Sozialen Medien

#İtalya Hükûmeti Corona Virüsü Salgını Nedeniyle Ülkedeki Tüm Sinema Salonlarını Kapatma Kararı Aldı #SosyalMedya #Tv #BB

İtalya Hükûmeti Corona Virüsü Salgını Nedeniyle Ülkedeki Tüm Sinema Salonlarını Kapatma Kararı Aldı


Corona virüsü salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya’da hükûmet tarafından alınan kararla ülkedeki tüm sinema salonları 3 Nisan’a kadar kapatıldı.

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan, ancak zamanla dünyanın dört bir yanına yayılarak tüm dünyada korkuya neden olan Corona virüsü, sinema dünyasında da etkisini hissettiriyor. İnsanların kapalı alanlarda toplanması salgının yayılması için tehlike teşkil ettiği için sinemada izleyici rakamlarında kayda değer düşüş yaşanırken, hükûmetler ve sinema kurumları da bu salgının önüne geçmek için ciddi önlemler almak zorunda kalıyor.

  #Die Bande aus der Baker Street – Trailer: Ein uraltes Grauen erhebt sich

SXSW Film Festivali, MipTV, Canneseries ve Selanik Belgesel Festivali gibi festivaller ve fuarlar Corona virüsü salgını nedeniyle ertelenmek zorunda kalırken, bazı ülkelerde sinema salonlarının tamamı kapatılmak zorunda kalıyor. Salgından en ciddi şekilde etkilenen ülke olan Çin’de sinema salonlarının kapatılmasının ardından bu kez de benzer bir karar İtalya’dan geldi. İtalya hükûmeti, ülkede çok sayıda ölüme neden olan Corona virüsü salgınının önüne geçebilmek için tüm sinema salonlarını 3 Nisan’a kadar kapatma kararı aldı. Üstelik salgının kontrol altına alınamaması hâlinde bu kararın daha ileri bir tarihe uzatılabileceği belirtiliyor.

İtalya’da Toplam Gişe Hasılatı Son Bir Haftada Yüzde 79 Düşüş Yaşamıştı

Geçtiğimiz yıl toplam 710 milyon dolar gişe hasılatının elde edildiği İtalya, sinema salonlarının gişe hasılatı konusunda tüm dünyada 10. sırada yer alıyor. Bu yüzden ülkede sinema salonlarının kapatılması sadece ülke sinemasını değil, tüm dünya sinemasını etkiliyor

  #Die unheimliche Leichtigkeit der Revolution leicht vor dem ZDF

Öte yandan geçtiğimiz haftanın gişe rakamları, bu karar alınmadan önce de insanların sinema salonlarından uzak durduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz hafta İtalya’daki toplam gişe hasılatı bir önceki haftaya kıyasla yüzde 79’luk düşüş yaşayarak 504 bin dolara geriledi.

İtalya’da alınan bu karar, salgının kontrol altına alınamaması hâlinde Almanya, Fransa, Yunanistan gibi ülkelerde de benzer kararlarının alınıp alınmayacağı sorusunu doğuruyor. Ayrıca Cannes Film Festivali gibi festivallerin akıbeti de belirsizliğini koruyor.

Kaynak: The Playlist

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"