Fernsehsendungen - Filme

En İyi Kore Dizileri izle | Güncel Kore Dizileri Sıralaması

Netflix’te Şu Anda İzleyebileceğiniz En İyi 10 Kore Dizisi: Mayıs 2020

Dizi izleme alışkanlıklarımızı tümden değiştiren Netflix, dünyanın pek çok farklı ülkesinden çeşitli yapımları bizlerle buluşturmaya devam ediyor. Kore dizilerinin son yıllarda ne kadar popüler olduğu ortada… Netflix platformu da, Türkiye’de yayın hayatına başladığı günden beri Kore dizisi arşivini genişletmeye devam ediyor. Hem yeni, hem eski Kore dizilerine yer veren Netflix’te; güncel Kore dizilerini haftalık olarak takip etmek de mümkün.

Şu anda onlarca farklı Kore dizisinin yer aldığı Netflix’te, izleyebileceğiniz “En İyi 10 Kore Dizisi“ni sizler için listeledik. (Mayıs 2020 itibariyle, IMDb ve My Drama List puanları ortalaması alınarak listelenmiştir. Daha önceki benzer listelerimizde yer alan dizileri bu sefer dahil etmedik. )

10 – Chicago Typewriter

Chicago Typewriter izlemek için tıkla

Chicago Typewriter Oyuncuları: Yoo Ah In, Im Soo Jung, Go Kyung Pyo
Chicago Typewriter Dizisi Konusu: Chicago Typewriter hem günümüzde, hem de Japonya işgalindeki 1930’lar Kore’sinde geçen -birbirine bir şekilde bağlı- iki hikayeyi anlatıyor. Han Seo Joo günümüzde çok satan kitapları olan bir yazardır ancak son zamanlarda yazamamaya başlamış olması kendisini ciddi bir bunalıma sokmuştur. Amerika’dan satın aldığı antika bir daktilonun ve bu daktiloyu getiren eski hayranı Jeon Seol’un hayatına girmesiyle, oldukça gizemli olaylar yaşamaya başlar. Spoiler vermek istemiyoruz, bu dizi aşk, arkadaşlık, kahramanlık, cesaret ve edebiyat üzerine… Burning filmi ile yıldızı parlayan sevgili, mükemmel insan Yoo Ah In‘ın TV için yaptığı son iş olan dizinin kadın başrolü Im Soo Jun‘u ise Park Chan Wook’un “I’m a Cyborg, But That’s OK” filminden anımsıyor olabilirsiniz. Her açıdan, son derece müthiş bir dizi…


9- Itaewon Class

Itaewon Class izlemek için tıkla

Itaewon Class Oyuncuları: Park Seo Joon, Kim Da Mi, Yoo Jae Myung, Nara, Ahn Bo Hyun, Kim Dong Hee
Itaewon Class Dizisi Konusu:
Itaewon Class, Jo Gwang-Jin tarafından yazılan aynı isimli webtoondan uyarlanıyor. Dizi, adaletsiz bir dünyada ayakta kalmaya çalışan bir grup insanın “intikam” hikayesini anlatacak. Itaewon’da ‘Jagga’ adlı bir restoran zincirinin sahibi, Jang Dae-Hee ve oğlu, okuldaki önemsiz bir kavganın ardından Park Sae-Ro-Yi’nin hayatını mahvetmekle kalmaz, babasının ölümüne de neden olurlar. Bu olayların ardından hapse giren Park Sae-Ro-Yi, özgürlüğüne kavuşmasının ardından, intikam almak için “Jagga” restoran zincirini yok etmeye karar verir ve aynı bölgede bir restoran açar. Geçtiğimiz yılın en çok konuşulan filmi Parasite’de kısacık bir konuk oyuncu rolünde izlediğimiz Park Seo-Joon, diğer dizilerine nazaran oldukça farklı bir görüntü ile karşımıza çıkacak.


8- The Fiery Priest 

The Fiery Priest izlemek için tıkla

The Fiery Priest Oyuncuları: Kim Nam Gil, Kim Sung Kyun, Lee Ha Nui, Go Joon, Geum Sae Rok
The Fiery Priest Dizisi Konusu: Ölen Katolik bir rahibin, ölümünün ardındaki gizemi çözmek üzere bir araya gelen birbirinden oldukça farklı karaktere sahip üç kişinin hikayesini izliyoruz bu dizide. Sivri dill ve öfke sorunları yaşayan bir adam olan rahip Kim Hae-Il, biraz çekingen olsa da çok konuşkan biri olan dedektif Koo Dae-Young ve zeki, güzel, hırslı ve başarılı bir savcı olan Park Kyung-Sun. 20 bölümlük polisiye, komedi, gizem, aksiyon türlerindeki dizi 2019 yılında SBS kanalında yayınlandı.


7- Tunnel

Tunnel izlemek için tıkla

Tunnel Oyuncuları: Choi Jin Hyuk, Yoon Hyun Min, Lee Yoo Young
Tunnel Dizisi Konusu: Tunnel, seri bir katilin peşine düştüğümüz polisiye & bilim kurgu / fantastik kurgu dizisi. 1986 yılındayız. Park Gwang Ho, başarılı ve hevesli bir dedektiftir. Seri cinayetleri araştırdığı bir vakaya liderlik etmek hayatını tümden değiştirecektir; zira kendisi bir tünelden geçerek zamanda yolculuk yapar ve kendini günümüz Seul’ünde bulur (daha doğrusu 2017 yılında). Aynı cinayetler günümüzde de işlenmektedir. Park Gwang Ho, bu seri katili yakalamak için dedektif Kim Sun Jae ve psikoloji profesörü Shin Jae Yi ile beraber çalışmaya başlayacaktır. Dizi 16 bölümden oluşuyor ve zamanında OCN kanalında yayınlanmıştı.


6- Hotel Del Luna

Hotel Del Luna izlemek için tıkla

Hotel Del Luna Oyuncuları: IU, Yeo Jin Goo, Jo Hyun Chul, Park Yoo Na
Hotel Del Luna Dizisi Konusu: Hotel Del Luna, 2019 yılında ilk olarak tvN kanalında yayınlanmış 16 bölümlük bir fantastik Kore dizisi. Hotel Del Luna, Seul şehir merkezinde yüzyıllardır yer alan, gizemli bir oteldir – öyle ki bu hotelde yalnızca hayaletler konaklayabilmektedir. Hotelin CEO’su Jang Man Wol’diür; kendisi ne olduğunu bile hatırlamadığı işlediği bir günah sebebiyle bu oteli idare etmekle lanetlenmiştir ve 1000 yıldır da bu görevini sürdürmektedir. Bir gün, babasının yıllar evvel Man Wol ile yaptığı bir anlaşma sebebiyle bir adam beklenmedik bir şekilde Hotel Del Luna’da yönetici olarak çalışmaya başlar. Düzen meraklısı ve bir mükemmeliyetçi olan bu adamın otele gelmesiyle olaylar şaşırtıcı bir yönde ilerlemeye başlayacaktır.


5- Descendants of the Sun

Descendants of the Sun izlemek için tıkla

Descendants of the Sun Oyuncuları: Song Joong Ki, Song Hye Kyo, Jin Goo, Kim Ji Won,
Descendants of the Sun Dizisi Konusu: Sanırım Kore dizileri söz konusu olduğundan, en çok bilinen dizilerden bir tanesi de kuşkusuz Descendants of the Sun. 2016 yılında yayınlanan 16 bölümlük dizi, oldukça popüler olmuş; başrolde yer alan ve bir çifti canlandıran Song Joong Ki ve Song Hye Kyo da “Song-Song Couple” olarak anılmaya başlanmıştı. (Çift daha sonra görkemli bir düğünle evlendi, bir süre sonra da maalesef ayrıldı). Descendants of the Sun kısaca Birleşmiş Milletlerin barış askeri gücünde görev yapan Yüzbaşı Yoo Shi-Jin ile doktor Kang Mo-Yeon arasındaki aşk hikayesini anlatmaktadır. Bu ikili şans eseri bir hastanenin acil servisinde tanışır; birkaç defa da görüşürler ancak ilişkileri ilerlemez. Ancak, ikisi de mesleklerinde oldukça idealist ve kural tanımaz olan bu iki kişiyi kader beklenmedik bir yerde yeniden bir araya getirecektir.


4- Incomplete Life (Misaeng)

Incomplete Life (Misaeng) izlemek için tıkla

Incomplete Life (Misaeng) Oyuncuları: Im Shi Wan, Lee Sung Min, Kang So Ra, Kang Ha Neul, Byun Yo Han
Incomplete Life (Misaeng) Dizisi Konusu: 2014 yapımı bu tvN dizisi, alışageldiğimiz pek çok Kore dizisinden oldukça farklı bir yapım. Bu dizi romantizm, aşk ilişkileri gibi konulardan ziyade iş hayatı, iş arkadaşlıkları ve insan ilişkileri üzerine kurulmuş bir hikayeye sahip. Jang Geu Rae çocukluğundan beri Go oyunu oynayan ve profesyonel Go oyuncusu olma hayalleri kuran bir gençtir ancak bu hayali bir türlü gerçekleşmez. Bu sebeple kendisi hayata atılmaya karar verir ve bir yakınının tavsiyesi ile bir şirkette stajyerlik yapmaya başlar. Kore’de iş hayatı malumunuz; özellikle beyaz yakalılar için şirketlerde “hayatta kalmak” çok ama çok zor. İşte Incomplete Life (Misaeng)‘da da, Jang Geu Rae’nin stajyerliğe başladığı şirkette tutunabilme çabasını izliyoruz. Daha işinin ilk gününde, patronu Oh Sang-Sik ile karşı karşıya gelen Jang Geu-Rae artık şirkete adapte olmak için mücadele etmeye başlar.


3- Reply 1988

Reply 1988 izlemek için tıkla

Reply 1988 Oyuncuları: Hyeri, Go Kyung Pyo, Ryu Joon Yeol, Park Bo Gum, Lee Dong Hwi
Reply 1988 Dizisi Konusu: Reply serisi birbirinden bağımsız üç seriden oluşuyor: 2012 yılında yayınlanan Reply 1997, 2013 yılında yayınlanan Reply 1994 ve 2015 yılında yayınlanan Reply 1988. Reply dizileri tam olarak nostaljik işler ve kurgu olarak diğer Kore dizilerinden farklı bir anlatım şekline sahipler. Geçmişte anlatılmaya başlanan hikaye, günümüzde devam ediyor ve yıllar arasında gidiş gelişler oluyor. Televizyonun hayatımızdaki yeri, olimpiyatlar, teknolojinin zamanla hayatlarımızı ele geçirişi, ailelerimiz ile lise döneminde yaşadığımız kavgalar, sevdiğimiz gruplar için aldığımız dergiler, komşuluk ilişkileri… Bu dizilerin hepsi buram buram nostalji kokuyor ve kendi gençliğinizden, okul ve aile yaşantınızdan bir şeyler bulmamanız imkansız.

Reply 1988’in hikayesi, 1988 yılında dört lise öğrencisi olan Duk-Sun, Jung-Hwan, Sun-Woo, Dong-Ryong ile Go oyuncusu olan Taek’in etrafında dönmektedir. Bu birlikte büyüyen beş farklı karakterdeki kişi, çok küçük yaşlardan beri arkadaştırlar. Sadece onlar değil, komşu olan aileleri de birbiriyle yakındır ve iyi anlaşmaktadır.

Reply serileri içerisinde en beğenilen yapım olan bu diziyi izleyen pek çok kişinin çok ciddi bir “2. erkek sendromu” yaşadığını bir uyarı olarak özellikle belirtmek isteriz ?


2- Crash Landing on You

Crash Landing on You izlemek için tıkla

Crash Landing on You Oyuncuları: Hyun Bin, Son Ye Jin, Seo Ji Hye, Kim Jung Hyun, Yang Kyung Won, Lee Shin Young
Crash Landing on You Dizisi Konusu: Bu dizi, şaşırtıcı bir aşk hikayesini anlatıyor. Neden mi şaşırtıcı? Çünkü bu dizide kızımız Güney Koreli; oğlumuz ise Kuzey Koreli… Bir holdingin mirasçısı olan Yoon Se Ri, bir yamaç paraşütü kazası sonucu (evet, bu detay hem çok konuşuldu, hem de dalga konusu oldu ? ) kendini Kuzey Kore sınırları içerisinde bulur. Burada, Kuzey Koreli bir subay olan Lee Jung-Hyeok ile karşılaşır. Lee Jung-Hyeok, Yoon Se Ri’ye ülkesine dönmesi için yardım edeceğine ve onu saklayacağına söz verir. Tabi zaman içerisinde bu ikili arasında duygular derinleşecektir.


1- Signal

Signal izlemek için tıkla

Signal Oyuncular: Lee Je Hoon, Kim Hye Soo, Jo Jin Woong
Signal Dizisi Konusu: Profilleme uzmanı dedektif Park Hae Yeong,eski bir walkie-talkie bulur ve bunun vasıtasıyla geçmişteki bir dedektif olan Lee Jae Hanile kısa sürelerle de olsa iletişim kurmaya başlarlar. Park Hae Yeong’un başlarına açtıkları bir iş sebebiyle istemeyerek de olsa Cha So Hyun eski dosyaların yeniden değerlendirilip çözüme kavuşturulması için kurulan ekibin başına getirilir. Bu ekip; Kore’de çözüme kavuşturulamamış önemli bazı davaların yeniden açılıp, suçluların bulunması için çalışmaya başlarlar. Bu sırada Park Hae Yeong ve Lee Jae Han’ın yaptığı görüşmeler vasıtasıyla birbirlerine üzerinde çalıştıkları davaları çözme konusunda yardım edeceklerdir.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!