Sozialen Medien

#Netflix Gençlik Dizileri – Netflix’te Yayınlanan IMDb Puanı Yüksek En İyi Gençlik Dizileri

Netflix Gençlik Dizileri – Netflix’te Yayınlanan IMDb Puanı Yüksek En İyi Gençlik Dizileri

Reklamsız Dizi Film izlemek isterseniz Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi ziyaret edebilirsiniz .

Netflix’te Yayınlanan ve Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Gençlik Dizileri

En iyi dizi ve film izleme platformlarından biri olan Netflix bünyesinde yüzlerce gençlik konulu dizi içeriği yer almaktadır. Bu içeriğimizde en çok izlenen ve en popüler Netflix gençlik dizilerini sizlere sunuyoruz. İşte IMDb puanı yüksek en iyi Netflix gençlik dizileri…

Netflix Gençlik Dizileri;


1. The Society (2019 – ) – IMDb: 7.0

Netflix Gençlik dizileri

2019 yılında Netflix’te yayınlanmaya başlayan gençlik dizisi The Society, zengin bir kasabada yaşayan genç insanların hayatta kalmayı öğrenmeleri üzerine kurgulanmış bir dizidir. Etkileyici senaryosuyla dikkat çeken gençlik dizisinde kasabada yaşayan yetişkin insnalar gizemli bir şekilde ortadan kaybolur ve geriye bir grup genç kalır. Gençlerin yapması gereken ise yaşamaya devam edebilmek içim bir topluluk kurarak anlayış içerisinde yollarına devam etmektedir. Senaryosuyla bir nebze Sineklerin Tanrısı adlı romanı çağrıştıran gençlik dizisini mutlaka izlemelisiniz…

Tür: Dram

Fragman


2. Locke & Key (2020 – ) – IMDb: 7.4

Netflix Gençlik dizileri

Babalarının ölümü üzerine Maine’deki evlerine dönen 3 kardeş buldukları bir anahtar sayesinde doğa üstü güçlere sahip olurlar. İlk başta ne olduğuna anlam veremeyen kardeşler yeni anahtarları keşfederek bambaşka bir dünya içerisinde büyük bir maceraya atılırlar. Bu sırada anahtarların peşinde bir de şeytan vardır. 2020 yılının en çok izlenen gençlik dizilerinden biri olan Locke and Key başarılı yönetmen Joe Hill ve Carlton Cuse imzalıdır.

Tür: Gençlik, Fantastik, Macera

Fragman


3. Dedikoducu Kız – Gossip Girl (2007 – 2012) – IMDb: 7.4

Netflix Gençlik dizileri

Cecily von Ziegesar’ın çok satan romanından dizi senaryosuna uyarlanan dedikodu dolu yabancı dizi Gossip Girl son yılların fenomen haline gelen yapımlarından biridir. New York’un zengin mahallelerinde yaşayan ve hayata bir adım önde başlayan bir grup lise öğrencisinin aşklarını, yaşamlarını, ayrılıklarını, kavgalarını ve dedikodularını bir blog üzerinden anlatan dizi  6 sezon boyunca yayınlanmıştır. Dizide kullanılan kıyafetler ve aksesuarlar bir dönemin modasını belirleyecek kadar başarılı seçimlerdir.

Tür: Gençlik, Dram

Fragman


4. Sassy Go Go (2015) – IMDb: 7.5

Netflix Gençlik dizileri

Güney Kore yapımı en iyi gençlik dizilerinden biri olan Sassy Go Go romantizm ve komedinin bir arada sunulduğu efsane bir Netflix dizisidir. Sassy Go Go dizsinin konusu ise bir grup lise öğrencisinin aşk hayatlarını ve birbirleri arasındaki tatlı rekabeti anlatmaktadır. Ancak oldukça sert bir eğitim sistemi bu rekabetin ateşini de bir hayli körükleyecektir. Güney Kore Yapımı diziseverler için Netflix’te yayınlanan Sassy Go Go sadece 1 sezon yayınlanmıştır.

Tür: Gençlik, Komedi, Romantik, Dram

Fragman


5. Ragnarok (2020 – ) – IMDb: 7.5

Netflix Gençlik dizileri

Başarılı yönetmen Adam Price imzalı NEtflix gençlik dizisi Ragnarok 2020 yılında yayınlanmaya başladı. Dizinin konusu ise Norveç’içim küçük bir kasabasında yaşanan fantastik olayları anlatmaktadır. Kıyametin yaklaştığını hisseden kasabaya gelen Edda kendisinde yeni yeni fark ettiği olağan üst güçleri sayesinde kötülüğe karşı meydan okur. Gençlik dizisi tadından fantastik bir senaryoyu anlatan Ragnarok’u mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Fantastik, Dram, Gençlik

Fragman


6. Elite (2018 – ) – IMDb: 7.6

Netflix Gençlik dizileri

Carlos Montero ve Dario Madrona’nun yönetmenliğinde çekilen Netflix yapımı gençlik dizisi Elite ülkenin en seçkin okuluna zorunlu bir şekilde giden işçi sınıfından 3 gencin hikayesini anlatmaktadır. İlk başta okul hayatları için bu okula gelmenin bir şans olduğunu düşünen gençler kısa süre sonra yanıldıklarının farkına varırlar. Dizinin ana merkezinde anlatılan konu ise kaybedecekleri hiçbir şey olmayan bu 3 genç ile zenginlik içerisinde lüks bir hayat yaşayan diğer öğrenciler arasındaki rekabettir.

Tür: Dram, Gençlik

Fragman


7. I am Not Okay With This (2020 – ) – IMDb: 7.6

Netflix Gençlik dizileri

Hayatının baharında olan 15 yaşındaki Sydney telekinetik güçlere sahip olduğunu fark eder ve onun için bir hayli karmaşık geçecek günler başlar. Ergenlik döneminde böyle bir yeteneğe sahip olmak faydalı olabileceği gibi insanın başına dert de açabilir. Henüz yeteneklerini nasıl kullanacağını bilmeyen Sydney lise hayatının, ateşli ilişkilerinin ve kızlarla dolu hayatının zorlu safhalarında birçok maceraya girip çıkar. Gençlik ve lise konulu Iam Not Okay With This isimli dizinin yönetmenliğini jonathan Entwistle yapmıştır.

Tür: Komedi, Dram, Fantastik, Gençlik

Fragman


8. Chilling Adventures of Sabrina (2018 – ) – IMDb: 7.6

Netflix Gençlik dizileri

Genç bir kız olan Sabrina yarı cadı yarı ölümlü olduğunu farkettiği günden beri başı beladan bir türlü kurtulmaz. Kendisini tehdit eden ve onu öldürmeyi düşünen şeytani güçlere karşı büyük bir savaşın içine giren Sabrina bir yandan da ailesi zara gelmesin diye uğraşır. Başarılı yönetmen Roberto Aguirre-Sacasa imzalı dizinin başrolünde Kiernan Shipka rol almıştır.

Tür: Dram, Korku, Fantastik

Fragman


9. 13 Reasons Why (2017 – ) – IMDb: 7.8

Netflix Gençlik dizileri

Lise çağlarında olan Clay okuldan döndüğü bir gün odasında bulduğu gizemli kasedi dinemeye başlar. Kaseeteki ses ise 2 hafta önce intihar eden sevgilisi Hannah’a aittir. Hannah’ın kasette anlattıkları ise intihar etmesinin 13 sebebidir. Clay için hayatının yeni bir dönemi başlayacaktır. Son yılların en iyi Netflix  yapımı gençlik dizisi olan 13 Reasons Why başarılı yönetmen Brian Yorkey imzalıdır.

Tür: Dram, Gençlik

Fragman


10. On My Block (2018 – ) – IMDb: 8.1

Netflix Gençlik dizileri

Lise’ye yeni başlayan 4 arkadaşın yaşadıkları birtakım sıkıntılar üzerine büyük bir sınavdan geçen dostlukları dizinin konusu olmuştur. Netflix’in sevilen gençlik dizilerinden biri olan On My Block’un oyuncu kadrosunda Diego Tinoco, Sierra Capri ve Jason Genao yer almıştır. Komedi ve dram dolu sahneleriyle eğlenceli bir yapım olan On My Block’u mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Komedi, Dram

Fragman


11. Skins (2007-2013) – IMDb: 8.2

Netflix Gençlik dizileri

Başrolünde Kaya Scodelario, Hannah Murray ve Jack O’Connel gibi dizi dünyasının sevilen isimlerinin yer aldığı Netflix yapımı Skins dizisi aşk ve arkadaşlık içerisinde çalkantılı birtakım olaylar yaşayan öğrencilerin hayatını anlatmaktadır. Okullarının son iki yılını geçiren bir grup öğrenci eğlenceli olduğu kadar zorlu bir hayat yaşamaktadırlar. Netflix üzerinden yayınlanan gençlik dizisi Skins 7 sezon boyunca yayınlanmıştır.

Tür: Dram, Komedi

Fragman


12. Sex Education (2019 – ) – IMDb: 8.3

Netflix Gençlik dizileri

Netflix’in en iyi gençlik dizisi olan ve son yılların en popüler içeriklerinin başında gelen Sex Education dizisi ana karakterler Otis ve Maeve etrafında gelişen bir takım olayları anlatmaktadır. İlk başlarda içine kapanık bir çocuk olan Otis okulun en sorunlu kızı Maeve ile tanışınca hayatının en büyük değişimini yaşar. Her sahnesini keyifle izleyeceğiniz Sex Education dizisi 2 sezon boyunca yayınlanmış olup hala devam eden Netflix Orijinal yapımı bir dizidir.

Tür: Dram, Komedi

Fragman

Önerilen İçerik: Netflix Dizileri – Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Dizileri

BuradaBiliyorum.Com

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"