Technologie

LG’den 2020 soundbar serisine çok önemli yapay zeka dokunuşu

LG soundbar
LG soundbar

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, CES 2020 öncesinde 2020 soundbar serisini çok önemli ve faydalı bir özellikle görücüye çıkarttı.

Günümüzde akıllı televizyon modellerinde yerleşik olarak çok güçlü ses sistemleri bulunuyor. Birçok kullanıcı bu yüzden harici ses sistemine ihtiyaç duymuyor. Ancak daha yüksek “bass” performansı ve çevreleyici ses performansı isteyenler için yeni soundbar modelleri de geliştirilmeye devam ediliyor. Bu konuda pazarı sürekli taze tutan en büyük isimlerden birisi ise kesinlikle LG. Firma bu bağlamda CES 2020 öncesinde SN11RG, SN10YG, SN9YG ve SN8YG model isimli yeni ürünlerini tanıttı. Bu modellerin en büyük özelliği, yapay zeka temelli “ortama uygun ayarları otomatik yapma” özelliği oluyor. Firmaların tahmin edebileceğiniz soundbar’ları her ortama uygun ayarlama şansı bulunmuyor. Sonuçta herkesin yaşam alanı farklı. İşte bu sorunu çözen LG’in 2020 serisi, yerleşik mikrofonlar ve özel algoritmalar ile bulunduğu ortama göre kendisini ayarlayarak her şartta maksimum ses performansı sunuyor.

LG soundbar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 LG soundbar modelleri, maksimum ses performansının garanti altına alıyor

Yeni serinin en üstünde SN11RG yer alıyor. Bu model 7.1.4 kurulumunda ve yukarıda da görebileceğiniz gibi iki adet kablosuz arka hoparlöre sahip. Bu sayede gerçek üç boyutlu ses deneyimi sunabilen model, dikkatleri üzerine çekiyor. Ortak olarak Google Asistan ile gelen 2020 SN serisinin, fiyatları hakkında ise henüz bir açıklama yok.

İlginizi Çekebilir

İki pervaneli ilginç drone modeli

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"