Allgemeines

#Romantik Aşk Filmleri – Sevgilinizle İzleyebileceğiniz Gelmiş Geçmiş En İyi Aşk Filmleri #SosyalMedya #Tv #BB

Romantik Aşk Filmleri – Sevgilinizle İzleyebileceğiniz Gelmiş Geçmiş En İyi Aşk Filmleri

Tüm Zamanların En Güzel Aşk Filmleri

Aşkın, sevginin, ihtirasın ve intikamın etkileyici şekilde anlatıldığı tüm zamanların en iyi aşk filmlerini listeledik. İşte, IMDB puanlarına göre sıraladığımız gelmiş geçmiş en güzel aşk filmleri…

En İyi Aşk Filmleri;

39. Seni Uzaktan Sevmek (2010) IMDb: 6.3

en iyi aşk filmleri

Goind the Distance, yaz döneminde aşk yaşayan  Garrett ile Erin’in hikayesini ele alan harika bir yapım… Filmde, büyük aşk yaşayan iki karakterimiz, yaz bittiğinde bu aşkın da biteceğini bilmektedir. Çünkü; Erin, San Francisco’daki evine giderken, Garrett ise iş için New York’a gidecektir. Artık karar vermek zorundadırlar. Ya birliktelikleri son bulacak ya da uzaktan bir ilişki yaşanacak…

Fragman


38. Sevgili John (2010) IMDb: 6.3

en iyi aşk filmleri

Channing Tatum ve Amanda Seyfried’ın baş rollerini paylaştığı Dear John filmi, çocukluğu evdeki dengeyi kurmakla geçen John Tyree’nin bir zaman sonra asker olmak için Ordu’ya yazılmasını ve evden ayrılmasıyla başlar.  Askere gitmeden önce de yaşadığı bölgede hayır kurumunda çalışan muhafazakar bir öğrenci ile tanışır. Aralarında ilişki sürekli olarak git gel yaşarken John, Savannah’ın kalbini kazanmayı başarır. 11 Eylül günü ise John orduya çağrılır ve ilişkileri artık mektuplaşma ile devam edecektir.

Fragman


37. Like Crazy (2011) IMDb: 6.7

en iyi aşk filmleri

2011 yılında vizyona giren Like Crazy, ilk aşkın hem korkutucu ve hem de mutluluk verici olabileceğini gösteren oldukça başarılı bir aşk filmi…Filmde, İngiliz üniversite öğrencisi Anna Jones’ın, Amerikalı sınıf arkadaşına aşık olmasını anlatmaktadır.

Fragman


36. Melekler Şehri (1998) IMDb: 6.7

en iyi aşk filmleri

Dünya sinemasının başarılı aktörü Nicolas Cage’nin Meg Ryan’la beraber rol aldığı City Of Angels, 1998 yılında vizyona giren ve o günlerden itibaren insanların hafızlarında kalan bir yapım. Filmde, hiçbir problemi yokken ameliya masasında hastasını kaybeden Dr. Rice ile insanlara sürekli olarak yardımcı olmayı görev edinen Seth isimli meleğin yaşadıkları anlatılmaktadır.

Fragman


35. Hep Seni Aradım (2004) IMDb: 7.0

en iyi aşk filmleri

Chicago’nun Wicker Park Bölgesi’nde hayatını sürdüren Matthew, çalıştığın ofisin penceresinden bakarken, karşı kaldırımda en yakın arkadaşı Luke’nin ayakkabı dükkanının önünde duran güzel bir kız görür.

Matthew, dükanın önünde gördüğü kız ile tanışmak için bütün yolları deneyecektir fakat bu ilişki onun bütün hayatını derinden etkileyecektir. Sıkılmadan, zevkle izleyeceğiniz güzel bir film…

Fragman


34. Hayalet (1990) IMDb: 7.0

en iyi aşk filmleri

90 yapımı bu filmi sanırız bilmeyen yoktur. Özellikle 90’larda genç ya da çocuk olmuş nesil bu filmi çok iyi hatırlar. Filmdeki ana karaktarler olan Sam ve Molly birbirini çok seven aşıklardır. Her şey çok güzel giderken bir gün yolda önlerini kesen serseriler çiftimize saldırılar ve Sam‘ i öldürürler. Sam‘ in hayaleti dünyayı terk etmemiştir. Cansız bedeniyle karşılaştığında hayalet olduğunu ve onu kimsenin göremediğini anlar fakat daha sonra kendisine bunu yapanları bulmak ve sevdiği kadını onlardan korumak için uğraşır.Bu konuda yalnız değildir ve diğer hayaletlerden işin detaylarını öğrenir.

Daha sonra bir falcı yardımıyla Molly ile iletişim kurmayı başarır fakat artık Sam için zaman dolmak üzeredir. Film 1990 yılında vizyona girmiştir ve 21 milyon dolar bütçesine rağmen dünyada 505 milyon dolar gişe geliri elde ederek rekora imza atmıştır. Başrollerde Demi Moore ve Patrick Swayze‘ nin rol aldığı filmde Whoopi Goldberg, Vincent Schiavelli ve Tony Goldwyn gibi isimler eşlik etmektedir. Filmin müziği Elves Presley tarafından da seslendirilen Unchained Melody‘ dir.

Fragman


  #La Casa de Papel 4. Sezondan Fragman Yayınlandı #SosyalMedya #Tv #BB

33. Beni Unutma (2010) IMDb: 7.1

en iyi aşk filmleri

Remember Me filmi, geçmiş yaşamları acılarla geçen iki gencin birbirine duydukları aşkı ve bu aşk sonucunda yaşamlarını yeniden kurma mücadelesini anlatmaktadır. İkisinin de aklında tek bir soru vardır. “ Bu aşk geçmişimizi unutturacak mıdır?”

Fragman


32. Not Seni Seviyorum (2007) IMDb: 7.1

en iyi aşk filmleri

Holly ve Gerry birbirini çok seven evli bir çifttir. Oldukça enerjik ve sempatik bir adam olan Gerry, amansız hastalığa yakalanır. Bu hastalık sürecinde eşini çok iyi tanıdığı için bir takım planlamalar yapar. Öldüğü zaman eşi Holly bunu atlatamayacak ve hayata küsecektir. Eşini çok iyi tanıyan Gerry‘ nin ölümünün ardından ilk sürprizi Holly‘ nin 30. yaş gününde gelen bir pasta ve band kaydı ile onu şaşırtır. Sürekli mektuplar gönderen Gerry buhranlı döneminden çıkmasını ve hayata tutunmasını sağlamanın yollarını çok iyi bilmektedir. Her mektubun sonunda aynı şekilde -Not: Seni Seviyorum- diye bitirmektedir. Holly eşinin arkada bıraktığı yöntemler ile tekrar hayata tutunmayı başarır. Gerard Butler ve Hilary Swank‘ ın başrollerini paylaştığı filmdeki bazı sahneler karşısında göz yaşlarınızı tutmanız gerçekten çok zor olacak.

Fragman


31. Başka Söze Gerek Yok (2013) MDb: 7.1

en iyi aşk filmleri

Son yılların en güzel aşk filmlerinden bir tanesi olan Başka Söze Gerek Yok, evliliği sona ermiş ve kızıyla beraber yaşayan kadının kesitlerini aktarmaktadır. Kızı yeni bir okula başlayacak Eva, masrafları nasıl karşılaşacağın konusunda kara kara düşünürken Albert isimli iyi bir adamla tanışır.

Aşk filmi sevenlerin oldukça güzel vakit geçireceği bu güzel yapımı kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Fragman


30. Sil Baştan (2004) IMDb: 7.1

en iyi aşk filmleri

Fildeki kahramanlarımız Joel ve Clementine, kumsalda tanışırlar ve birbirlerine aşık olurlar. İki yıllık aşk yaşadıktan sonra ayrılırlar. Clementine bir gün gizli bir operasyon ile geçmişe dönük iki yıllık anılarını hafızasından sildirir. Joel bunu öğrenir ve inanılmaz bir üzüntü yaşar. Bu üzüntü giderek öfkeye dönüşür ve Joel de aynı operasyonu geçirmeye karar verir. Tam anıları silme işlemi başlayacağı sırada gözlerini kapatan fakat Clementine ile yaşadığı anıları canlanan Joel bu işlemi gerçekten istemediğini anlar ve bu süreci durdurmak için çabalar. Film en iyi özgün senaryo ödülünü almıştır. Başrollerinde Jim Carry ve Kate Winslet‘ in usta oyunculuk performanslarıyla izlerken duygularınız uç noktalara ulaşacak. 

Fragman


29. 5 to 7 (2014) IMDb: 7.1

en iyi aşk filmleri

Aşk filmleri türünde oldukça farklı bir senaryoya sahip olan 5 to 7 filminde, New York’ta yaşayan arzu dolu bir roman yazarı ile güzel ve çekici bir kadının arasındaki aşkı anlatmaktadır. Ancak bu güzel kadın Fransız bir diplomatın eşidir. Bu çift ger gün saat 5 ile 7 arasında bulaşabilmektedir.

Her geçen buluşmadan sonra ikilinin arasında dünya görüşü ve ahlak konularında büyük çatışmalar başlar.

Fragman


28. Ruby Sparks (2012) IMDb: 7.2

en iyi aşk filmleri

2012 yılında vizyona giren ve o tarihten itibaren birçok kişinin hafızasına kazanan Ruby Sparks, kariyerinin başlarında olağanüstü bir yükseliş yaşayan genç bir yazarın hikayesini anlatmaktadır.

Başrolde oynayan karakterimiz Calvin, hem iş hem de aşk hayatında büyük sorunlar yaşamaktadır. Sıkıntılı süreçten bir an önce kurtulmak isteyen Calvin, kendisine ilham veren Ruby isminde bir karakter yaratır. Bir gün uyandığında kitabında yarattığı Ruby’nin karşısında oturduğunu görür.

Fragman


  #Asteroidler Hakkında İlginç ve Tuhaf 7 Gerçek #SosyalMedya #Tv #BB

27. Carol (2015) IMDb: 7.2

en iyi aşk filmleri

Güzelliği ile herkesin beğenisini kazanan Carol, sosyetenin zengin ve tanınmış isimlerindendir. Evli olmasına rağmen eşinden boşanmak isteyen Carol, kızının da velayetini almak için de savaş vermektedir. Aşkın ve ihtirasın derinlemesine aktarıldığı Carol, aşk filmleri türünde mutlaka izlenmesi gereken bir yapım.

Fragman


26. Muhteşem Gatsby (2013) IMDb: 7.3

en iyi aşk filmleri

En iyi aşk filmleri listesinde Oscar ödüllü aşk filmlerinden de bir tanesi olan ve bunun yanı sıra birçok sinema ödülünü alan Muhteşem Gatsby, başrollerinde Leonardo DiCaprio, Michelle Williams, Carey Mulligan, Tobey Maguire, Joel Edgerton ve Isla Fisher gibi isimleri yer aldığı oldukça güzel bir aşk filmidir.

Fragman


25. Sadece Aşıklar Hayatta Kalır (2013) IMDb: 7.3

en iyi aşk filmleri

Aşk filmleri arasında içerisinde vampir figürlerini bulunduran Sadece Aşıklar Hayatta Kalır filmi, Eve ve Adam’ın hikayesini anlatmaktadır. Adam, tüm zamanını müziğe ve kimseye dinletemediği şarkılarına ayıran başarılı bir müzisyen ve karamsar bir vampirdir. Eve ise uzun bir süredir Fas’ın Tanca şehrinde, bambaşka bir kültürün içerisinde nefes almaktadır.

Bu iki aşığın bir araya gelmesiyle beraber çok kötü olaylar meydana gelir… Kahramanlarımız bu olayların altından kalkmaya çalışacaktır.

Fragman


24. The Big Sick (2017) IMDb: 7.6

en iyi aşk filmleri

2017 yılında vizyona giren ve birçok kişinin hafızasında yer edinen The Big Sick, ilişkileri derinleştikçe aralarındaki kültürel farklılıklar yüzünden karşı karşıya gelen iki insanın yaşantısını aktarmaktadır.

Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde, kendinizden bir şeyler bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Fragman


23. Kayıp Nişanlı (2004) IMDb: 7.7

en iyi aşk filmleri

1. Dünya Savaşı sona ererken, Mathilde isimli genç bir kadının ise en büyük savaşı başlamak üzeridir. Mathilde’nin nişanlısı Manech, savaş mahkemesinde hüküm giymiş ve Fransa ile Almanya arasında kalan tarafsız bir bölgeye sürgün edilmektedir. Bu durum bir nevi ölüm cezası olarak belirtilmektedir. Mathilde, nişanlısının kaderini değiştirmek için yola çıkar.

Fragman


22. Paris’te Gece Yarısı (2011) IMDb: 7.7

en iyi aşk filmleri

Owen Wilson ve Rachel WcAdams’ın başrolde oynadığı Midnight Paris, iş için Fransa’nın başkentine gelen ailenin hikayesini anlatmaktadır. Sonbahar’da Paris’e gelen nişanlı iki gencin bu şehirde yaşadıkları tüm ailenin hayatını değiştirecektir.

Fragman

21. Cesaretin Var Mı Aşka (2003) IMDb: 7.7

en iyi aşk filmleri

Bir tarafta annesi kanser hastası ve ölmek üzere olan bir adam ve diğer tarafta ülkeye göçmen olarak gelmiş ve bu hayatın zorluklarıyla mücadele etmeye çalışan bir kadın arasında başlayan farklı bir ilişki anlatılıyor. Julien ve Sophie bu sıkıntılar ile baş edebilmek için aralarında bir oyun oynamaya karar verirler. Bu oyun bir cesaret oyunudur. Verilen görevler de basit değildir. Sınava sadece sütyen takarak girmek ya da okulun en kabadayı çocuğuna tokat atmak gibi oldukça zorlayıcı görevler yer almaktadır. Bu zorlu görevler gün geçtikçe ikili arasındaki bağı kuvvetlendirir ve aşka dönüştürür fakat ortada bir sorun vardır. Bu oyun onların kavuşmalarına engel teşkil etmeye başlamıştır. Böyle bir konuyla yola çıkan Fransa yapımı film, dramatik ve romantik sahneleriyle oldukça duygusal anlar yaşamanızı sağlayacak. 

Fragman


20. Aşkın 500 Günü (2009) IMDb: 7.7

en iyi aşk filmleri

Filmdeki ana karakterler olan Tom ve Summer, bir tebrik kartı firmasında çalışmaktadırlar. Tom içten içe Summer‘ a aşıktır fakat söyleyememektedir. Arkadaşlarının da olduğu bir ortamda beraberlerken Tom‘ un beraber çalıştığı arkadaşı bu durumu ağzından kaçırır. Bu olay sonrasında Tom ve Summer yakınlaşsa da Summer aşka inanmamaktadır. Daha sonra Summer ve Tom kavga ederek ayrılırlar. Yolları birçok kez kesişse de bu karşılaşmalar her zaman hoş olmaz. Platonik bir aşkın anlatıldığı filmde başrolleri Zoey Deschanel ve Joseph-Gordon Levitt paylaşmaktadır.

Filmi izlemeyenler için Tom yaşadığı duygulara sizi de ortak edecek. 

Fragman


  # Jim Cramer will GameStop-Filialen zu „Kennenlern-Shops“ für Bitcoin machen

19. Titanik (1978) IMDb: 7.8

en iyi aşk filmleri

James Cameron tarafından yönetilen Titanik, bir döneme adeta damgasını vurmuş bir filmdir. Leonardo DiCaprio ile tüm dünyanın tanışmasını sağlayan film olma özelliğini de taşır. Filmin konusu dönemin en büyük gemisi Titanic ile yola çıkan bir zengin kadın ve gemiye kaçak olarak giren fakir bir adamın arasındaki hikayeyi anlatmaktadır. Sevmediği bir adam ile evlendirilmek zorunda bırakılan kadının ressam olan genç adam ile kısa süreli de olsa yaşadıkları büyük aşk izleyenlerde büyük etki yaratmıştır.

Batmaz denen devasa gemi bir buz dağı ile karşılaşmış ve gövdesinden aldığı darbe ile yaralanmıştır. Darbenin etkisiyle su almaya başlayan gemi henüz ilk seferinde okyanusun derin sularına gömülmüş ve ardında yarım bir aşk hikayesi bırakmıştır. Başrollerde Leonardo Dicaprio ve Kate Winslet‘ in yer aldığı efsane film, 200 milyon dolar bütçesiyle döneminin en büyük bütçeli filmi ve 2 milyar 185 milyon dolar hasılat elde ederek döneminin en fazla gişe yapan filmi oldu. Aynı zamanda 1 milyar dolar barajını aşan ilk film olan Titanik, geminin batışının 100. yılı neticesinde 3 boyutlu olarak tekrar yayınladı.

Fragman


18. Not Defteri (2004) IMDb: 7.9

en iyi aşk filmleri

Film, kısa süreli olacağı düşünülen bir aşk hikayesini konu alıyor. Yaz tatili için Allie ve ailesi küçük bir sahil kasabasına gidiyor. Orada yaşayan Noah ile karnavalda karşılaşan Allie için işler değişiyor. Noah ise Allie‘ yi gördüğü andan itibaren sonsuz bir aşka kapılıyor. Tatil boyunca ikili muhteşem vakit geçiriyorlar ve aşklarını iyice pekiştiriyorlar fakat tatilin bitmesine yakın idrak ettikleri bir konu var ki o da Allie‘ nin ailesi çok zengin iken Noah fakir bir aileden geliyor ve bir değirmende işçi olarak çalışıyor. Bu olumsuz duruma ek olarak bir de İkinci Dünya Savaşı patlak veriyor. Orduya asker olarak alınan Noah ve Allie uzun bir süre birbirlerinden haber alamıyorlar. Savaş biter ve Noah askerden döner fakat Allie savaş boyunca gönüllü olarak çalıştığı hastenede tanıştığı doktor ile evlilik hazırlıkları yapmaktadır. Noah ve Allie‘ nin garip aşk hikayesini anlatan film, gerek müzikleri gerek kıyafetleri olsun oldukça başarılı bir filmdir. 

Fragman


17. Aşk ve Gurur (2005) IMDb: 7.8

en iyi aşk filmleri

2005 yılında vizyona giren Aşk ve Gurur filminde, başrolde bulunan Bayan Bennet’in 5 bekar kızı bulunmaktadır. Beş kızına da birer koca bulup evlendirmek isteyen Bennet’in kızları da aynı fikirdedir. Kızlardan bir tanesi ise evlenmemek için bütün yolları denemektedir. Bu karakterimi ise Lizy’dir.

Bir gün evin yakına eve zengin bir bekar ve şehirli arkadaşlarının taşınacağı haberi gelir. En büyük abla Jane Bay Charles Bingley arasında bir bağ oluşur, Lizzie ise onun yakışıklı fakat son derece züppe dostu Bay Darcy ile karşı karşıya kalır. İki insanın aşkı mı yoksa gururu mu ağır basacaktır.

Fragman


16. Moonrise Kingdom (2012) IMDb: 7.8

en iyi aşk filmleri

Son yılların ünlü yönetmeni Wes Anderson’un yeni filmi olan Moonrise Kingdom, küçük bir kasabadan kaçan genç aşıkların ve onları bulmak için seferber olan kasaba halkının başından geçen olayları aktarmaktadır.

Fragman


15. Kefaret (2007) IMDb: 7.8

en iyi aşk filmleri

1935 yılında geçen hikayemizde, henüz 13 yaşında olan Briony Tallis, ablası Cecillia ile hizmetçi oğlu Robbie’nin gizli şekilde flörtleşmesine tanık olur. Henüz çocuk olduğu için gördüklerini yanlış yorumlayan Tallis, 3 kişinin uzun yıllar sürece büyük trajik olaylar yaşamasına neden olacaktır.

Romantik ve Dram dolu Kefaret filmi, uzun süre hafızanızdan silinmeyecek efsanevi bir yapım.

Fragman


14. Umut Işığım (2012) IMDb: 7.8

en iyi aşk filmleri

2005 yılında vizyona giren ve en çok izlenen aşk filmleri listesine kendisine yer bulan Umut Işığım filminde, Pat adında bir tarih öğretmeni yaşadığı olumsuz olaylar sebebiyle mehkeme tarafından rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Tam 8 aylık tedavinin ardından ailesinin yanına yerleşen ve geçirdiği kötü günleri atlatmak için iyi bir insan olmaya çabalayan Pat, bir davette aile dostları olan Tiffany ile tanışır. Tiffany de normal bir insan değildir. Hayatları kesişmeye başlayan Pat ve Tiffany arasında yakınlaşma olur. Pat hayatını düzene koyup geri dönmeyi planladığı eski karısına dönme planlarına odaklanmaya çalışır fakat iki normal olmayan insan olarak çok iyi anlaşmaktadırlar. Genel olarak bu hikayeyi anlatan filmde Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper başrolleri paylaşmaktadırlar. Bu ikiliye usta isim Robert De Niro eşlik ediyor. Filmin hikayesi ve olayların anlatımı oldukça akıcı, dramatik sahneler seyrek tutularak daha romantik bir aşk hikayesi elde edilmiş.

Fragman


  #Bitcoin Fiyatı 1.700 Dolara Düşer Diyordu, Şimdi Uçacak Diyor

13. Zamanda Aşk (2013) IMDb: 7.8

en iyi aşk filmleri

Fantastik türde bir aşk filmi olan Zamanda Aşk, 21 yaşına gelen Tim Lake’in ailenin bütün erkek fertleri gibi gizli yeteneğini kullanarak zamanda hareket etmesiyle başlamaktadır. Bu özelliğini sonradan öğrenen Tim, geçmişe giderej bütün utanç verici anlara gidip değiştirmeye başlar. Bir zamanda sonra Londra’ya taşınan Tim, burada Mary’e aşık olur ve olağanüstü yeteneğini bu aşk için kullanmaya başlar.

Fragman


12. Call Me by Your Name (2017) IMDb: 7.9

en iyi aşk filmleri

1983 yılında geçen film 17 yaşındaki genç bir adam ve ailesinin başından geçen olaylara odaklanmaktadır. Filmin geçtiği dönem ve bölgede her şey dün gibi birbirine benzer geçmektedir. Ta ki ailenin arasına her şeyi değiştirecek bir yabancı karışıncaya kadar. Aşkın ve ihtirasın tohumları, kasabaya gelen yabancı kadının bohçasındadır. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Fragman


11. Günden Kalanlar (1993) IMDb: 7.9

en iyi aşk filmleri

Usta oyuncu Anthony Hopkins’in yer aldığı filmde, James Stevens İkinci Dünya Savaşı öncesinde İngiltere’de Darlington Malikânesi’nin baş uşağıdır. Stevens’in kurallar dışına çıkmayan hayatı aşçıbaşı Miss Kenton’ın(Emma Thompson) malikâneye gelmesiyle çatlamaya başlar. Gözü hizmetten başka bir şey görmeyen Stevens, Bayan Kenton’a karşı sıcak duygular hissetse de bunu açığa vuramayacak kadar gururludur…

Fragman


10. Saksı Olmanın Faydaları (2012) IMDb 8.0

en iyi aşk filmleri

Tüm zamanların en güzel aşk filmleri listesinde her daim kendisine yer bulan The Perks of Being a Wallflower, aşkı oldukça güzel bir şekilde izleyiciye aktaran bir yapım. Filmde, okulda arkadaşlarına sürekli olarak ezilen Charlie’nin başından geçenleri aktarmadır. En yakın arkadaşı intihara teşebbüs eder ve bu olay sonrasında Charlie’nin psikolojisi daha da çok bozulur. Aynı yıl liseye başlayan Charlie, Sam ve Patrick isimli iki kardeş ile tanışır. Bu durum Charlie’nin hayatının baştan aşağıya değişmesine sebep olur. Hayatından zevk almaya başlayan Charlie bir süre sonra Sam ile yakınlaşmaya başlar…

Fragman


9. Sing Street (2016) IMDb: 8.0

en iyi aşk filmleri

2016 yılında vizyona giren Sing Street, müzikal türde bir aşk filmidir. Aynı zamanda komedi ve dram türünde izleyicilere hitap eden bu yapımın başrollerinde Lucy Boynton, Maria Doyle Kennedy ve Jack Reynor oynamaktadır. Filmin konusu ise, bir kızı etkilemek için grupta çalmaya başlayan oğlanın hikayesini anlatmaktadır.

Fragman


8. Her (2013) IMDb: 8.0

en iyi aşk filmleri

Tüm zamanların en çok izlenen aşk filmleri listesinde de kendisine yer bulan HER filmi, özgün senaryosuyla herkesin dikkatini çeken bir yapım… Filmin kadrosunda Scarlett Johansson, Spike Jonze, Amy Adams ve Olivia Wilde gibi popüler isimler yer almaktadır.

Filmin konusu; yalnız bir yazar olan Theodore, kişinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak yeni geliştirilmiş bir işletim sistem satın alır. Theodore işletim sistemine ilgi duymaya başlayınca büyük bir şokla karşılaşır… Son yılların en başarılı aşk filmleri listesinde ki nu yapımı mutlaka ama mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Fragman


7. Aşıklar Şehri (2016) IMDb: 8.0

en iyi aşk filmleri

Son yılların en çok izlenen ve en beğenilen aşk filmlerinden bir tanesi olan La La Land, iki aşık insanın günün birinde yollarının kesişmesiyle başlar. Her ikisi de sanat tutkunu olan bu iki insan, hayallerini gerçekleştirme yolunda düşe kalka ilerlemektedir.

Sebastian jazz kulübü açma hayali kurarken, Mia ise çalıştığı film platosunda kendine uygun tüm oyunculuk seçmelerine katılarak bir rol alma amacındadır. Karakterlerimizin kalpleri birbiri için atmaya başladığında, aynı zamanda hedeflerinden de uzaklaşmaya başlayacaktır.

Fragman


  #Benimle Söyle 11. Bölüm Fragmanı izle

6. Prenses Gelin (1987) IMDb: 8.1

en iyi aşk filmleri

William Goldman’ın romanından sinemaya uyarlanan Prenses Gelin filmi, bir kahraman tarafından kurtarılan prensesin fantastik hikayesinin anlatmaktadır. İmkansız bir aşkın öyküsünün anlatıldığı bu hikaye bir dede tarafından torununa aktarılmaktadır. Vizyona girdiği dönemde Storybook Love‘ adlı şarkıyla “En İyi Film Müziği“ dalında Oscar’a aday gösterildi.

Fragman


5. Aşk Zamanı (2000) IMDb: 8.1

en iyi aşk filmleri

Konusu ve oyuncu kadrosu son yılların en başarılı aşk filmleri listesinde bulunan Aşk Zamanı filmi adeta tabuları yıkmaya geliyor. Filmde, şans eseri yolları kesişen iki kişinin eşlerinin birbirleri ile aşk yaşadıkları ve aldatıldıklarını öğrenir. Bu gerçeğin ortaya çıkmasından sonra ise sonuçları büyük etkiye sahip olacak olaylar gelişir.

Fragman


4. Gün Doğmadan Önce (1995) IMDb: 8.1

en iyi aşk filmleri

Aşk’ta tesadüfe inanan okurlarımız için son derece güzel bir aşk filmi ile listemize devam ediyoruz. Before Sunsire filminde, Fransız Yüksek Lisans öğrencisi Celine ile ABD’li Jesse’nin Budapeşte – Viyana treninde yolcuların kavga etmesi sonrasında tesadüfen tanışmalarını izleyiciye aktarmaktadır.

Jesse bir gün sonra uçağa bineceğini ve parası olmadığından uçuş saatine kadar tüm gece Viyana sokaklarında gezeceğini söyler. Celine, bu teklife hayır demez ve ikilinin hayatlarını tümden etkileyecek 14 saatlik hikayemiz başlar.

Fragman


3. Kazablanka (1942) IMDb: 8.6

en iyi aşk filmleri

Tüm zamanların en iyi aşk filmleri içeriğimizin en değerli filmlerinden bir tanesi Kazablanka… 1942 yılında vizyona giren film, İkinci Dünya Savaşı’nın ilk dönemlerinde aşk üçgeninde kalan kahramanlarımızın duygu dolu hikayesi anlatılmaktadır.

Fragman


2. Selvi Boylum Al Yazmalım (1977) IMDb: 8.7

en iyi aşk filmleri

Başrollerinde Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın oynadığı film, aşk filmi denince mutlaka izlenmesi gereken yerli yapım kült olmuş filmler arasında yer almaktadır. Kamyon şoförü İlyas ve Asya‘ nın aşkını anlatan filmde, dram biraz daha ağır basan taraftır. İlyas ile Asya birbirlerini çok severek evlenirler. Ardından çocukları dünyaya gelen aşıklar için hayat güzel devam etmektedir. Kamyoncu olan İlyas işe gidip uzun süreler boyunca eve gelmediği için Asya çocuğuna genelde yalnız bakmak durumunda kalır. Bir gün İlyas Asya‘ yı aldatır ve Asya bu olaya tanık olur. Çocuğunu alıp evden kaçan Asya kendini yollara vurur. İlyas çok pişman olsa da yaptığı hatanın telafisi için çabalamak yerine bozulan işleri yüzünden eşinin karşısına çıkmaya cesaret edemez ve onları yalnız başına bırakır. Film, konusunu Cengiz Aytmatov‘ un aynı isimli kitabından alır. 2010 yılında görüntüleri restore edilmiş ve kalite arttırılarak tekrar vizyona girmiştir.

Film hakkında en çok akıllarda kalan replik „Sevgi Neydi? Sevgi Emekti“ olmuştur.

Fragman


1. Forrest Gump (1994) IMDb: 8.8

en iyi aşk filmleri

Film, Forrest Gump adındaki zeka geriliği olan bir adamın çocukluktan itibaren başından geçen olayların anlatıldığı hikayeyi konu alır. Küçük çocuk omurga eğriliği yaşadığı için bacak destekleri takmaktadır ve bu da diğer çocuklar tarafından alay konusu olmaktadır. Bir gün serviste tanıştığı Jenny‘ e aşık olur fakat Jenny Forrest‘ i arkadaş olarak görür. Daha sonra bedensel yeteneklerini keşfeden Forrest‘ in başından çok ilginç ve uç nokta denebilecek olaylar geçer. Ara ara Jenny ile karşılaşsa da Jenny sorumsuz ve kötü yaşantısına devam eder. Amerikan tarihindeki önemli olayların da filme dahil edilmesi sebebiyle film, Birleşik Devletler Ulusal Film Kayıtları tarafından koruma altına alınmıştır. Ayrıca film dünyada 677 milyon dolar gişe geliri elde etmiş ve 6 Oscar ödülü kazanmıştır. Filmin diğer tarafında ise Forrest tarafından Jenny‘ e beslenen sonsuz bir aşk anlatılmaktadır. Bu aşk öylesine büyüktür ki Jenny her ne yaparsa yapsın Forrest onu sevebilmekte ve kabul edebilmektedir.

Fragman


Önerilen İçerik: Sevgilinizle İzleyebileceğiniz 25 En İyi Aşk Filmi

NeOldu.com

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"