Sozialen Medien

#Netflix İlk Komedi Festivali İçin Dave Chappelle, Amy Schumer, David Letterman Gibi İsimleri Bir Araya Getiriyor #SosyalMedya #Tv #BB

Netflix İlk Komedi Festivali İçin Dave Chappelle, Amy Schumer, David Letterman Gibi İsimleri Bir Araya Getiriyor


Netflix ilk komedi festivalini düzenlemeye hazırlanıyor. 27 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında Los Angeles’ta düzenlenecek Netflix Is a Joke Fest’te Dave Chappelle, Amy Schumer, David Letterman, Kevin Hart, Bill Burr gibi başarılı komedyenler sahne alacak.

Orijinal içerik alanında yakaladığı büyük başarı sayesinde eğlence sektöründeki en büyük şirketlerden biri hâline gelen Netflix daha çok milyonlarca kullanıcıya ulaşan dijital platformuyla adından söz ettiriyor olsa da şirket farklı alanlarda da dikkat çekici projelere imza atmaya devam ediyor. New York’un en eski sinema salonlarından biri olan Paris Theater’ı satın alarak sinema dünyasındaki yerini sağlamlaştırma adına önemli bir adım atan, The Magic Order ile ilk çizgiromanını çıkaran Netflix, şimdi de ilk komedi festivalini düzenlemeye hazırlanıyor.

Netflix içerikleri söz konusu olduğunda daha çok filmler ve diziler ön plana çıkıyor olsa da stand-up gösterileri ve komedi gösterileri de şirketin içerik seçkisinde oldukça önemli bir yere sahip. Dave Chappelle, Amy Schumer, David Letterman, Kevin Hart, Bill Burr gibi başarılı komedyenlerin stand-up gösterilerini izleyicilerine özel olarak yayınlayan Netflix,, son yıllarda komedi dünyasının en önemli destekçilerinden biri hâline gelmiş durumda. Bir dönem komedyenler için HBO’da stand-up gösterilerinin yayınlanması ulaşılabilecek en üst noktalardan biri olarak görülürken, bugün komedi dünyasında odak Netflix’e kaymış durumda. Bu yüzden Netflix’in bu alandaki etkisini daha da büyüterek ilk komedi festivalini düzenliyor olması şirket için yerinde bir hamle olarak görülüyor.

Komedi türündeki içeriklerini Netflix Is a Joke başlığı altında bir araya getiren ve sosyal medyada da tanıtımlarını bu ismi taşıyan hesaplardan yapan Netflix, ilk komedi festivali Netflix Is a Joke Fest adını taşıyor. Etkileyici bir kadroyu bir araya getiren festivalde; daha önce Netflix’le çalışan pek çok isim bulunuyor. Dave Chappelle, Amy Schumer, David Letterman, Kevin Hart ve Bill Burr’ün yanı sıra Ali Wong, Jamie Foxx, Jane Fonda, Lily Tomlin, Martin Lawrence, Sebastian Maniscalco da Netflix çatısı altında projelere imza attıktan sonra festivalde yer alacak isimler olarak karşımıza çıkıyor.

Netflix Is a Joke Kapsamında Düzenlenecek 11 Gösteri Daha Sonra Netflix’te Yayınlanacak

Netflix ve Live Nation ortaklığında hazırlanan festival 27 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında Los Angeles’ta düzenlenecek. Festivalde canlı stand-up gösterilerinin yanı sıra çeşitli özel etkinlikler ve komedyenlerle söyleşiler de yer alacak. Festival kapsamında düzenlenecek bu özel etkinliklerden biri de The Hall olacak. Geleneksel hâle gelecek bir etkinliğin ilki olarak planlanan The Hall’da Dave Chapelle, Chris Rock, Billy Crystal, Whoopi Goldberg, Jerry Seinfeld, Sarah Silverman, Wanda Sykes gibi komedi dünyasının önde gelen isimleri bir araya gelerek George Carlin, Richard Pryor, Joan Rivers ve Robin Williams gibi komedi efsanelerini onurlandıracak. Bu etkinlik daha sonra Netflix’te de yayınlanacak. The Hall için net bir yayın tarihi belirtilmemiş olsa da etkinliğin mayıs ayında Netflix’te izleyici ile buluşacağı açıklandı.

Festival kapsamında düzenlenecek bir diğer dikkat çekici etkinlik de STAND OUT: An LGBTQ Celebration olacak. Geçmişte bugüne komedi dünyasında yer alan LGBTİ komedyenlerin ön planda olacağı etkinlikteAlan Carr, Hannah Gadsby, Margaret Cho, Rosie O’Donnell, Sandra Bernhard ve Wanda Sykes gibi isimler sahnede bir araya gelecek.

Festival boyunca stand-up ve etkinliklerden klipler Netflix Is a Joke sosyal medya hesaplarından paylaşılırken, festival kapsamında düzenlenecek 11 gösteri mayıs ayında eksiksiz bir şekilde Netflix’te izleyici ile buluşacak. Ancak bu gösterilerin hangi komedyenlere ait olacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Kaynak: Collider

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"