Allgemeines

#Morgan Freeman Filmleri – Sinemanın Usta Aktörü Morgan Freeman’ın IMDb Puanı Yüksek En İyi Filmleri #SosyalMedya #Tv #BB

Morgan Freeman Filmleri – Sinemanın Usta Aktörü Morgan Freeman’ın IMDb Puanı Yüksek En İyi Filmleri

Sinema Dünyasına Damga Vuran Gelmiş Geçmiş En İyi 20 Morgan Freeman Filmi

Dünya sinemasının en değerli aktörlerinden Morgan Freeman kariyeri boyunca birçok filmde rol almış ve Oscar ödüllerine layık görülmüştür. Her filminde etkileyici bir oyunculuk sergileyen Morgan Freeman’ın en çok izlenen filmlerini listeledik. İşte usta aktör Morgan Freeman’ın mutlaka izlenmesi gereken en iyi 20 filmi…

Morgan Freeman Filmleri;


1. Lucy (2014) – IMDb: 6.4

Morgan Freeman

Bilim kurgu türünün en iyi filmlerinden biri olan “Lucy” ünlü yönetmen Luc Besson imzalı olup başrollerinde Scarlett Johansson ve Morgan Freeman yer almıştır. Filmi konusu sıradan bir kadın olan Lucy’nin beraber eğlendiği Richard tarafından kandırılıp suç çetesi için zorla kuryelik yapmasını ve devamında gelişen olayları anlatmaktadır. Ufak bir operasyonla karnına bir torba sentetik uyuşturucu yerleştirilen Lucy maddenin kanına karışmasıyla insanüstü yeteneklere sahip olur. Kanına karışan madde yavaşça algılarını açarken bu durumun ne olduğu öğrenmek için danışacağı kişi profesör Norman (Morgan Freeman) dır.

Tür: Bilim kurgu, Aksiyon

Fragman


2. Kod Adı: Olympus (2013) – IMDb: 6.5

morgan Freeman

Gerard butler, Aaron Eckhart ve Morgan Freeman’ın başrollerinde yer aldığı aksiyon dolu film Amerikan başkanına yapılan bir suikast girişimi ve başkanın esir alınması sonucu yapılan kurtarma operasyonunu anlatmaktadır. Yaptığı bir tercih yüzünden başkanı koruma görevinden alınıp masa başı bir işe verilen Mike Banning devletin başına yapılan saldırı sonrası harekete geçer. Kendine vazife bildiği başkanı koruma işine girişen Mike Pentagon dahil herkesin eli kolu bağlıyken tek başına ve kahramanca öne atılarak başkanı kurtarmaya çalışır. Heyecan ve gerilim dolu sahneleriyle dikkat çeken filmin yönetmenlerini usta yönetmen Antonie Fuqua yapmıştır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

  #Das Action-Adventure World's End Club erscheint am 28. Mai

Fragman


3. Sihirbazlar Çetesi 2 (2016) – IMDb: 6.5

Morgan Freeman

Renkli karakterleri ve akıl dolu sahneleriyle öne çıkan Sihirbazlar Çetesi film serisinde yan rollerden birinde görev alan Morgan Freeman aslında senaryonun en etkili isimlerinden de biridir. İlk bölümüyle izleyenleri kendine hayran bırakan film 2. bölümüyle de bir hayli konuşuldu. Sihirbazlık numaraları yaparak zengin insanları soyan çete aynı zamanda yaptıkları gösterilerle halkında desteklerini arkalarına alırlar. Mahşerin 4 atlısı olarak bilinen sihirbazların numaralarını kimse anlamazken Thaddeus Bradley (Morgan Freeman) tüm gizemi çözebilen tek kişidir.

Tür: Suç, Gizem, Gerilim

Fragman


4. Son Macera (2017) – IMDb: 6.6

morgan freeman

İzlerken kesinlikle keyif alacağınız bir Morgan Freeman filmi olan “Son Macera” 3 yaşlı adamın ilerleyen yaşlarına rağmen hayatlarının son ve en büyük vurgununu anlatmaktadır. Willie, Joe ve Al uzun yıllardır yakın arkadaş olan 3 yaşlı adam olup hayatları boyunca parasızlıkla uğraşmışlardır. 3 yakın arkadaşın kafa kafaya verip düşündükleri tek şey ise daha silah bile tutmayı bilmezken büyük bir banka soygunu yapmaktır. Muhteşem senaryosu ve usta oyuncu kadrosuyla en iyi Morgan Freeman filmlerinden biri olan Son Macera’nın oyuncu kadrosunda Morgan Freeman, Michael Caine ve Alan Arkin rol almıştır.

Tür: Komedi, Polisiye, Suç

Fragman


5. Wanted (2008) – IMDb: 6.7

morgan Freeman

Sinema tarihinin en iyi aksiyon filmlerinden bir olan Wanted ünlü yönetmen Timur Bekmambetov imzalı olup başrollerinde James McAvoy, Angelina Jolie ve Morgan Freeman rol almıştır. Eski bir kiralık katilin oğlu olan Wes babasının yolundan gitmek için can atmaktadır. Bu yolda bulduğu bağlantılardan ilerleyen Wes kendisine bu mesleği öğretecek olan Fox ve Sloan ile birlikte heyecan dolu operasyonlara katılır.  Morgan Freeman ve Angelina Jolie’nin muhteşem oyunculuk performansları sunduğu efsanevi film James McAvoy’a kariyer basamaklarını hızlı hızlı çıkartmıştır.

Tür: Aksiyon

Fragman


  #Antenne Deutschland nimmt neue Studios in Betrieb

6. Aman Tanrım (2003) – IMDb: 6.7

morgan freeman

Jim Carrey ve Morgan Freeman’ın başrolünde yer aldığı komedi dolu hikayesiyle öne çıkan film Tanrı ile iletişim kuran Bruce Nolan’ın komik hikayesini anlatmaktadır. Her işi yolunda giden Nolan kariyerinde bir hayli ilerlediği günlerde çıkan bir sorun üzerine tanrıya isyan etmeye başlar. Defalarca bu isyanı tekrarlayan Nolan bir anda isyanlarına karşılık alınca ne olduğunu şaşırır. Tanrı’nın kendisiyle iletişime geçtiğini gören Nolan büyük bir şaşkınlık yaşarken Tanrı insan siluetine bürünüp Bruce Nolan’a büyük bir ders vermek ister.

Tür: Komedi, Fantastik

Fragman


7. An Unfinished Life (2005) – IMDb: 7.0

morgan freeman

Dağılan bir alenin tekrar bir araya gelme çabalarını yansıtan filmin oyuncu kadrosunda Jennifer Lopez, Robert Redford, Josh Lucas ve Morgan Freeman yer almıştır. Oğlunun ölümüne sebep olduğu gelinini ve torununu görmek istemeyen bir adam yakın arkadaşıyla beraber çiftlik evinde yaşamaktadırlar. Bu sırada genç kadın çocuğunu da yanına alıp büyük babanın evine gelir. Yeniden aile olabilmek için çabalayan insanlar geçmişte yaşanan küslükleri bir yana bırakıp güzel bir gelecek için ellerinden geleni yapacaklardır.

Tür: Aile, Dram

Fragman


8. Kır Zincirlerini (2005) – IMDb: 7.0

morgan freeman

Başrolünde Jet Li ve Morgan Freeman’ın rol aldığı efsanevi film acımasız bir canavar olarak yetiştirilen Danny’nin adeta insanlığa geri döneceği zorlu bir hikayeyi anlatmaktadır. Henüz küçük yaşlardan beri Bart Amca dediği adamın yanında dövüştürülmek üzere bir canavar gibi yetiştirilen Danny duygusuz bir canidir. Bir gün Bart ile berberken bir kaza geçirirler ve Bart Komaya girer. Danny ise düşmanları tarafından öldürülmekten kaçarken gözleri görmeyen bir piyanist olan Sam (Morgan Freeman) ve yeğeninin yanına sığınır. Danny’ye aşık olan Victoria onu sevgisi ve şefkatiyle iyi bir insan yapmaya çalışır.

Tür: Gerilim, Aksiyon, Dram

Fragman


9. Red (2010) – IMDb: 7.0

morgan Freeman

Eski ve başarılı bir ajan olan Frank Moses artık bu hareketli hayatı bir kenara bırakarak sevdiği kadın olan Sarah ile birlikte sükunet içinde yaşamak ister. Ancak kimliği açığa çıkan Frank ve Sarah’ın hayatı büyük bir tehlike içine düşer. Frank ise eski takımını toplayıp düşmanların üzerine adeta fırtına gibi çökmek ister. Başrollerinde Bruce Wills, Morgan Freeman ve Helen Mirren’in rol aldığı film en iyi aksiyon filmlerinden biridir.

Tür: Komedi, Aksiyon

Fragman


  #OUTtv jetzt als Amazon Channel und eigener VoD-Service

10. Yenilmez (2009) – IMDb: 7.3

Morgan Freeman

Hollywood’un ünlü aktör ve yönetmeni Clint Eastwood’un unutulmaz filmlerinden biri olan Yenilmez’in konusu Güney Afrika başkanı Nelson Mandela’nın ülkenin birlik ve beraberliği için ülkenin milli takım kaptanıyla yaptığı anlaşmayı ve işbirliğini anlatmaktadır. Filmin başrollerinde Morgan Freeman ve Matt Damon yer almıştır. 1995 Dünya Kupası’nı fırsat bilen Mandela ülkedeki ayrımcılığı futbolun evrensel dili ile bitirmek ister.

Tür: Dram, Tarih, Biyografi

Fragman


11. Şimdi Ya da Asla (2007) – IMDb: 7.4

Morgan Freeman

Sinema dünyasının en iyi aktörlerinden Jack Nicholson ve Morgan Freeman’ın birlikte adeta bir resital sundukları başarılı filmde hayatlarının son günlerini yaşayan iki adamın bu günleri dolu dolu geçirmek için atıldıkları maceraları konu edinmiştir. Kanser hastası olan iki adam hastanede birbirleriyle tanışırlar ve ikisi de kurtuluşlarının olmadığını bilirler. Kendilerine mutlu bir son hazırlamak isteyen iki kafadar şimdiye kadar yapamadıklarını bir listeye yazarlar ve yola çıkarlar. Muhteşem senaryosu ve oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Şimdi Ya da Asla en iyi Morgan Freeman filmlerinden bir tanesidir.

Tür: Macera, Komedi, Dram

Fragman


12. Bayan Daisy ve Şoförü (1989) – IMDb: 7.4

Morgan Freeman

Morgan Freeman’ın dört dalda Oscar kazanan efsanevi filmi “Driving Miss Daisy” zengin bir kadın olan Bayan Daisy Werthan ile ona şoförlük yapan Hoke’nin ilk başlarda yaşadıkları problemlerin büyük bir dostluğa dönüşmesini anlatmaktadır. Yaşlı bir kadın olmasına rağmen kendisine bir yardımcı alınmasını istemeyen Bayan Daisy kendisine şoför olarak alınan Hoke’u yanında istemez. Her ne kadar ona kötü davransa da karşılığında hep saygı gösteren Hoke en sonunda Bayan Daisy’nin bütün dertlerine ortak olur.

Tür: Dramatik Komedi

Fragman


13.Gone Baby Gone (2007) – IMDb: 7.6

Morgan Freeman

Oscar ödüllü aktör ve yönetmen Ben Affleck’in yönetmenliğinde çekilen film 4 yaşında bir kızın kaybolması üzerine küçük kızın teyzesinin Patrick Kenzie ve Angie Gennaro isimli iki dedektif tutmasını ve devamında gelişen olayları anlatmaktadır. Boston Polis Karakolu kızı bulamayıp çaresizce beklerken gözü kara olan iki dedektif kızı bulmak için son derece zorlu bir işin içine girerler.  Filmin Oyuncu kadrosunda Casey Affleck, Michelle Monaghan ve Morgan Freeman rol almıştır.

Tür: Polisiye, Dram

Fragman


  #Cosmos'un Mutabakat Algoritmasında Kritik Bir Hata Keşfedildi

14. Şanslı Slevin (2006) – IMDb: 7.7

morgan freeman

Son günlerde başına birçok bela gelen Slevin ilk olarak sevgilisi tarafından boynuzlanmış sonra evden kovulmuş bir de üzerine kimlik kartını hırsızın birine kaptırmıştır. Bunca felaket üzerine Los Angeles’tan kaçıp New York’ta oturan yakın arkadaşı Nick Fresher’ın evine giden Slevin’in başı burada da belaya girer. Şehrin en büyük mafyalarından olan Patron ve Haham yeni bir anlaşma yapmış ve haraç bölgelerini ayırmışlardır. Ancak bu anlaşma Patron’un intikamına engel olmayacaktır. Bu sırada patrona borçlu olan Nick Fresher’da kiralık katilin hedefindedir. Ancak ihale Nick’in evinde kalan Slevin’a kalacaktır. Ünlü yönetmen Paul McGuigan imzalı filmin başrollerinde Morgan Freeman, Stanley Tucci ve Robert Forster rol almıştır.

Tür: Polisiye, Komedi, Gerilim

Fragman


15. Zafer – Glory (1989) – IMDb: 7.8

morgan freeman

Amerikan iç savaşını konu edinen film 1989 yılında çekilmiş olup ünlü yönetmen Edward Zwick imzalı bir yapımdır. Başrollerinde Matthew Broderick, Cary Elwes, Denzel Washington ve Morgan Freeman’ın rol aldığı film konusu Amerikan iç savaşında siyahilerden oluşturulan askeri timin ayrımcalıklarla mücadelesini anlatmaktadır. Grup komutanı Robert G. Shaw hem kendine yapılmak istenen suikast girişimleriyle hem de siyahilere karşı yapılan ayrımcılıklarla mücadele etmektedir. Morgan Freeman ve Denzel Washington’un mükemmel oyunculuk performansları sunduğu film sinema tarihine damgasını vurmuştur.

Tür: Savaş, Tarih, Dram

Fragman


16. Milyonluk Bebek (2004) – IMDb: 8.1

morgan freeman

Clint Eastwood’un unutulmaz filmlerinden biri olan Milyonluk Bebek kızı ile arasında büyük bir küskünlük olan Frankie Dunn’un affedilmek için harcadığı çabaları gözler önüne sermektedir. Hayata tutunmak için eski boksör Scrap ile spor salonuna gelene Maggie Fitzgerald’ı eğiten ikili bu kız sayesinde iyi bir insan olduğunu kanıtlayacaktır. Dört dalda Oscar alan filmin başrollerinde Clint Eastwood, Morgan Freeman ve Hilary Swank rol almıştır.

Tür: Dram

Fragman


17. Affedilmeyen (1992) – IMDb: 8.2

morgan freeman

Clint Eastwood ve Morgan Freeman ikilisini yan yana getiren bir başka baş yapıt olan “Affedilmeyen” 90’lı yıllarda hala Western türünün yaşadığını ispatlayan bir filmdir. Dikdatör ve sadist bir şerif olan Little Bill Dagett kasabayı adeta yaşanmaz bir yer haline getirir ve adaleti ancak kendi bildiği gibi uygulamaktadır. Ancak bu durum eski bir suçlu olan Will’i oldukça rahatsız eder ve Will yanında iki arkadaşı ile birlikte şerife karşı savaş açar. En iyi Morgan Freeman filmlerinden biri olan Affedilmeyen ile Clint Eastwood en iyi yönetmen Oscar’ına layık görülmüştür.

Tür: Western, Dram

Fragman


  #Bitcoin borsası KuCoin’de hack hasarı daha da derinleşti

18. Yedi – Seven (1995) – IMDb: 8.6

Morgan Freeman

Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi filmlerinden biri olan Seven ünlü yönetmen David Fincher imzalı olup başrolünde Morgan Freeman ve Brad Pitt rol almıştır. Alanında kendini kanıtlamış iki dedektifin peş peşe işlenen 7 cinayetin arkasındaki sırrı çözmeye çalıştıkları filmde hem Morgan Freeman hem de Brad Pitt olağan üstü bir oyunculuk performansı sunmuşlardır.

Tür: Suç, Gizem, Dram

Fragman


19. Kara Şövalye (2008) – IMDb: 9.0

morgan freeman

Christopher Nolan’ın Batman filmlerine yeni bir boyut getirdiği Kara Şövalye filmi muhteşem oyuncu kadrosunun yanı sıra etkileyici senaryosuyla da sinema dünyasının en iyi filmlerinden biri olmayı başarmıştır. Usta aktör Morgan Freeman’ın da rol aldığı film Batman ile Joker arasındaki büyük mücadeleyi konu edinmiştir. Morgan Freeman filmde yan rolde görev alsa da her sahnesinde kalitesini ortaya koymuştur.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


20. Esaretin Bedeli (1994) – IMDb: 9.3

morgan freeman

Sinema tarihinin en iyi filmi olarak kabul edilen efsanevi film Esaretin Bedeli IMDb’de aldığı 9.3’lük yüksek puanla en iyisi olduğunu kanıtlıyor. Başrollerinde Tim Robbins ve Morgan Freeman’ın rol aldığı efsanevi filmde yaptığı bir hata sonucu hapse düşen Andy Dufrense zorluklarla geçen günlerinde hayat karşı olan ümidini hiç kaybetmez. Bu sırada onun yanında olan tek kişi ise hapishane arkadaşı olan Red’dir. Dram dolu sahneleriyle izleyenleri etkisi altına alan başarılı film usta aktör Morgan Freeman’ın da en iyi filmidir.

Tür: Dram

Fragman

Önerilen İçerik: Western Filmlerinin Efsane İsmi Clint Eastwood’un Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Filmi

BuradaBiliyorum.Com

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"