Sozialen Medien

Let’s Dance (2019 Netflix) Konusu ve İncelemesi; Dans ve Müzikle Hayatın Ritmini Yakala…

Let’s Dance, Sokak Dansı (Step Up), Hip-Hop Dansçıları (You Got Served), Yılın Savaşı (Battle of the Year: The Dream Team) gibi bir çok dans filmi ile benzer fakat daha sanatsal ve tatlı bir Fransız versiyonu. Romantizim bekleyip bir Fransız çekiciliği bulsanızda, cinsel sıcaklıklar ve ter benzeri bir şey içermiyor. Yönetmen Ladislas Chollat ​​kamerasını dansa kilitliyor.

Rayane Bensetti, Alexia Giordano, Guillaume de Tonquédec, Let’ Dance (2019) ‘ın ana oyuncuları. Joseph’in hip-hop dansına olan tutkusu, babasını arkasında bırakarak, bir işi reddetmesine ve şansını denemek için Paris’e gitmesine neden oluyor. Kız arkadaşı Emma ve en iyi arkadaşı Karim ile Paris’te alıyorlar soluğu.

Kill-Off hip-hop dans grubu
Kill-Off hip-hop dans grubu

Uluslararası bir hip-hop yarışmasını kazanmak için ünlü hip-hop dansçısı Youri (Brahim Zaibat) liderliğindeki Kill-Off hip-hop dans ekibine katılmak. Dans yarışması için katıldıkları ön elemeyi geçen grupta hiçbir şey planlandığı gibi gitmiyor. Joseph Emma ve Youri tarafından ihanete uğruyor ve Youri ile birbirine giriyor. Joseph ve Karim kalacak yer ararken Kill-Off grubu dağılıyor. İş aramak için Paris’te tek tanıdığı olan Bale hocası Remi’nin evine gidiyorlar. Onlara evini açan Remi’nin yanında bir süre aşk acısı çektikten sonra Karim sayesinde hızlıca hayatın akışına geri dönüyor. Karimin ayarlaması ile Kill-Off grubunun diğer üyeleriyle bir araya gelip yeni bir grup kuruyorlar.

Remi, Joseph’in üvey babası bunu filmin ilerleyen sahnelerinde çok geçmeden öğreniyoruz. Joseph, gömleğin üzerine kapüşonlu ceket giyen, salaş takılan ve her zaman duygusal içine kapanık görünen bir adam türü, Remi ise boynunda fularla dolaşan, düzenli, titiz ve toza dönüşmeye çok yakın görünen bir adam türüdür. Remi, bale okulunda baş eğitmen olarak görev yapıyor ve o da çaresiz bir durumun içinde çünkü okul batıyor. Yaşadığı yer ile okul iç içe ve bale salonunda yaşanan her şey Remi’nin evinden görülebiliyor. Bale okulunun sahibinin yaptığı ciddi uyarılardan sonra işini kaybetmemek ve yeni şeyler üretmek için düşünürken aradığı kanı çok yakınında buluyor. Yıllarını baleye vermiş öğrencileri kuralların dışında bir şeyler öğretmek için Joseph ve Karim’i işe alıyor. Böylece bir anlaşma yapıyorlar Joseph dans yarışması çalışmaları için bir salon bulurken bale öğrencilerinin gevşemelerini, daha kuralsız daha az akademik olmalarını sağlayacaklardır. 

Remi gördüğü şeyleri sever ama faşist başkomiser (bale okulun sahibi) bu holiganları doğrudan Ren Nehri’ne atmak istiyormuş gibi görünüyor. Joseph rekabet için yeni koreografi yapmakta zorlanıyor ve sürekli olarak youtube’dan farklı koreografiler izliyor. Bir süre sonra video izlemekten hiç bir şeye odaklanamıyor ve özgünlüğünü tamamen kaybedince yeni haraketler yaratmakta zorlanıyor. Remi onu Paris’in kalabalık sokaklarına çıkarıyor ve hayatın akışını izleyerek ritmi yakalamasını istiyor. Etrafına bak her yerde dans göreceksin diyor. Okulun yetenekli bale dansçılarından biri olan Chloe (Alexia Giordano) Joseph’ten hoşlanıyor. Bale öğrencilerinin yaptığı hiç bir hareketi beğenmeyen ve onları robot gibi gören Joseph’se sözleriyle ve tavırlarıyla sürekli onları zorluyor. Bir anlık sinirle Joseph için kısa bir gösteri sunan Chloe bu sayede bale finalinin seçmelerinide kazanıyor. Kısa bir süre sonra Joseph Remi’nin öğrencilerini her zamanki havasız sınırlarının dışında görüyor, birkaç pirouette ile modern müziği birleştiriyor ve hepsi bundan büyük keyif alıyor. Peki ya hip-hop ve bale gerçekten yıllar almadan birleşebilir mi? Ooh! Yeni bir ekip karşımızda!

Hangi Filmleri Size Hatırlatacak : Step UpStep Up 2: The StreetsThe Next StepABCD (Any Body Can Dance), Footloose, Take the Lead, White Nights, Saturday Night Fever

Performans Değerinde İzlenme: Hip-Hop ve Bale’nin güzelliğini izliyoruz gerçekten. Filmi solo gösteride dolduracak çok fazla figür ve karakter olsada grup dansına 5 üzerinde 3 vermek istiyorum. Joseph’in sorunlu ve en ufak problemde herşeyden vazgeçme huyu oldukça sıkıcıydı.

Birde derinlerde kalan Joseph’in geçmişi ölen annesine kızgınlıkları ve kırgınlıkları var tabii… Babasıyla olan ilişkisi onunla konuşmamasıda farklı bir mevzuydu ve 100 dk. sığdırmak için fazlaydı ve çokta derinine inilmedi o yüzden sadece filmin sonunda babasının onu desteklemesine şahit olduk ve Joseph’le hiç bir diyaloğu olmadı bu kısmı benim hoşuma gitmedi.

Baş roller oldukça sevimli ve bir tarafta hip hop, bale çatışması, ilham ve kültür çatışmalarının komik sahneleri var. genellikle filmlerde işlenen mutlu sona ulaşmak için herkesin birlikte olması ve bir dk. bile kalsa mucizelerin yaşandığı dramalar olmadı. Herkes yapmak istediği işi yaptı ayrı ayrı ve yinede mutlu son yaşandı. Bu gerçeklikleri yüzünden filmi sevdim diğer benzerleri kadar haraketli olmasada keyifle izlenecek bir yapım.

The post Let’s Dance (2019 Netflix) Konusu ve İncelemesi; Dans ve Müzikle Hayatın Ritmini Yakala… appeared first on DiziLeaks.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!