Technologie

Panasonic imzalı dünyanın ilk HDR destekli UHD VR gözlüğüPanasonic

Panasonic, CES Fuarı’nda sanal gerçeklik gözlük prototipini gözler önüne serdi. Dünyanın ilk HDR özellikli UHD sanal gerçeklik gözlüğü olarak lanse edilen gözlük şu anda 250-300 gram ağırlığa sahip olsa da Panasonic’in bu ağırlığı 150 grama düşüreceği belirtiliyor.

PC’ye bağlı bir kulaklık olması, Panasonic VR gözlüklerde herhangi bir ek donanıma ihtiyaç duymadığı anlamına geliyor.  Her göz için 1,3 inç OLED ekranla gelen gözlük, her bir ekranda 2.560 x 2.560 piksel çözünürlük sunuyor. Yenileme hızı 120 Hz olan gözlüğün sunduğu keskinlik değeriyle de fark yaratacağı söyleniyor. Gözlükteki ekranların aynı zamanda HDR teknolojisine de destek verdiği belirtiliyor. HDR teknolojisi standart ekran teknolojisine kıyasla daha fazla renk ve parlaklık vadediyor. Panasonic kulaklıktaki kendi ses teknolojisini kullandığını belirtiyor ve kulaklıklardaki Technics sürücüleri zengin, dinamik bir ses sağlıyor.

Şirket ayrıca, Lumix kamera bölümünden optik tasarımlar ve TV’lerinde ve Blu-ray oynatıcılarda bulunan benzer sinyal işleme teknolojilerini kullandığını söylüyor. Gözlüğün bilgisayar haricinde akıllı telefonlarla da bağlantı kurabileceği konuşulsa da bu konuyla ilgili net bir bilgi henüz bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Panasonic imzalı gözlükler piyasaya sürülecek mi?

Panasonic’in bu gözlükleri tüketici ürünü olarak satması şu anda pek olası değil. Sanal gerçeklik gözlüğünün önümüzdeki yıllarda piyasada olma ihtimali daha yüksek.

İlginizi Çekebilir

Elektrikli motosiklet APEX


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!