt filmlerden biri olan Soysuzlar Çetesi 2. Dünya Savaşı sırasında Nazi vahşetine karşı savaşan bir grup insanın mücadelesini anlatmaktadır. Svaşta ailesini kaybeden Alman aktrist Shosanna yeni bir hayat kurmak için Paris’e kaçar. Bu sırada Almanlara karşı örgütlenen bir grubun lideri olan Yahudi Teğmen Raine ile karşılaşan Shosana ailesinin intikamını almak için Teğmen ile birlikte olur. Muhteşem senaryosu ile dikkat çeken efsanevi filmin başrollerinde Brad Pitt ve Diane Kruger rol almıştır.

Tür: Savaş, Aksiyon

Fragman


15. Oldboy (2003) – IMDb: 8.4

intikam filmleri

Bir gece ansızın kaçırılan ve hiçbir açıklama yapılmadan 15 yıl boyunca hapis tutulan Oh Dear-soo uzun yılların ardından yine hiçbir şey söylenmeden serbest bırakılır. Bu işin başına neden geldiğini araştırmaya başlayan ve intikam duygusuyla yanıp tutuşan Oh Dear-Soo geçmişte yaşadığı büyük bir olayın sonucunda bu işlerin başına geldiğini öğrenecektir. Gerçeği bulmak amacıyla çıktığı bu yol ona daha acı verecek şeyler yaşatacaktır.

Tür: Gerilim, Dram

Fragman


16. Django Unchained (2012) – IMDb: 8.4

intikam filmleri

Leonardo DiCaprio, Jamie Foxx ve Christopher Waltz’ın başrollerinde yer aldığı Zincirsiz filmi yine Quentin Tarantino’nun yönetmenliğinde çekilmiş bir intikam filmidir. Köle Django ve ödül avcısı Dr. King Schultz’un yollarının kesişmesiyle başlayan hikaye Django’nun karısını köle ticareti için kaçıranlardan intikam almasına kadar uzanmaktadır. Birlikte bir çok maceradan maceraya atılan Django ve Schultz ülkenin altını üstüne getiriler.

Tür: Western, Aksiyon

Fragman


17. Memento (2000) – IMDb: 8.4

intikam filmleri

Christopher Nolan’ın psikolojik gerilim türünde yapmış olduğu filmin konusu kısa süreli hafıza kaybı yaşayan bir adamın karısını öldürenleri bulma çabalarını anlatmaktadır. Tüm hayat tarzını değiştiren, şık giyinen ve Jaguar marka araç kullanan Leonard Shelby tüm bunları karısını öldüren kişiyi bulmak için yapmaktadır. Ancak geçmişine dair birçok şeyi hatırlamayan Leonard yaşadığı bu hafıza kayıpları sebebiyle intikam almakta oldukça zorlanacaktır.

Tür: Gerilim

Fragman


  #Rüyada Yelek Görmek Ne Anlama Gelir? #SosyalMedya #Tv #BB

18. Gladiator (2000) – IMDb: 8.5

intikam filmleri

Ünlü aktör Russel Crowe’nin en iyi filmlerinden biri olan Gladiator senaryosunda büyük bir intikam duygusunu barındırmaktadır. Babası Marcus Aurelius’u tahtından eden Commodus gücü eline aldıktan sonra general Maximus ve ailesini öldürme emri verir. Ancak saldırıdan kurtulan Maximus gladyatör olarak arenalarda savaşmaya başlar. Kısa sürede ünlü bir dövüşçü olan Maximus’un tek amacı Commodus’tan intikam almaktır.

Tür: Macera

Fragman


19. Leon: The Professional (1994) – IMDb: 8.5

intikam filmleri

Sinema dünyasına damga vuran efsanevi film Leon işinde uzman olan bir tetikçi ile küçük bir kız çocuğunun hikayesini anlatmaktadır. Üvey ailesinin yanında mutsuz bir yaşam geçiren Mathilda küçük kardeşine bir hayli düşkündür. Bir gün üvey babasının uyuşturucu şebekesiyle sorunlar yaşaması üzerine tüm ailesinin katledildiğini gören Mathilda yan komşusu olan tetikçinin yanına sığınır. Henüz daha küçük yaşlarda olan Mathilda’nın aklında ise tek bir şey vardır. O da kardeşini öldürenlerden intikam alabilmek için iyi bir tetikçi olmayı öğrenir.

Tür: Polisiye, Dram

Fragman


20. Joker (2019) – IMDb: 8.6

intikam filmleri

2019 yılına damga vuran Joker filmi yönetmen Todd Phillips imzalı bir yapım olup oyuncu kadrosunda Joaquin Phoenix, Robert De Niro ve Zazie Beetz yer almıştır. Hayatın her zaman acı yüzüyle karşılaşan Arthur Fleck kendini yapayalnız hisseden bir adamdır. Bir zamanlar gündüzleri palyaçoluk yapan Arthur maruz kaldığı zorbalıklar onu git gide topluma aykırı ve psikopat bir karaktere büründürür. Artık etrafına korku salan biri olan Arthur Gotham şehrinde yaşayan insanlardan ve hayattan intikamını alacaktır.

Tür: Dram

Fragman

Önerilen İçerik: Aksiyon ve Heyecan Dolu Senaryolarıyla Dikkat Çeken En İyi Dedektif Filmleri 

NeOldu.com

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"