Sozialen Medien

#Michael Shamberg, Corona Virüsünün Ortaya Çıkmasının Ardından Yapımcısı Olduğu Contagion’ın İzlenme Oranlarındaki Artışı Hakkında Konuştu #SosyalMedya #Tv #BB

Michael Shamberg, Corona Virüsünün Ortaya Çıkmasının Ardından Yapımcısı Olduğu Contagion’ın İzlenme Oranlarındaki Artışı Hakkında Konuştu


Steven Soderbergh imzalı Contagion’ın yapımcılarından Michael Shamberg, Corona virüsünün ortaya çıkmasının ardından filmin çok daha popüler hâle gelmesi hakkında konuştu.

Tüm dünyayı kasıp kavuran ölümcül bir salgının etkilerini sağlık çalışanlarının, hükûmet yetkililerinin ve sıradan insanların yaşadıkları üzerinden mercek altına alan Steven Soderbergh imzalı 2011 yapımı Contagion, dünyaya yayılan bir salgının insanlar üzerindeki etkisini çarpıcı bir şekilde anlatmasıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

Dokuz yıl sonra ilginç bir gelişmeyle gündeme gelen Contagion, son iki-üç ayda Corona virüsünün ortaya çıkmasının ardından iTunes’ta en çok izlenen filmler arasında yer aldı. Vizyona girdiği dönemde gişede çok büyük bir başarı yakalayamayan film, Corona virüsünün ortaya çıkmasının ardından sinemaseverlerin ilgiyle takip ettiği filmlerin başında geldi. Filmin yıllar sonra eşi benzeri görülmemiş bir başarıya imza atmış olması üzerine filmin yapımcılarından Michael Shamberg, Contagion’ın izlenme oranlarındaki artışı hakkında konuştu.

  #Gençliğim Eyvah 6.Bölüm Fragmanı ve Özeti izle

Michael Shamberg: “Contagion, Kasıtlı Olarak Uyarı Niteliğinde Bir Film Olacak Şekilde Tasarlandı.”

Filmin yapım süreci boyunca tıp uzmanlarına danışıldığını belirten Michael Shamberg, Contagion’ın kasıtlı olarak uyarı niteliğinde bir film olacak şekilde tasarlandığını açıkladı. Buzzfeed News’e konuşan Shamberg, insanların filmi izledikten sonra umutlandığını söylerken; konuyla ilgili “Film, sonuçta bir çözüm olacağını ve insanlığın iyileşeceğini gösteriyor. Eğer korkutucuysa bunun tek amacı insanları gerekli önlemleri almaları, altyapıyı ise doğru şeyleri yapması için korkutmak. İnsanları hepiniz öleceksiniz diye korkutmaya çalışmıyoruz. İnsanları bu konuda bir şey yapabilirsiniz diye korkutmaya çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Filmin senaristi Scott Z. Burns, daha önce verdiği bir röportajda filmin amacının “toplumumuzda önceden var olan koşulların bizi virüse olduğu kadar korkuya da nasıl duyarlı hâle getirdiğini” göstermek olduğunu söylemişti. Michael Shamberg ise Corona virüsünün tüm dünyada yayıldığı bir dönemde Contagion’ı izlemenin önemli olduğunun altını çiziyor. Hem Michael Shamberg’ün hem de Scott Z. Burns’ün adeta olacakları tahmin edip bir virüsün etkileri konusunda isabetli bir film ortaya koymaları, Contagion’ın günümüzde ne kadar büyük bir etki yarattığını gözler önüne seriyor.

  #Neu bei Netflix diese Woche: Extrem spannender Thriller und 54 weitere Filme und Serien

Kaynak: Buzzfeed News

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"