Technologie

Pioneer imzalı ve kablosuz CarPlay destekli araç içi eğlence sistemleriPioneer

Apple’ın CarPlay araç entegrasyon özelliğini sunan ilk şirketler arasında yer alan Pioneer 2020 model araç içi eğlence sistemini tanıttı. DMH-WT8600NEX olarak adlandırılan araç içi eğlence sistemi dikkat çekici 10,1 inç dokunmatik ekranla geliyor.

Kablosuz CarPlay özelliğine sahip olan cihaz, DIN yuvasına sığacak şekilde tasarlanmış durumda. Ayarlanabilir ekran aynı zamanda kayan bir mekanizmaya sahip. Aracın ön panelinde en iyi uyumu ve kullanılabilirliği sağlamak için yatay ve dikey olarak kullanılabilen Pioneer imzalı cihazın yurt dışı satış fiyatı ise 1.200 dolar. 9 inçlik DMH-WT7600NEX’nin fiyatı ise 1.000 dolar.

Modüler bir tasarıma sahip olan Pioneer DMH-WC6600NEX, Pioneer’ın duyurduğu diğer bir CarPlay destekli araç içi eğlence sistemi olarak göze çarpıyor. Bu cihazın yurt dışı fiyatı ise 900 dolar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pioneer cihazlarda da olan CarPlay ne gibi bir deneyim sunuyor?

Arama, mesaj, müzik ve harita gibi servisleri iPhone üzerinden otomobillerin navigasyon ekranlarına aktaran CarPlay’in Pioneer’ın 2014 model araç içi sistemlerine destek vereceğini geçtiğimiz nisan ayında sitemiz üzerinden paylaşmıştık. USB üzerinden (Yeni modeller kablosuz bağlantıya da destek veriyor) bağlandıktan sonra aktif hale gelen CarPlay, Apple Music, Spotify, iHeart Radio ve Stitcher gibi uygulamalara destek veriyor.

CarPlay, Siri’nin sesle denetim özelliğiyle kontrol edilebilen ve sürüş senaryoları için özel olarak geliştirilmiş bir teknoloji. Aynı zamanda, araçlardaki kontrol düğmeleri, touchpad veya dokunmatik ekran gibi kumandalarla da çalışıyor.

İlginizi Çekebilir

Elektrikli motosiklet APEX


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!