Allgemeines

#Keratin Bakımı (Yüklemesi) Nedir, Ne İşe Yarar? #SosyalMedya #Tv #BB

Keratin Bakımı (Yüklemesi) Nedir, Ne İşe Yarar?

Keratin Bakımı (Yüklemesi) Ne İşe Yarar?

Saç güzelliği ve saç sağlığı, her kadın ve erkek için önemli bir konudur. Saçlarımıza yaptığımız bakımların doğru olması ise önemli bir konudur. Bazen bakım yaptığımızı düşündüğümüz halde saçlarımızın istemsizce zarar görmesine neden olabiliyoruz. Bu da ciddi anlamda uğraşmayı gerektiren sonuçlarla karşı karşıya kalmamıza neden olabiliyor. Ama saçlarımız için doğru ürünleri kullanmak, daha sağlıklı ve istediğimiz şekilde saç yapısına sahip olmamızı kolaylaştırır. Son dönemlerde kendinden daha fazla söz ettiren keratin bakımı da doğru kullanıldığında, saçlarımızda istediğimiz güzelliği yakalamamıza fırsat sunan bir bakım türüdür.

keratin-bakimi.jpg

Keratin bakımı (yüklemesi), kıvırcık veya çok fazla olan dalgalı saçların düzleştirilmesi temeli ile uygulanan bir bakım türüdür. Ancak bu bakım sadece saçların düz olması ve şekil alması için uygulanan bir bakım türü değildir. Keratin, insanların derisinde, tırnaklarında, dişlerinde ve saçlarında bulunan bir maddedir. Bu madde, bazen dış etkenlerden dolayı bazen de doğal yaşlanma süreci ile kaybolmaya başlar ve saçlarda özellikle kırılmalar, matlaşma ve cansızlık gibi sorunların meydana gelmesine neden olur. keratin bakımı (yüklemesi) de eksik olan keratinin dışarıdan verilerek tamamlanmasına verilen isimdir. Peki, keratin yüklemesi ne işe yarar?

Keratin Yüklemesi Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

keratin-bakimi-003.jpg

Keratin yüklemesi, yukarıda da belirttiğimiz gibi doğal yaşlanma süreci ile insan vücudunda azalmaya başlayan bir maddedir. Bazen de keratinin eksilmesine neden olan başka şeyler de olabiliyor. Mesela saçları sürekli sıcak suyla yıkamak, sık saç yıkamak, saç maşası, saç düzleştiricisi kullanmak gibi etkenler de saçlardaki keratin oranının düşmesine neden olabilir. Bu da saçlarda güzelliğin yok olmasına ve saçların sağlığından uzaklaşmasına neden olur.

Saçlarına zaman ayırarak, daha güzel görünmesini isteyenlerin keratin bakımı yapmaları kaçınılmaz bir iştir. Hem daha sağlıklı saçlara sahip olabilmek hem de daha kolay bir şekilde şekil almasını sağlamak adına yapılan bu işlem, kalıcı çözümler ve saçların sağlıkla ışıldamasını sağladığı için de ayrıca tercih edilmektedir.

Keratinin Faydaları Nelerdir?

Saç güzelliğine önem verenler, saçlarının sağlıklı kalmasını da isterler. Tabi yukarıda saydığımız etkenler, saçların sağlığını yitirmesine neden olduğu için saç bakımına daha bir önem vermek gerekiyor. Keratinin faydaları da aslında tam olarak burada kendini gösteriyor. Yani hem saç güzelliği hem de doğal görünüm ile saç sağlığının bir arada elde edilebilmesi açısında keratinin faydalarından yararlanmak gerekir. Peki, keratinin faydaları nelerdir?

keratin-bakimi-001.jpg

Keratin kullanılmasının temel amacı, saçların kendi doğal halinde de keratinin olması ve yaşanan eksikliğin tamamlanmasıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi keratin eksikliği, saçlarda ve vücutta bir takım problemlerin oluşmasına neden olmaktadır. Saçlarda eksilmesi durumunda; saçların matlaşması, parlaklığını yitirmesi, kırılmaların oluşması ve önlem alınmadığında saçlarda dökülmelerin meydana gelmesine neden olmaktadır. Keratin yüklemesi, bu tip sorunların önüne geçebilmek adına uygulanan bir bakım türüdür.

Keratin Yüklemesi Ne Kadar Sürede Yapılması Gerekir?

keratin-bakimi-002.jpg

Saç sağlığı insan sağlığı üzerinde önemli etkilere neden olur. Özellikle sosyal yaşamı olumlu ya da olumsuz yönde etkilemesinden dolayı bakıma önem vermek gerekir. Keratin yüklemesi ne kadar süre ile yapılmalıdır? sorusunun cevabı aslında kişinin saç yapısında yatmaktadır. Aşırı yıpranmış, kırılmış, kurumuş ve canlılığını yitirmiş saçlarda haftada 3 defa uygulanması idealdir. Ancak buna karşın daha az yıpranan saçlarda daha az kullanılabilir. Yani bunun kararını vermek kişinin kendi saç yapısına bağlı olarak değişmektedir.

Keratin Uygulamasını Fazla Uygulamak Zararlı mı?

keratin-bakimi-004.jpg

Keratin uygulaması her ne kadar saçların doğal sağlığına ve güzelliğine kavuşmasına yardımcı olsa da burada da aşırıya kaçmamak önemlidir. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi fazla keratin uygulamak, saçların hava almasına engel olabileceği için belli bir aralıkla işlem uygulamak daha doğru olur. Önerilen süre, haftada 3 defadır. Ancak saçlarınızın yapısına göre bunu kendiniz de ayarlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey, saçlarınızda anormal bir durum görmeye başladığınızda keratin yüklemesi işlemini bırakmak olacaktır.

Saç bakımında doğru yöntemler uygulayarak saçlarınızın hem daha sağlıklı hem de daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Ama herhangi bir işlem yapmadan önce işin uzmanına danışarak fikir edinmeniz, keratin yüklemesi işlemini de yine uzmanlara bırakmanız, daha sağlıklı sonuç elde etmeniz adına faydalı olacaktır.


Önerilen İçerik: Keratin Nedir, Keratin Faydaları Nelerdir

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!