Sozialen Medien

Netflix Kasım Ayında Yayınlanacak Yeni Filmler ve Diziler

Hafta sonu sinemaya gitmek yerine evinizin rahat ortamında mısır patlatıp bir şeyler izlemek isterseniz eğer, Netflix bu ortamı size sunuyor. Yayına girecek bir çok film dizi seçeneği arasında kaybolmak, tercihle zaman geçirmek istemiyorsanız doğru yerdesiniz. Ne izlesem derdinize bu içerikle son vermeyi umarak şimdiden iyi seyirler diliyoruz…

The King (2019) Konusu (1 Kasım Cuma Yayında)

The King Konusu ve Oyuncuları detaylı inceleme yazıma buradan erişebilirsiniz.

Shakespeare’in oyunları yüzyıllar boyunca sahnelerde ve ekranlarda bir eğlence kaynağı olmuştur. Filmin yönetmenliği Animal Kingdom, The Rover gibi filmlerinin de yönetmenliğini yapmış David Michôd tarafından yapılmış. Senaryoyu Michôd ve Joel Edgerton, Shakespeare’in V.Henry oyunlarını geniş kapsamlı bir uyarlamayla birlikte kaleme almış. Genç bir Prens olan Hal’in hayatı içki içme ve kumar oynamayla geçerken, ağabeyinin de öldürülmesiyle babasının bıraktığı kaosu genç yaşta omuzlarına yüklenerek İngiltere Kralığı tahtına yükselişini konu alıyor. Siyaset, ihanet, entrika ve savaşlarla dolu olan film film 1300’lü yıllarda İngiltere Kralı V.Henry’nin hayatına odaklanılmış.

The King- Timothée Chalamet
The King- Timothée Chalamet

Ağustos ayında Venedik Film Festivali’nde gösterime giren The King’in oyuncu kadrosunda Timothée Chalamet, Lily Rose Depp, Robert Pattinson ve yazar koltuğunda yer alan Joel Edgerton da bulunuyor. Merakla beklediğim yapım 1 Kasım Cuma günü Netflix’te yayında.

IMDb 7,0/10

Tehlikeli Oyun Konusu (1 Kasım Cuma Yayında)

”Herkesi uyandırmak için ne kadar gürültü çıkarmamız gerekir!” Okula yeni gelen gizemli öğrenci Tristan tarafından yönlendirilen Lea, Rahim, Zazie, Hagen öğrenci grubu önü alınmayan bir isyanın parçası olurlar. Genellikle hayatlarında haksızlıklarla karşılaşmış bu dört genci kendi tarafına çekerek sisteme karşı bir isyan başlatan Tristan, ayaklanmalar planlayarak sosyal ağlardan yaymaya başlarlar. Grubun eylemleri hızla dikkat çekmekte ve tehdit edici bir ivme kazanmaktadır. Ama beşi gerçekten doğru olanı mı yapıyor? Gelecekleri uğruna başlattıkları bu İsyan ilerledikçe önü alınamaz karanlık bir hal alır.

Wir Sind Die Welle Orjinal Adı
Wir Sind Die Welle Orjinal Adı

Morton Rhue tarafından yazılan Dennis Gansel’in 2008 The Wave film uyarlamasına dayanan Alman yapımı drama dizisi. Oyuncu kadrosunda Ludwig Simon, Mohamed Issa ve Michelle Bartel bulunuyor.

Netflix Resmi Fragman

H (Hache) Konusu (1 Kasım Cuma Yayında)

1960’larda Barselona’daki tehlikeli bir eroin karteli liderinin sevgisini ve güvenini kazanan Helena’nın organizasyonun en alt basamağından en üste çıkışını ve eroin operasyonunun kontrolünü ele geçirişini izleyeceğiz. Kadrosunda Adriana Ugarte, Javier Rey ve Eduardo Noriega gibi oyuncular yer alan Hache gerçek olaylardan esinlenerek yaratılmış. Verónica Fernández (Cuéntame, El Príncipe, Velvet Koleksiyonu) tarafından yönetilen ispanyol yapımı dizi Weekend Studio yardımıyla üretilmiş. Pep Ambròs, Marc Martínez ve Ingrid Rubio yıldızlarında dolu olan dizinin 1. sezonu Cuma günü yayında.

Resmi Fragman

Holiday In The Wild (2019) Konusu (1 Kasım Cuma Yayında)

Sex and the City’den hatırladığımız Kristin Davis‘in canlandırdığı şık bir Manhattan’lı Kate Conrad, kocası olmadan Afrika’ya ikinci balayını kutlamaya gider. Kocasıyla planladığı geziyi Kate tek başına geçirir ve Noel tatili boyunca 5 yıldızlı lüks safarinin tadını çıkarmak yerine safari gezinin pilotluğunu yapan Derek (Rob Lowe) ile yeni doğmuş bir fil yavrusuna yardım eder. Noel’ini fil yetimhanesinde geçirecek olan Kate geçmişi geride bırakarak burada hayatının amacını ve belki de yeni bir aşkı bulacaktır.

Resmi Fragman

Netflix cadılar bayramı için yayınladığı korku kuşağından sonra, yaklaşan Noel zamanı için hazırladığı bu romantik komedi izlenmeye değer gibi görünüyor.

American Son (2019) Konusu (1 Kasım Cuma Yayında)

Christopher Demos-Brown tarafından ünlü bir Broadway sahnesinde sergilenen oyun filme uyarlanarak Netflix aracılığı ile bizlere sunuluyor. Kenny Leon tarafından yönetilen filmde ırkçılık, cinsiyetçilik ve kuşak çatışması konuları işleniyor. Ayrı yaşayan farklı ırklardan bir çift kaybolan ergenlik çağındaki oğullarını aramak için Florida polis karakolunda bir araya geliyor. Genç çocuğun annesi Kendra etrafında dönen hikayeyi karanlık ve kasvet içinde bize aktarıyor. Broadway gösterisinin Amerika’da yaşanan ırkçılıkla ilgili iyi niyetli bir uyarlaması gibi görünüyor. Toronto film festivalinde gösterilen Film 1 Kasımda Netflix’de yayında olacak.

Resmi Fragman

Baş rollerde oyunda da yer alan Kerry Washington, Jeremy Jordan, Steven Pasquale, Eugene Lee yer alıyor. Her ne kadar olaylar çoğunlukla Kendra etrafında dönse de diğer üç kişi tarafından da farklı bir bakış açısı sunuluyor.

IMDb 5,4/10

The Man Without Gravity (Yer Çekimsiz Adam) (2019) (1 Kasım Cuma Yayında)

Yer Çekimsiz Adam Konusu ve Oyuncuları detaylı inceleme yazıma buradan erişebilirsiniz.

Roma Film Festivali’nin açılış töreni sırasında sunulan Yer Çekimsiz Adam ile Bonfanti ve ortak senaryo yazfarı Giulio Carrieri, başka bir özgür ruh yarattı. Oscar, uçarak isteği noktaya özgürce yetişen tamamen icat edilmiş bir karakter. Oscar, ”Elio” isminin hidrojenden sonra evrendeki en hafif soygaz olan ”helyum” olarak çevrilebilmesi koşuluyla Elio Germano tarafından oynanır. İtalyan film sahnesini süsleyen dünyaca ünlü aktörlerden biri olan Germano, bu durumda, yer çekimi kanunlarına meydan okuyan oldukça özel bir bireyi oynuyor. Filmin açılış sahnesinde doğumundan kısa bir süre sonra, Oscar’ın havada yüzüyor olduğunu görüyoruz. Göbek kordonu balonun altından sarkan ip gibi onun altından havada sarkıyor.

Netflix’in üretken katılımcılığı sayesinde daha büyük bir bütçe ile desteklenen yazar Bonfanti, İtalyan Digital EDI ve Netflix’in yanı sıra İtalyan firması EDI’nin de etkisiyle, Oscar’ı uçurmak amacıyla kullanılan belirli teknolojilerden yararlandı. Ancak Yer Çekimi Olmayan Adam bir süper kahraman filmi değil. Küçük bir kasabada doğan Oscar aşırı korumacı annesi ve büyük annesi tarafından büyütülür. Meraklı insanların bu büyülü güç karşısında verecekleri tepkilerden korktukları için bu özelliği gizlenerek büyütülür. Sırrını keşfeden Oscar’ın tek arkadaşı var. Yetişkin çağında ailesinin tutuculuğundan kaçarken bir menajer aracılığı ile küçük bir ekran şöhreti bulur. Menajeri onu bir tür sirk fenomeniymiş gibi gösterir. Hayatın yalnızlığı ve istisna bir varlık olmanın yalnızlığıyla normalliğin getirdiği özgürlük arasında seçim yapmak zorunda kalır. Netflix izleyicilerine saflık konusunda edebi ve sinematik referanslarla dolu keyifle izlenecek bir film sunuyor.

Resmi Fragman

Başrol oyuncusu Elio Germano‘nun yanı sıra Michela Cescon, Silvia D’Amico, Vincent Scarito, Elena Cotta gibi ünlü oyuncular yer alıyor. 21, 22, 23 Ekim tarihlerinde İtalyan sinemalarında düzenlenen bir etkinlikle açıklanmasından itibaren 1 Kasım’da Netflix’te yayınlanacak.

IMDb 8,7/10

Bu filmlerin arasında özellikle merakla beklediğim yapımlar The King ve Yer Çekimsiz Adam. Benden önce izlemenizi tavsiye ediyorum ? bol Spoiler’lı inceleme yazıları hemen sonrasında okumanız için hazır olacak.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!