Sozialen Medien

#Netflix, Apple ve Amazon, Corona Virüsü Nedeniyle 2020 SXSW Film Festivali’ne Katılmaktan Vazgeçti #SosyalMedya #Tv #BB

Netflix, Apple ve Amazon, Corona Virüsü Nedeniyle 2020 SXSW Film Festivali’ne Katılmaktan Vazgeçti


Netflix, Apple ve Amazon, tüm dünyada korku yaratan Corona virüsü nedeniyle 13-22 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan 2020 SXSW Film Festivali’ne katılmaktan vazgeçti.

Çin’in Hubei bölgesinde başlayıp tüm dünyaya hızlıca yayılan Corona virüsünün etkileri sinema dünyasına sirayet etti. İnsanların sinema salonu gibi kapalı alanlarda uzun süre vakit geçirmek istememesi gişe rakamlarını önemli ölçüde etkilerken; Çin ve İtalya gibi Corona virüsünün görüldüğü ülkelerde çekilmesi planlanan pek çok filmin prodüksiyonu da başka ülkelere taşınıyor. Bununla beraber virüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında çeşitli sinema organizasyonları ertelenme ve iptal edilme durumuyla karşı karşıya kalırken; birçok stüdyo da çeşitli sinema organizasyonlarına katılmama kararı alıyor.

  #Netflix Biyografi Dizileri – IMDb Puanı Yüksek En İyi Netflix Biyografi Dizileri

Bu durumun en yeni örneği Amerika’dan geliyor. Deadline’ın haberine göre Netflix, Apple ve Amazon, tüm dünyada korku yaratan Corona virüsü nedeniyle 13-22 Mart tarihleri arasında Austin, Teksas’ta düzenlenecek olan 2020 SXSW Film Festivali’ne katılmaktan vazgeçti. Netflix, Apple ve Amazon ile beraber Facebook, Twitter, TikTok gibi global şirketler de festivale katılmama kararı aldı.

Netflix, Apple ve Amazon, Corona Virüsüne Bağlı Kaygılar Nedeniyle 2020 SXSW Film Festivali’ne Katılmama Kararı Aldı

Netflix, festivale katılmama kararı almadan önce Prentice Penny imzalı Uncorked, belgesel türündeki A Secret Love, L.A. Originals, Mucho Mucho Amor, Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics gibi yapımlarını göstermeyi planlıyordu. Bu yapımlara ek olarak Grown-ish, Mixed-ish ve Black-ish dizilerinin senaristi olarak tanınan Kenya Barris ve Parks and Recreation dizisiyle tanınan Rashida Jones’un başrolünde yer aldığı #BlackExcellence dizisiyle ilgili 15 Mart’ta düzenlenmesi planlanan panel de bu gelişmeler doğrultusunda iptal edildi.

  #"Lupin"-Regisseur dreht Ein Mordsteam 2 mit Omar Sy für Netflix

Apple ise dünya prömiyerini 2020 SXSW Film Festivali’nde yapacak olan yapımlarını festivalden çekti. Bu yapımlar arasında Spike Jonze’un yönettiği, müzik dünyasının ikonik gruplarından Beastie Boys’u konu alan Beastie Boys Story belgeseli, komedi türündeki müzikal animasyon dizisi Central Park ve belgesel dizi Home yer alırken; Apple ve A24 ortaklığında çekilen, dünya prömiyerini yaptığı 2020 Sundance Film Festivali’nin ABD-Belgesel bölümünden Jüri Büyük Ödülü’nü kazanan Boys State belgeseli de, festivalde gösterilmeyecek.

Öte yandan Amazon ise The Office’in senaristleri arasında yer alan Greg Daniels’ın yaratıcısı olduğu Upload ve şu sıralar yeni Batman filmi üzerinde çalışan Matt Reeves’in yapımcısı olduğu Rebecca Hall’lu bilimkurgu dizisi Tales From the Loop‘u festivalde göstermekten vazgeçti.

  #ProSieben punktet mit zwei Free-TV-Premieren

Film festivali olmasının yanı sıra bir dizi interaktif etkinlik ve başta konser olmak üzere birçok müzik organizasyonunu festivalseverlerle buluşturan SXSW yönetimi, Corona virüsüne bağlı kaygılara rağmen festivale devam etme kararı alırken; yaşanan bu gelişmelerin festival seyrini ne yönde etkileyeceği merak konusu. 2020 SXSW Film Festivali ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"