Sozialen Medien

#Kingdom (Netflix) Konusu ve İncelemesi; Gerilimiyle Rüyalarınızı Süsleyecek Güney Kore Dizisi! #SosyalMedya #Tv #BB

Kingdom (Netflix) Konusu ve İncelemesi; Gerilimiyle Rüyalarınızı Süsleyecek Güney Kore Dizisi!

Korku ve gerilim filmi meraklıları arasında ”zombi” türevinin çok sık yapımlara konu olduğu biliniyor. ”The Walking Dead” gibi 10 sezon oynamış ve zombiler kadar yarı ölüme mahkum bu konu ben gibi herkesi baymış olabilir. Dizinin ilk çıktığı zamanlarda oldukça popüler olan ve merak ettiren bu tür, ömür boyu sürecek yeniden icatlar, yeniden canlandırmalar ve yeniden yapılanmalardan payını aldı. Bu yüzden anlaşılır bir şekilde, bazıları için yolun sonu görünüyor. Netflix, zombileri izlemenin artan tatsızlığına kayıtsız olsa da, Kingdom ile canlandırıcı ve orijinal hissi veren bir tür izlememizi sağlıyor.

Kraliçe meclise babası aracılığıyla bildirgede bulunuyor

Orijinal isimleriyle Kkeut-kka-ji-gan-da (A Hard Day) ve Sigeuneol (Signal) gibi popüler ve Imdb puanı yüksek yapımlarla dikkat çeken direktör Seong-hun Kim ve Yazar Kim Eun-hee tarafından yaratılan dizi, bu iki başarılı isimle birleşince dahada dikkat çekici oluyor. 2019 yılında yayınlanmış diziyi yeni keşfettim ve 1.5 günde 6 bölümü nefessiz izledim diyebilirim. Bitince içimi büyük bir hüzün kapladı desem yalan olmaz. Geç keşfettiğim içinde mutluyum çünkü 2. sezonu bu Cuma Netflix’de yayınlanacak. İlk yayınlandığında izlesem bu zamana kadar beklemek çok zor olurdu çünkü çok can alıcı bir yerinde final yaptılar.

  #Primetime-Check: Dienstag, 8. Dezember 2020

Hanyang’da Kral çiçek hastalığına yakalanmış ve halk durumunu merak etmektedir. Kraliçe yasakladığı için tek veliahttı olan oğlu dahi babasını görememektedir. Durum öyle bir hal almıştır ki Kral öldü diye etrafa bildirimler asılmaya başlanmıştır. İhanet olarak görülen bu olay Krallığın askerleri tarafından soruşturulmaya başlanır ve düzinelerce akademisyen toplu işkenceye maruz kalır. Bütün bu olayların arkasında ise Kraliçenin babası aynı zamanda meclis başkanı olan Haewon Klanından Cho bulunmaktadır.

Köye ilk virus bulaşıp insanlar zombiye döndüğünde

Bu kadar devletin her bir birimine kök salmış birinin nasıl bir iktidar hırsıyla yanıp tutuştuğunu tahmin edersiniz. Prens Chang‘ı tahtan men etmek için her türlü zalimliği yapabilecek olan sosyopat abimiz hamile olan kızı yani kraliçe doğum yapana kadar kralı yaşatma sevdasındadır. Bunun için sarayın eski doktoru geri getirtilir ve ölüyü dirilten çiçek olarak bilinen bir bitkiyle kralı yeniden hayata döndürür. Kral dirilmiştir dirilmesine ama oldukça farklı bir imajı vardır artık, biraz beslenme tarzı değişmiş ve uyku saatleri düzensizleşmiş diyebiliriz ?

  #Rüyada Mektup Yazmak Ne Anlama Gelir?

Babasına bir türlü ulaşamayan hayırlı evlat prensimiz saraya girmek için türlü yollar arar ve her defasında Cho’nun engeline takılır. Babasını göremese de çürük et ve kan kokan bir yaratıkla neredeyse burun buruna gelmeye ramak kalmıştır ta ki Cho’nun general oğlu gelene kadar. Adam devletin her birimine sızmış derken sallamıyorum yani.

Kralicee meclis toplantısına giderken

Olayların kendi lehine döneceğini hisseden Prens babasına ne olduğunu farklı yollardan araştırmaya çalışır ve saraya eski doktorun geldiğini öğrenir. Saray doktorlarının günlük not aldığı defteri de okuyunca şüpheleri daha da artar. Kralı dirilten maharetli doktor saraydan ayrılmıştır. Şüphelerini kanıtlamak ve hakkında verilecek yargısız bir infazdan kurtulmak için doktorun peşinden Dongnae şehrine gider.

  #Tüm Vücudu Çalıştıran En İyi 7 Egzersiz Hareketi

Herkesin zamana karşı yarışı başlarken bölümler ilerledikçe entrika üstüne entrika çevrilmekte ve büyük bir kaos yaşanmaktadır. Kraliçenin bebeğinin doğması beklenirken daha 18 yaşını yeni doldurmuş olan kraliçede kendisi için küçük Hanyang halkı için büyük şeytanlıklar peşindedir. Veliaht Prens kralın cariye ile olan ilişkisinden dünyaya geldiği için meşruluğu sürekli sorgulanmaktadır. Fakat hayatta kalmak ve iktidarı kaybetmemek için elinden geleni yapmaya kararlıdır.

Prens zombilerle savaşırken

Dongnae’ye vardığında ise Prensin karşılaştığı manzara gerçekten ürkütücü olur. Neler olduğunu çözmeye çalışırken aslında olayların daha da büyümesinin fitilini ateşlemiş olur. Adaletli, yardımsever ve insan ayrımı yapmayan bir yönetici olmaya çalışan prens kararlı adımlarla olayları çözmeye çalışır. Fakat yakışıklı prensimiz iyilikten maraz doğduğunu unutuyor. Ya da bu bizim atasözümüz Kore’liler bilmiyor ?

  #Hamilelik Lekeleri İçin Öneriler

Bu diziyi anlattıkça çok fazla spoiler vermem gerekecek ve bu en son istediğim şey. Kingdom’ın bir zombi gösterisi olduğu biliniyor. Fakat ilginç olan tarafı kendi krallığından dışlanmış bir prensin, üvey annesinin kendi çocuğunu tahta geçirmek için türlü oyunlar oynadığını bilmesine rağmen, peşinde zombi ordusu ayrı krallık ordusu ayrı gelmesine rağmen, hayatta kalma arzusuyla konuların birleştirilmesi.

Diziyi her izlediğinizde ayrı bir heyecan, gerilim ve korku yaşıyorsunuz evet abartmıyorum gerçekten bunu yaşatıyor. Aslında bahsedilmesi gereken bir çok karakter var fakat konuştukça daha fazla spoiler anlamı geliyor. Diziyi anlatmışsın daha ne olsun diyor olabilirsiniz ama bu daha hiç bir şey izlemeden anlayamazsınız derim.

  #Samaritan: Erstes offizielles Foto aus dem Superheldenfilm mit Sylvester Stallone

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"