Technologie

Jaguar Land Rover’dan otomobil içinde yürüten koltuk! [Video] – BB

Jaguar Land Rover


Jaguar Land Rover, otomobil içinde yolcularını “yürüten” bir koltuk geliştirdi. Kulağa gerçekten çok ilginç gelen bu sistem insan sağlığı için kilit öneme sahip.

Günümüzün en büyük problemleri arasında fazla hareket etmemek yer alıyor. Değişen çalışma koşullarının etkisiyle günümüzde milyonlarca insan sürekli oturarak masa başında çalışıyor. İşte bu durum insan vücudu için hiç ama hiç iyi değil. Biliyorsunuz sırf bu problem yüzünden akıllı saatlerde / bilekliklerde oturma uyarları bulunuyor. Bu teknolojik ürünler kişilere oturduğu yerden kalkıp biraz hareket etmesi için bildirim yapıyor. İşte bu konu üstünde bir çalışma yapan Jaguar Land Rover, karşımıza otomobil içindeki yolcularını yürüten bir koltuk sistemiyle çıktı. Bu koltuk bünyesinde yer alan elektrikli motor sistemi ve hareketli bölümleriyle oturan kişinin bacak ve kalça çevresini elektriksel olarak uyarıyor. Geliştirilen koltuk sayesinde beynin kişinin yürüdüğünü zannettiği ve böylelikle bölgedeki kan akışını hızlandırdığı aktarılıyor. Bu sistemin uzun yolculuklarda büyük fayda sağladığı ve birçok kronik sırt ağrısını ortadan kaldırabildiği söyleniyor.

Jaguar Land Rover gerçekten güzel bir çalışma içerisinde

Masaj özellikli koltuklardan çok daha farklı çalışan bu teknoloji, henüz geliştirme aşamasında bulunuyor. Bu açıdan sistemin ne zaman kullanıma gireceği bilinmiyor. Ancak bu sistemin herkese ulaşmayacağı da açıkça görünüyor. Çünkü firmanın otomobillerine sadece maddi durumu çok ama çok iyi olanlar ulaşabiliyor.


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!