Sozialen Medien

#Matcha Çayının En Önemli 5 Faydası #SosyalMedya #Tv #BB

Matcha Çayının En Önemli 5 Faydası

Matcha, bilindik yeşil çay ile aynı bitkiden, Camellia sinensis’ten elde ediliyor. Hasattan 20-30 gün önce örtülen bitkinin direkt güneş ışığı alması engelleniyor ve bu prosedür matcha’nın eşsiz formülünün oluşmasını sağlıyor. Daha sonra toplanan çay yaprakları damarlardan arındırılarak öğütülüyor ve zengin yeşil renge sahip matcha tozu ortaya çıkıyor. Daha güçlü, daha etkili ve daha konsantre bir formüle sahip bu çayın vücut ve zihin sağlığına birçok faydası var. Matcha çayına şans vermeniz için öne çıkan nedenleri sıraladık.

  #ProSieben hypt Germany’s Next Topmodel plattformübergreifend

Matcha Çayının 5 Faydası

1- Güçlü bir Antioksidan

Matcha çayı, yapılan araştırmalara göre diğer bildiğiniz yeşil çaylardan tam üç kat daha güçlü bir detoks etkisine sahip. En bilinen antioksidanlar, katehin ve polifenolden yüksek dozda bulunduran bu çay hücre tamirinden doku yenilenmesine birçok yönden vücuda fayda sağlıyor.

2- Metabolizmayı Hızlandırıyor

Neredeyse kalorisiz olan matcha çayı kilo kontrolünde yardımcılarınızdan. Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak matcha çayı tüketmek, hücrelerde termogenezi artırarak daha hızlı kalori yakılmasını sağlıyor.

3- Stresi Azaltıyor

Matcha çayı için ‘bardakta meditasyon’ betimlemesi oldukça uygun. En çok ‘övülen’ aminoasitlerden L-theanine, matcha çayında yoğun olarak bulunuyor. Peki bu aminoasitin işlevi ne? Beyindeki alfa dalgalarını artıran L-theanine, uykunuz gelmeden rahatlamanıza ve zihninizi dinlendirmenize yardımcı oluyor, hafızayı güçlendiriyor, modunuzu yükseltiyor.

  #Liam Neeson erwägt wieder Action-Ruhestand

4- Odaklanmayı Sağlıyor

Bu çay için dengeli bir odaklanma sağlıyor diyebiliriz. Diğer alternatiflerine göre 4 kat daha fazla kafein içeren Matcha, enerji ve uyarılma dozunuzu yükseltiyor. Kendisi bir fincan kahve kadar etkili. Ancak içeriğindeki aminoasitler matcha çayının uyarıcı etkisini optimum seviyeye çekiyor ve üretkenliği artırıyor.

5- Risk Faktörlerini Eliyor

Matcha, katehin’in bir formu olan EGCG bakımından da oldukça zengin. EGCG’nin ise birçok faydası var. LDL kolestrol seviyesini düşüren, kan şekerini dengelemeye yardımcı olup damarlardaki yağlanmanın önüne geçen bu içerik kalp krizi riskini azaltıyor. Ayrıca vücuttan toksinlerin atılması kolaylaştıran EGCG, karaciğere de destek oluyor.

Kaynak: vogue.com – Ekin Kurbetçi

Matcha Çayı Nedir?

Zayıflamak İsteyenlerin En Büyük Destekçisi “Matcha Çayı”

Saçlar İçin En Önemli Vitaminler Hangileridir?

Cilt Güzelliğinin Sırrı “Neem Ağacı” Nedir? Faydaları Nelerdir?

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"