Technologie

PlayStation 5’i gösterdiği iddia edilen fotoğraf ve çıkış tarihi sızdı! – BB

playstation 5
playstation 5

Sony PlayStation 5 için doğruluğu konusunda bazı şüphelerin olduğu yeni bir sızıntı yapıldı. Bu sızıntı iki kalemde yeni bilgiler veriyor.

En son Remastering Engine ile PS1, PS2, PS3 ve PS4 oyunlarının kalitesini artıracağı ve 4K oynatacağı yönünde sızıntılar yapılan PlayStation 5, bu sefer sürpriz bir sızıntı ile gündemde bulunuyor. 4chan’dan gelen yani doğruluğu konusunda net konuşulmayan bu sızıntıya göre Sony, merak edile PS5’i 5 Şubat tarihinde resmi olarak duyuracak ve görücüye çıkartacak. Resmi çıkışının ise 2020 yıl sonunda olacağı aktarılan konsol, biliyorsunuz henüz nasıl görünecek bilinmiyor. Konsol için sadece sızdırılan geliştirici sürümünün görselleri elimizde bulunuyor. Yapılan aşağıdaki sızıntı ise eğer gerçekse PlayStation 5 modeline ilk gerçek bakışı attırıyor olabiliyor. Bu tasarım yeni nesil konsol için gayet olası görünüyor ve oldukça ilgi çekici çizgiler barındırıyor. Ancak lansman tarihi gibi bu görselin de doğruluğu konusunda büyük soru işaretleri bulunuyor.

playstation 5

PlayStation 5 için şimdiye kadar açıklanan resmi özelliklere bakarsak

Konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine de çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği dikkat çeken detayları arasında yer alan konsolun, ses konusunda da ciddi yenilikler getireceği belirtiliyor. Bunun için konsolda özel bir AMD ses çipinin yer aldığı söyleniyor. PlayStation 4’ten tam 4 kat daha güçlü olduğu belirtilen sürüm, grafik gücü açısından Nvidia GeForce RTX 2070 ile benzer düzeyde bulunuyor.

Konsolun kontrolcüsü Dualshock 5 hakkında ise Sony “haptic feedback” ile çok daha iyi geri bildirimler sunacak diyor. Yeni kolda en ufak detayların dahi titreşim üstünden hissedilebileceği söyleniyor. Ayrıca kontrolcüde R2 ve L2 tetik tuşlarının adaptif olacağı da resmi açıklamalar arasında. Söylendiği kadarıyla oyun geliştiricilerinin bu tetik tuşlarının direncini duruma göre değiştirebilecekleri bir altyapı kuruluyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin Türkiye’de de satılan yeni modeli


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!