Technologie

Mobil cihazları 2 metreden kablosuz şarj edebilen cihaz – BBWarp Solution

Bilindiği üzere şu anki kablosuz şarj teknolojisinde mobil cihazların edilmesi kablosuz şarj dock’ları sayesinde gerçekleşiyor.

Bu işlem için kullanıcıların mobil cihazlarını şarj dock’larına yerleştirmesi gerekiyor. Tamamen kablosuz şarj teknolojisiyle dedikodular ortaya çıksa da halen bu teknoloji kullanıma sunulmuş değil. Bu teknolojiyi hayatımıza sokmak isteyen Warp Solution isimli şirket, tamamen kablosuz şarj imkanı sunabilen cihazını görücüye çıkardı. Radyo frekanslarını kullanarak yaklaşık 1,8 metreden mobil cihazları kablosuz şarj edebilen cihaz aynı anda birden fazla cihazı şarj etme yeteceğine sahip. Tamamen kablosuz şarj hızının ise Qi kablosuz şarj cihazlarıyla aynı hızda olduğu ifade ediliyor.  Gelecekte bu hızın daha da artacağını ve neredeyse kablolu şarja yakın deneyimlerin kullanıcılara sunulacağını şimdiden söylemek mümkün. Hız ile birlikte sunulan 1.8 metrelik mesafe değerinin de artması kuvvetle muhtemel. Geliştirilen tamamen kablosuz şarj cihazı sayesinde duvar prizine ihtiyaç duymadan  mobil cihazlar kablosuz şarj edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kablosuz şarj cihazı ne zaman piyasaya sunulacak?

Warp Solution isimli şirket tarafından geliştirilen teknolojinin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belli değil.  Bu teknolojinin mobil cihazlara entegre ediltikten sonra piyasaya sürüleceğini belirtebiliriz.

İlginizi çekebilir

2019’da en çok bunları aradık


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!