Sozialen Medien

Netflix’de Ekim Ayında Yayınlanacak Filmler

Ekim ayında Netflix’e eklenecek filmlerden en çok dikkatimi çeken yapımlar hakkında kısa bilgiler vermek istedim size, korkmayın! bu defa spoiler yok çünkü daha bende izlemedim

FRACTURED

Orjinal Fragman

Sam Worthington, Pandora’nın şu an yapım aşamasında olan Avatar filmindeki gizli derinliklerini keşfetmekle meşgul olabilir, ancak kaybolmuş bir aile hakkında küçük bir Netflix gerilim filminde başrol oynamak için çok meşgul değil. Alan B. McElroy’un senaryosunu kaleme aldığı filmde, Sam Worthington, bir kazada yaralanan kızı Peri (Lucy Capri) ile acil servise koşan aile babası Ray Monroe olarak rol alıyor. Peri, Ray’in karısı Joanne (Lily Rabe) ile tomografi yapmak üzere gönderildiğinde, Ray ailesinin ve ziyaretlerinin tüm kayıtlarının kaybolduğunu keşfeder. Ray’in endişesi ailesini bulmak ve onlara olanların gerçeğini keşfetmek için çaresiz bir yarışa dönüşüyor.

Doktor küçük kıza tomografi yapmak ister, annesiyle birlikte tomografiye giden sevimli Peri uzun saatler dönmez endişelenen Ray kızının durumunu sorar fakat hastanede böyle bir hastanın olmadığı cevabıyla karşılaşır. Tüm izleri silinen eşi ve kızı ortadan kaybolmuştur. Ray onları bulmak ve hastanenin sakladığı sırrı ortaya çıkarmak için uğraşır. Avatar ve Terminator Salvation gibi yapımlarla tanınan Sam Worthington’ın başrolünü üstlendiği gerilim filmi 11 Ekim‘de yayınlanacak.

Filmin ilk yarısı aslında merak uyandırıcı bir Hitchcockian draması gibi oynuyor, Fragmanın sonların doğru anlaşılmaz bir şekilde patlama sahneleri görüyoruz. Ancak, Fractured Netflix kütüphanesini canlandırmak için mükemmel bir film izlenimi veriyor.

EL CAMINO

Breaking Bad‘ın 62 bölümü, TV tarihinin en tatmin edici ve tutarlı izleyici kitlesini yarattı. Netflix’te 11 Ekim‘de gösterime girecek olan devam filmi El Camino Türkiye de yayınlanan fragmanın ardından Rtük’den dolayı sahnelerin kesildiği söylentisiyle oldukça iyi reklam yaptı. Bu sayede hafızanızı yenilemek ya da sadece havaya girmek için kendinizi tüm diziyi izleme eğiliminde hissedebilirsiniz.Vince Gilligan’ın kaleminden çıkan baş rollerinde ise Bryan CranstonAaron Paul, Anna Gunn gibi isimlerin yer aldığı proje 1 milyon 247 bin kişinin yaptığı puanlamada 10 puan üzerinden 9,4 alarak birçok diziyi geride bırakmayı başarmıştı. Dizinin finalinde Walter White ve Jesse Pinkman karakterlerinin başına gelenler projenin takipçilerine “Acaba bundan sonrası ne olacak?” sorusunu sordurtmuştu. İşte size cevabı El Camino filminde

WOUNDS

Dünya prömiyerini Sundance film festivalinde yapan Wounds filmi Dakota Johnson ve Armie Hammer’ı bir araya getirmiş. Wounds, yazar Nathan Ballingrad’ın The Visible Filth adlı kitabına dayanan yeni bir Netflix Orijinal korku filmi. Kitaptan filme dönüşüm adaptasyonu Babak Anvari tarafından yazılmış ve yönetilmiştir. Bu, daha önceki çalışmaları Shadow of the Shadow (2016) ve Two & Two (2011) filmlerinde yönettiği üçüncü uzun metrajlı film. Filmin özeti Barmen Will, bir kavga sırasında düşürülen bir telefonu alır. Bu olayın ardından tehditkar mesajlar almaya başlayan Will, kısa sürede bir kâbusa sıkışıp kalır ve zamanla akıl sağlığını yitirmeye başlar. Biraz standart bir korku filmi izlenimi verse de meraklıları için Wounds 18 Ekim‘de yayında.

ELI

Netflix’in psikolojik gerilim filmi, perili ev filminin karışımı olmaya yakın korku filminin fragmanını yayınladı. Ciarán Foy’un (Sinister 2) yönettiği film, Charlie Shotwellin canlandırdığı Eli karakteri dış dünyaya alerjisi olan bilinmeyen bir hastalıkla mücadele etmektedir. Yaşamını kapalı bir ortamda geçiren Eli’nin ailesi onun için yeni bir tedavi yöntemi denemeye karar verir ve çocuğu iyileştirme sözü veren doktorun (Lili Taylor) emanet ederler. Gizemli hastane ortamı, uygulanan tedavilerin Eli üzerinde yarattığı travmalar ve doktorların her şeyi Eli’nin aldığı ilaçlar yüzünden psikolojisine bağlaması olayları daha da karışık bir hale getirir.

Filmin konusu etkili fakat yine de Netflix’in başarılı bir antolojisi olan Tepedeki Ev (The Haunting of Hill House) dizisindeki gibi ”gerçekten ne oluyor?” sorusunu sorduracak mı bilemiyorum. Tepedeki ev ve Perili ev gibi yapımlara paralellikler çizmeye çalışılmış olsada kalıbları hiçbir şekilde kırmıyor gibi görünüyor, ancak Netflix’i izlemek için ürkütücü bir şey arıyorsanız, özellikle de kaliteli korku için uygun bir senaryo gibi duruyor.

David Chirchirillo , Ian Goldberg ve Richard Naing tarafından yazılan filmde Max MartiniSadie Sink (Stranger Things’de Max karakterini canlandıran başarılı genç yıldız) ve Kelly Reilly yer alıyor. Eli, 18 Ekim‘de yayında.

SEVENTEEN (Diecisiete)

Islah evinde rehabilitasyon programında olan 17 yaşındaki Hector, kendisi gibi çekingen ve insanlardan uzak duran bir köpekle derin bir bağ oluşturur. Bir gün alıştığı şekilde köpeğiyle ilgilenmek için güne uyanan Hector köpeğinin sahiplenildiğini öğrenir ve onu aramak için Islah evinden kaçar. Bu kaçış abisi Ismael, büyük anneleri Cuca, iki köpek, bir inek ve diğer hayvanların eşliğinde beklenmedik bir yolculuğun başlangıcı olur.

Daniel Sánchez ArévaloAraceli Sánchez tarafından yazılan Daniel Sánchez Arévalo‘nun yönettiği filmin başrollerinde Itsaso AranaIñigo Aranburu, Jorge Cabrera rol alıyor. Fragmanını izlerken bile içinizi ısıtacak film 18 Ekim‘de yayında.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"