Technologie

OPPO ekran altı kamera teknolojisi hayal kırıklığı mı olacak? [Video]OPPO ekran altı kamera teknolojisi

OPPO, InnoDay2019 kapsamında ekran altı kamera teknolojisi ile gövde gösterisi yaptı. Ancak bu yeni teknolojiden can sıkan detaylar var.


OPPO, yaklaşık 2 yıldan uzun süredir bir ekran altı kamera teknolojisi üzerinde çalışmalar yapıyor. Telefon tarafında ekran deliklerini, çentikleri, kalın çerçeveleri ve motorlu sistemleri tarihe gömecek bu teknoloji, InnoDay2019 kapsamında gösterildiği kadarıyla çıkışa hazır görünüyor. Ancak bu yeni teknoloji için çıkan son detay çekimleri, sürecin tam da istediğimiz ya da hayal ettiğimiz gibi olmadığını gösteriyor. Yukarıda yer alan görsel ve aşağıdaki videoda görebileceğiniz üzere ön kameranın üzerine denk gelen ekran bölümünde bir kare yer alıyor. Söylendiği kadarıyla burada görüntünün alınabilmesi piksel yoğunluğu düşük seviyede yer alıyor. Bu yüzden de yakın çekimlerden belli olan bu kare, bir kaynağa göre gerçek hayatta bu kadar dikkat çekmiyor. Şimdilik prototip aşamasındaki bir modelde sergilenen teknoloji, çıkışta daha iyi olacaktır yorumlarını alıyor.

Daha önce duyduğumuz kadarıyla 2020’nin ilk çeyreğinde, yüksek ihtimalle de firmanın 2020’deki ilk amiral gemisinde yer alacak OPPO ekran altı kamera teknolojisi, yeni yıl için telefon tarafında en çok heyecanlandıran teknolojiler arasında başı çekiyor. Ancak mükemmel deneyim için biraz daha çalışması gerekiyor gibi duruyor. Bu kareyi kimsenin sürekli olarak görmek istediğiniz sanmıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekran altı kamera teknolojisi üzerinde OPPO dışında başka firmalar da çalışıyor

Ekran altı kamera teknolojisi üzerinde bildiğimiz kadarıyla Samsung, Vivo ve Xiaomi gibi isimler de aktif olarak çalışıyor. Burada en iyi çözümü çıkışı kendi ekran OPPO’dan sonra Xiaomi’nin yapacağı tahmin ediliyor. Çünkü firma teknoloji üzerinde gerçekten çok uzun süredir çalışıyor. Ancak kendi panel teknolojilerini üreten Samsung’un da bu konuda ciddi bir adım atması bekleniyor. 2020’de ön kameranın artık gerçek anlamda gizlenmesi bekleniyor.

Video

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!