Allgemeines

#Nicole Kidman Filmleri – Hollywood’un Yıldız Aktörü Nicole Kidman’ın IMDb Puanı Yüksek En İyi 15 Filmi #SosyalMedya #Tv #BB

Nicole Kidman Filmleri – Hollywood’un Yıldız Aktörü Nicole Kidman’ın IMDb Puanı Yüksek En İyi 15 Filmi

Kesinlikle İzlenmesi Gereken En İyi ve En Popüler Nicole Kidman Filmleri

Hollywood’un en iyi kadın aktörlerinden biri olan Nicole Kidman başarılı oyunculuk performansları sunduğu filmleriyle ünlenmiş ve akıllarda yer edinmiştir. Sinema dünyasına damga vuran filmlerde başrolde yer alan başarılı oyuncu kariyeri boyunca onlarca projede yer almıştır. İşte IMDb puanlarıyla öne çıkan gelmiş geçmiş en iyi Nicole Kidman filmleri…

Nicole Kidman Filmleri; 


1. Destroyer (2018) – IMDb: 6.2

nicole kidman

Sinema dünyasının en dikkat çekiçi kadın aktörlerinden Nicole Kidman’ın başrolünde yer aldığı Destroyer filmi polis departmanında çalışan bir dedektifin azılı bir suçlu olan Silas’ı yakalamak için atıldığı maceraları konu edinmiştir. Son yıllarda işinde ve sosyal hayatında birtakım sorunlar yaşayan dedektif Erin’in kızı Shelby ile de arası bozuktur. Tam da bu sırada ortaya çıkan eski azılı suçlu Silas yıllardır Erin’in peşinde olduğu kişidir. Odasında Silas ile ilgili bir ipucu bulan Erin artık bu olayı kişisel bir mesela haline getirir ve bu suçluyu yakalamak için elinden gelen her şeyi yapar.

  # BTC-Marktkapitalisierung könnte Kanadischen Dollar überholen

Tür: Polisiye, Gerilim

Fragman      


2. Aşkın Büyüsü – Practical Magic (1998) – IMDb: 6.3

nicole kidman

Hollywood’un en iyi kadın aktörlerini bir araya getiren Practica Magic filminin başrolünü Nicole Kidman ve Sandra Bullock ikilisi paylaşmıştır. Ünlü yönetmen Griffin Dunne imzalı filmin konusu küçük yaşlarda anne ve babasını kaybeden iki kız kardeşin maceralarını anlatmaktadır. Nesillerden beri süre gelen büyü ve sihir işiyle uğraşmaya başlayan kızlar korkusuzca hareket etmektedirler. Fantastik türde bir komedi filmi olan Practical Magic en iyi Nicole Kidman filmlerinden biridir.

Tür: Fantastik, Dramatik Komedi

Fragman


3. Skandal – Bombshell (2019) – IMDb: 6.8

nicole kidman

2019 yılına damgasını vuran efsanevi filmin oyuncu kadrosunda Charlieze Theron, Nicole Kidman ve Margot Robbie gibi sinema dünyasının en güzel aktörleri yer almıştır. Filmin konusu Fox News’in kurucusu ve Ceo’su olan Roger Ailes’in taciz skandalını gözler önüne sermektedir. Yıllar boyunca çalışanlarına taciz ettiği öğrenilen Roger Ailes’i ve yaptığı taciz olaylarının perde arkasını anlatan filmde Charlieze Theron haber sunucusu Megyn Kelly’i, Nicole Kidman televizyon yorumcusu Gretchen Carlson’u ve Margot Robbie de krugusal bir karakter olan Fox News yapımcısı kayla Pospisil’i canlandırmıştır.

Tür: Biyografi, Dram

Fragman


  #11 tolle Mikroabenteuer, die du im Winter erleben kannst

4. To Die For (1995) – IMDb: 6.8

nicole kidman

Sinemanın efsane yönetmeni Gus Van Sant’ın en iyi filmlerinden biri olan Sonsuz İhtiras filmi Suzanne Stone adlı bir kadının hayali olan televizyon sunuculuğu için yaptıklarını anlatmaktadır. Büyük bir ihtiras ve şöhret olma çabasıyla yanıp tutuşan Suzanne hayali için her şeyi karşısına alır. Altın küre ödülüne sahip olan filmin başrolünde üstün oyunculuk performansıyla Nicole Kidman rol almıştır.

Tür: Polisiye, Komedi

Fragman


5. Boy Erased (2018) – IMDb: 6.9

nicole kidman

Joel Edgerton’un hem yönetmenlik hem de oyunculuk yaptığı başyapıt niteliğindeki bu film eşcinsel bir gencin hayatını konu edinmiştir. Henüz 19 yaşında olan Jared Baptist bir papazın oğlu olup hayatı boyunca baskılar içinde büyümüştür. Ancak şimdi Jared’in yapması gereken eşcinsel dönüşüm terapisi ya da yaşadığı yerden çekip gitmesi üzerine bir tercihtir. Genç adamın kendini bulması için verdiği bu hayat mücadelesi gerçek bir hikayeden sinemaya uyarlanmıştır.

Tür: Dram

Fragman


6. Aquaman (2018) – IMDb: 7.0

nicole kidman

Sinema dünyasının yeni fantastik kahramanlarından biri olan Aquaman okyanusların altındaki Atlantis kentinin varisi olan Arthur Curry’yi anlatmaktadır. Artık Aquaman ismiyle anılan Arthur hem halkının başına geçmek hem de ailesinden kalan mirasa sahip çıkmak için tehlikelerle yüz yüze gelecektir. Oyuncu kadrosunda Nicole Kidman, Jason Momoa, Amber Heard ve Williem Defoe’nin yer aldığı başarılı filmin yönetmenliğini James Wan yapmıştır.

Tür: Aksiyon, Fantastik

Fragman


7. Mutluluğun Peşinde (2010) – IMDb: 7.0

nicole kidman

John Cameron Mitchell imzalı efsanevi Nicole Kidman filmi Mutluluğun Peşinde küçük çocuklarının ölümü sonrasında sarsılan bir karı kocanın hikayesini anlatmaktadır. Büyük bir acı ve kederle yaşamakta zorlanan Becca (Nicole Kidman) acılarını bastıracak duyguları yasak bir aşkın kollarında bulacaktır. Muhteşem oyunculuk performansı sayesinde Nicole Kidman en iyi kadın oyuncu dalında Oscar’a aday olmuştur.

Tür: Dram

Fragman


  #Klub-WM: Wo die Bayern-Spiele zu sehen sind

8. Kutsal Geyiğin Ölümü (2017) – IMDb: 7.1

Nicole kidman

Colin Farrell ve Nicole Kidman’ın başrolünde yer aldığı filmde 4 kişilik mutlu ve huzurlu bir aileyi dağıtmaya çalışan Martin’in çabalarına rağmen Stephen’ın ailesini koruma çabaları anlatılmaktadır. Ünlü bir cerrah olan Steven Murphy ve oftalmolog eşi bir süredir huzurlu yaşarken Martin isimli bir adam aileye ısrarlı bir şekilde dahil olmak ister. Ancak asıl amacı evdeki mutluluğu parçalamaktır.

Tür: Dram, Fantastik

Fragman


9. Soğuk Dağ – Cold Mountain (2003) – IMDb: 7.2

nicole kidman

Amerikan iç savaşının son bulduğu yıllarda zorunlu askerlikten dönen Inman deliler gibi sevdiği Ada’ya kavuşmuştur. Uzun zamandır özgür ve hür bit hayat yaşamayı hayal eden sevgililer sonunda kavuşarak hayallerine bir adım daha yaklaşmışlardır. Ancak savaşın yıktığı hayatlar ve psikolojik sıkıntıların önüne geçebilmek Inman için hayli zor olduğu gibi ülkenin yaşadığı felaketler de iki sevgilinin haylini kurduğu huzura kavuşmasını engeller. Aşk ve sevgi dolu bir hikayeye sahip olan Soğuk Dağ filminin başrollerinde Nicole Kidman ve Jude Law rol almışlardır.

Tür: Dram, Tarih

Fragman


10. Gözü Tamamen Kapalı (1999) – IMDb: 7.4

nicole kidman

Filmleriyle sinema dünyasına yön veren Stanley Kubrick’in sinemaya veda filmi olan Gözü Tamamen Kapalı ünlü aktör Nicole Kidman ve Tom Cruise’nin başrolünde yer aldığı tam bir başyapıttır. Filmin konusu dışarıdan bir hayli mutlu görünen Bill Harford ve Alice Harford ikilisinin bol sorunlu ve katlanılmaz ilişkilerini anlatmaktadır. Nicole Kidman’ın en iyi filmlerinden biri olan Eyes Wide Shut gerilim ve ihtiras dolu senaryosuyla dikkat çekmiştir.

Tür: Dram, Gerilim

Fragman


  #Netflix: Das erscheint im Februar

11. Saatler (2002) – IMDb: 7.5

nicole kidman

Amerikan sinemasının en iyi 3 kadın aktörü Nicole Kidman, Julianne Moore ve Merly Streep Saatler isimli filmin başrolünde birlikte rol almışlardır. Filmin konusu ise 1923, 1951 ve 2001 yıllarında farklı hayatlar yaşamış üç kadının hayatını Virginia Woolf’un Mrs. Dalloway kitabına bağlantılı bir şekilde anlatmıştır. Mükemmel bir senaryoya sahip olan Saatler filminde Nicole Kidman’ın harika oyunculuğu dikkat çekmiştir.

Tür: Dram, Romantik

Fragman


12. Kırmızı Değirmen (2001) – IMDb: 7.6

nicole kidman

Baz Luhrmann’ın unutulmaz filmlerinden biri olan Kırmızı Değirmen’in oyuncu kadrosunda Nicole Kidman, Ewan McGregor ve John Leguizamo yer almıştır. Filmin konusu iyi bir şair olan Christian’ın sürekli gittiği Moulina Rouge isimli bir gece kulübünde çalışan dansçı kıza deli gibi aşık olmasını ancak oldukça kıskanç bir Dük’ünde aynı kıza şık olmasıyla başlayan düelloyu anlatmaktadır.

Tür: Romantik, Müzikal

Fragman


13. Diğerleri (2001) – IMDb: 7.6

nicole kidman

Fantastik türde bir korku filmi olan The Others İkinci Dünya Savaşı’nın hemen sonrasında yaşanan bir hikayeyi konu edinmiştir. Savaşta eşini kaybeden Grave çocuklarıyla birlikte New Jersey’de yaşamaktadırlar. Güneşe alerjisi olan çocuklarını korumak için epey karanlık bir evde yaşayan Grace  bu büyük evde kendilerine yardımcı olabilmeleri için birkaç yardımcı tutmuştur. Ancak bir gün büyük bir sis çökünce Grace çocukları ile birlikte evlerine tıkılırlar. Bu sırada şimdiye kadar hiç güvenemediği yardımcıları da evdedir. Başrolünde Nicole Kidman’ın rol aldığı muhteşem senaryoya sahip The Others filminin yönetmenliğini Alejandro Amenabar yapmıştır.

Tür: Fantastik, Korku, Dram  

Fragman


  #Tatil Eğlenceniz Hiç Bitmesin: Deniz ve Havuz Keyfinizi Katlayacak 15 Ürün

14. Dogville (2003) – IMDb: 8.0

nicole kidman

Peşinde olan Mafyalardan kaçmakta olan genç ve güzel kadın Grace yaşayabilmek için bir köye sığınmıştır. İlk başta onu güzelce karşılayan köylüler Grace’ye sahip çıkmışlardır. Ancak köylüler Grace’nin peşinde olanların Mafya olduğunu öğrenince büyük bir tehlikenin içinde olduklarını düşünürler. Her geçen gün biraz daha baskı altında kalan Grace bir süre sonra köyün gerçek yüzünü görecektir.

Tür: Gerilim, Dram

Fragman


15. Lion (2016) – IMDb: 8.0

nicole kidman

Hollywood’un başarılı isimlerinde Nicole Kidman’ın IMDb’ye göre rol aldığı en iyi film olan Lion 5 yaşındaki bir çocuğun ailesini kaybetmesiyle başlayan serüveni anlatmaktadır. Tren garında ağabeyinin geri dönmesini bekleyen küçük çocuk trenin hareket etmesiyle bir anda kendisini evinden çok uzakta Kalküta isimli bir şehirde bulur. Tek başına ne yapağını bilmeyen küçük çocuk en sonunda Avustralyalı bir aile tarafından bulunur ve sahiplenilir. Artık yetişkin bir insan olan genç adam ailesini aramayı hiçbir zaman bırakmaz.

Tür: Biyografi, Dram

Fragman

Önerilen İçerik: Amerikalı Sinema Oyuncusu Sandra Bullock’un IMDb Puanı Yüksek En İyi 15 Filmi 

BuradaBiliyorum.Com

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"