Allgemeines

#Mafya Dizileri – Suçun ve Şiddetin Zirve Yaptığı En İyi 12 Mafya Dizisi #SosyalMedya #Tv #BB

Mafya Dizileri – Suçun ve Şiddetin Zirve Yaptığı En İyi 12 Mafya Dizisi

Mafya Konulu En İyi Yabancı Diziler

Yeraltı dünyasına giriş yapacağımız Mafya dizileri içeriğinde, tüm zamanların en iyi mafya dizileri listesini sizlerle buluşturuyoruz. İşte, izlerken bir sonraki bölümünü büyük bir merakla bekleyeceğiniz gelmiş geçmiş en iyi mafya dizileri

Mafya Dizileri


12. Narcos (2015-2017) IMDb: 8.8

en iyi mafya dizileri

Dünyanın en tanınan suçlusu Pablo Escobar’ın hayatını konu alan Narcos, Netflix’te ilk yayınlandığı günden final bölümüne kadar oldukça fazla konuşulan yapımlardan bir tanesi… Mafya dizileri arasında eklediğimiz bu yapım IMDB sitesinde 8.8’lik puan ile de oldukça dikkat çekiyor. Dizi, Pablo Escobar’ın uyuşturucu karteli olduğu günden itibaren yaşadıklarını ele alıyor. Her bölümünü soluksuz izleyeceğiniz bu yapımı mafya dizileri arasına mutlaka eklemelisiniz.

Tür: Suç, Gerilim, Biyografi, Drama

Fragman


11. Godfather of Harlem (2019 – ) IMDB: 8.0

en iyi mafya dizileri

Yabancı mafya dizileri arasında 2019 yılında izleyiciyle buluşan ve Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler arasında gösterilen Godfather of Harlem, 70’li yıllarda Harlem’de geçmektedir. Dizide, dönemin güçlü mafya lideri Bumpy Johnson, 1960’larda hapse girmiş ve 10 yıl son tekrardan özgürlüğe kavuşmuştur.  Bir dönem lideri olduğu mahalle iyice değişmiştir. Bölge artık İtalyan mafyasındadır. Bumpy, tekrardan gücü eline almak için Genovese ailesine savaş açar.

Tür: Suç, Dram

Fragman


10. The Sopranos (1999 – 2007) IMDb: 8.2

en iyi mafya dizileri

Mafya konulu diziler listesinde herkesin mutlaka ama mutlaka olması gereken bir yapım… The Sopranos, ilk kez 1999 yılında izleyiciyle buluştu ve 2007 yılında final yaptı. Dizi, New Jersey’deki bir Amerikan-İtalyan mafya ailesinin lideri yani babası olan Tony Soprano ve Soprano ailesinin yaşamlarından kesitler sunar. Toplam 86 bölüm yayınlanan dizi, Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Diziler listesinde de yer alıyor. Eğer mafya dizileri hayranıysanız 6 sezonluk bu efsane diziyi kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Suç, Dram

Fragman


9. Peaky Blinders (2013 – ) IMDb: 8.8

en iyi mafya dizileri

Son yıllarda suç dünyasına odaklanan en iyi mafya dizileri arasında Netflix’te yayınlanan Peaky Blinders, oyuncu kadrosunda Cillian Murphy, Paul Anderson, Aunt Polly ve Joe Cole’nin yer aldığ efsanevi bir yapım. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra İngiltere’de suç çeteleri ortaya çıkmış, bunlar arasında en çetelerden bir tanesi ise soygunculuk ve at yarışından para kazanan Peaky Blinders’tır. Çetenin lideri Tom Shelby adından genç ve zeki bir adamdır. Çete, yeni işinde baltayı taşa vurmuştur ve bu işin altından kalkmak hiç de kolay olmayacaktır.

Tür: Suç, Dram

Fragman


8. The Wire (2002 – 2008) IMDb: 9.3

en iyi mafya dizileri

2000’li yıllara damgasını vuran The Wire, günümüzde halen daha değerini kaybetmeyen etkileyici bir mafya dizisi. ABD’nin Baltimore şehrinde geçen dizi, her sezon başka bir konuya odaklanır ve işlenen konular gerçek hayattan esinlenmiştir. Mafya dizileri ve suç dizileri arasında efsanevi olarak görülen The Wire, 5 sezon boyunca ekranlarda kalan ve 60. bölüm izleyiciyle buluşmuştur. Mafya konusunu ele alan harika bir dizi önerisi isteyen okurlarımız için The Wire, oldukça güzel bir yapım.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


7. Sons Of Anarchy (2008 – 2014 ) IMDb: 8.6

en iyi mafya dizileri

Düzeni olmayan, kendi kurallarından başka kuralları tanımayan Anarşistlerin Motosiklet Kulübü’ne hoş geldiniz… Jackson ‘Jax‘ Teller, anne Gemma Teller Morrow ve Jackson’ın üvey babası ve de çetenin başı Clarence ‘Clay‘ Morrow büyüdükleri yer olan California’daki Charming kasabasını kendi yöntemleri ile korumaya kararlı bir ailedir. Bölgelerine başka çeteler girmesin diye bütün illegal işleri bu aile yürütmektedir. Çete başı Clay işleri kendi usulleriyle ve şiddetle çözmeyi tercih ederken, üvey oğlan Jax ise öz babasının günlüğü rehber alarak eski yöntemleri savunur. Bu iki farklı yöntem çete arasında fikir çatışmalarını da ortaya çıkaracaktır.

Tür: Suç, Drama, Gerilim

Fragman


6. Boardwalk Empire (2010 – 2014) IMDB: 8,5

en iyi mafya dizileri

Tüm zamanların en çok izlenen mafya dizileri listesinde 2010-2014 yılları arasında yayınlanan Boardwalk Empire‘ı özellikle ekledik.  Belirtilen yıllarda, ABD genelinde içki yasağı yürürlüğe girmiş ve bazı siyasetçiler bu durumun hiç hoşlanmamıştır. Bu grubun başını ise, halk tarafından çok sevilen ama aslında kendisinden başka hiç kimseyi düşünmeyen ‘Nucky’ Thompson (Steve Buscemi) yer almaktadır. Popülerliğini arttıran Thampson, yasak içki alım satımının yanı sıra birçok pis işin de başındadır.

Tür: Suç, Dram, Tarih

Fragman


5. Sneaky Pete (2015 – 2019) IMDb: 8.2

en iyi mafya dizileri

Çok fazla kişi tarafından bilinmeyen ancak IMDB’de oldukça yüksek puan alan suç dizilerinden Sneaky Pete… Dizinin yapımcılığında Breaking Bad dizisinin “Walter White”ı yani Bryan Cranston yer alıyor. İlk bölümü 2015 yılında ekranlara gelen dizide, hapisten yeni çıkmış Marius, eski hücre arkadaşı Pete’in kimliğini alır. Yeni hayatında Pete’in ailesini ve çevresini kendisinin Pete olduğuna ikna etmeye çalışacaktır.

Tür: Suç, Dram

Fragman


4. Gamorrah: La Serie (2014 – ) IMDb: 8.7

en iyi mafya dizileri

En iyi Mafya dizileri listesinde bir başka ismi duyulmayan yapım… Gamorrah! Aynı isme sahip bir kitaptan uyarlanan İtalyan mafya dizisi, ülkede tüm zamanların en çok izlenen dizisi konumunda. Dizi, Savastone ailesinin sağ kolu olan Ciro, Pietro ve onun oğlu Genny’nin çevresinde geçmektedir. İtalya’da mafyanın yıldızı patlamıştır ancak bölgelerin sahipliği konusunda aileler arasında büyük çatışmalar yaşanmaktadır. Ailenin reisi Savastone polise yakalanmıştır. Artık ailenin reisi Ciro’dur. Bu kargaşada aileyi bir arada tutmak zorundadır.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


3. Lilyhammer (2012 – 2014) IMDb: 8.0

en iyi mafya dizileri

Suç ve şiddet içeren mafya dizileri arasında 2012-2014 yılları arasında fırtına gibi esen Lilyhammer, İtalyan mafya babası Frank Tagliano’nun etrafında geçen harika bir yapım… Dizide, uzun yıllar New York’ta mafya olarak hüküm süren Tagliano işlerin değişmesiyle beraber polisle işbirliği yapmaya başlar. Artık tanık koruma programındadır. Tagliano, daha önce kış olimpiyatlarında gördüğü ve oldukça hoşuna gittiği Norveç’in Lillehammer kasabasında yeni bir yaşam için planlar yapmaya başlar. Yeni bir isim ve yeni bir hayat. Ancak unuttuğu bir şey vardır. Mafya geçmişini geride bıraksa da geçmiş o Tagliano’nun peşini bırakmayacaktır.

Tür: Komedi, Suç, Dram

Fragman


2. Ozark (2017 – ) IMDb: 8.3

en iyi mafya dizileri

Netflix dizileri arasında suç, çete ve mafya olgularının dibine kadar girildiği harika bir dizi… Ozark! Dizide, Finans ve Danışmanlık Şirketi’nde çalışan Marty Byrde’ın Meksika’nın en büyük uyuşturucu karteli ile arasında yaşanan ve yaşanacak olan sorunları bize aktarır. Marty’ın, tehlikeden uzaklaşmak için, uyuşturucudan elde edilen parayı aklaması gerekir ve süresi kısıtlıdır. Ailesini tehlikeye atmadan bu işin üstesinden gelmek zorundadır.

Tür: Suç, Gizem, Gerilim

Fragman


1. Justified (2010 – 2015 ) IMDb: 8.6

en iyi mafya dizileri

Günümüzde suç ve şiddet mafya dizileri çok fazla ekranlara gelen bir tür değil. Bu yüzden listemizde birçok dizi tamamlanmış yapımlardan oluşuyor. Bu yapımlardan bir tanesi de 2010-2015 yıllarında izleyiciyle buluşan ve en güzel mafya dizilerinden bir tanesi olan Justified… IMDB sitesinde 8.6’lık bir puana sahip olan Jusified, Miami’de görev yapan ve görev sırasında kendini savunmak isterken insanların gözü önünde suçluyu öldüren Federal Şerif Raylan Givens’in hayatına odaklanmaktadır. Olay sonrasın Raylan, doğup büyüdüğü ve çetelerin kol gezdiği Kentucky’nin Harlan kasabasıdır.

Tür: Aksiyon, Suç, Dram, Gizem

Fragman


Önerilen İçerik: Yeraltı Dünyasına Işık Tutan Gelmiş Geçmiş En İyi Mafya Filmleri

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"