Allgemeines

#Kuzey Kore’de Almanız Yasak Olan 9 Şey! #SosyalMedya #Tv #BB

Kuzey Kore’de Almanız Yasak Olan 9 Şey!

Kuzey Kore'de Almanız Yasak Olan 9 Şey!

24.10.201816:12

Dünya’nın en paranoyak ülkelerinin arasında yer alan Kuzey Kore’de çok net ve katı kurallar olduğunu biliyor muyudnuz? Sizler için Kuzey Kore’de satılması yasak olan 9 şeyi listeledik.

Haber güncelleme tarihi 24.04.2020 22:03

Kuzey Kore’de Satın Alamayacağınız Yasaklı Ürünler

Eğer Kuzey Kore‚de olsaydınız paranızla dahi alamayacağınız şeyler olurdu. Kuzey Kore’de yaşayan zengin ve varlıklı insanların alabilecekleri oldukça sınırlı. Kuzey Kore vatandaşlarının parasıyla bile alamadığı ürünleri sizin için listeledik. Belli mi olur? Belki bir gün tatile gidersiniz.


1. Coca Cola

Dünya üzerinde Coca Cola’nın satılmadığı sadece iki ülke bulunmakta. O ülkeler Küba ve Kuzey Kore‚dir. Ülkede herhangi bir markette veya restoranda gazlı içecek bulabilirsiniz fakat Coca Cola bulamazsınız. Coca Cola bulabilen insanlar genellikle kaçak yollardan bu içercekleri elde ediyor. Yani kısacası Kore halkı Coca Cola’nın tadını bile bilmiyor. 

coca-cola-001.jpg


2. Kim Jong’un Saç Kesim Stili

2000’li yıllarda ülkede Kim Jong’un saç stili modaydı. Fakat Kim Jong herkesin kendisine benzemesinden rahatsız olup kendisinin bir ayrıcalığı olmasını istedi. Bu saç stilini yasakladı. Kendisine ait egosundan dolayı mı bilmiyoruz fakat gerçekten de çok enteresan bir yasak öyle değil mi?

kim-jong-saci.jpg


3. Starbucks

Kuzey Kore‘de herhangi bir Starbucks göremezsiniz. Fakat kahve içebileceğiniz mekanlar, cafeler, restoranlar bulunmakta. Ülkenin bu tutumu karşısında en enteresan olanı ise bulunan cafelerin çoğunun Starbucks‚a benzemesidir. O yüzden kimsenin gözü Starbucks’ı aramıyor:)

starbucks.jpg


4. İphone

Kuzey Kore’de pek çok şeyin yasak olduğunu biliyoruz. İphone’ların Dünya üzerinde herkes tarafından kullanılan ve sevilen telefonlar olmasının yanı sıra Kuzey Kore’de de oldukça sevildiği biliniyor. Kuzey Kore, bu soruna bir çözüm getirmek için Apple‚ın satışını yasakladı fakat birebir iPhone benzeri telefonlar üretti. Elbette bunlar bizim tabirimiz ile çakma telefonlar olarak adlandırıldı. Dış görünüş olarak tamamen aynı olan iPhone’ları, Kuzay Kore’de kullanan insanlar oldukça fazla.

iphone-010.jpg


5. Pirsing ve Hızma

Günümüzde erkeklerde ve kızlarda sıkça karşılaştığımız pirsing ve hızma kullanımını orada yasak! Kim Jong bu konu üzerinde sıkça durdu. Bunun yanı sıra sokaklarda gezen aşırı kısa etekli bayanlar, t-shirt giyenler, sade ayakkabı giymeyenler de polis tarafından göz altına almakta. Gerçekten de çok tuhaf!

pirsing-ve-hizma-001.jpg


6. Yabancı Filmler

Kuzey Kore‚de izlediğiniz filmlere bile yasak gelmekte. Genel olarak Amerikan filmlerinin yasaklandığını görebilirsiniz. Dünyanın en iyi filmleri onlar için bir hayal. Bu insanlar oldukça şansız gibi görünüyor. Genel olarak yasa dışı işler yaparak en güzel filmlere sahip olabilen Kuzey Kore halkı, film izlerken bile yakalanma korkusu içinde.

yabanci-filmler.jpg


7. Kot Kıyafet

Kuzey Kore’de kot kıyafet giymek „Kapitalizmin Zehri“ olarak görülmekte. Kuzey Kore vatandaşları da dahil herkesin batılı moda tarzında giyinmeleri yasak.

kot.jpg


8. McDonald’s

Coca Cola‚da ve Stabucks‘da da olduğu gibi Kuzey Kore’de McDonald’s firmasına ait herhangi bir yer göremezsiniz. Katı bir yönetime sahip olan Kuzey Kore Mcdonald’sı da yasaklamıştır. İnsanların hamburger yiyebilecekleri başka mekanlar var fakat Mcdonalds yok…

mcdonald.jpg


9. Saç Boyası

Kuzey Kore‚de yaşıyorsanız saçlarınızı yeşil, mavi, sarı, kırmızı gibi renklere boyayamazsınız. Kesin ve net bir karar alan Kuzey Kore hükümeti saçlarını renkli boyatanlara para cezası veya hapis cezası uygulamakta.

sac-boyasi.jpg

Önerilen İçerik: Kim Jong ve Gerçek Kuzey Kore!

NeOldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"