Allgemeines

#Rusya Maliye Bakanlığı Bitcoin Ödemelerini Tamamen Yasaklamak İstiyor

Rusya Maliye Bakanlığı Bitcoin Ödemelerini Tamamen Yasaklamak İstiyor

Rusya, Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ödemeleri yasaklayan yasayı geçtiğimiz ay geçirdi: Maliye Bakanlığı bu yasayı daha da sıkılaştırmayı teklif etti

Rusya Maliye Bakanlığı Bitcoin Ödemelerini Tamamen Yasaklamak İstiyor
Rusya’da yetkililer, ülkenin ilk kripto yasasını geçirdikten sonra bile Bitcoin (BTC) gibi kripto paraları düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Rusya Maliye Bakanlığı, iddiaya göre kriptoyla ilgili çoğu faaliyeti yasaklayan „Dijital Finansal Varlıklar Üzerine (DFA)“ yasasına bazı değişiklikler önerdi.

Yerel haber ajansı Izvestia’nın haberine göre teklif edilen değişiklikler, üç durum hariç „bireyler ve bireysel girişimciler için sanal paralar ile tüm faaliyetlerin tamamen yasaklanmasını“ öngörüyor. Bakanlık, iddiaya göre miras, iflas ve takip yoluyla elde edilmesi hariç tüm kripto para işlemlerini yasaklamak istiyor.

Yasa değişiklikleri, madencilerin kripto para madenciliği için ödeme almasını yasaklamayı amaçlıyor. Haberde „Kripto madenciliği tek başına yasal olsa da, ödemeler genellikle Bitcoin ve Ether ile yapıldığından dolayı finansal değerini kaybediyor.“ diye belirtildi.

Son haberler, Rusya’da kriptonun mevcut yasal durumunu daha da karıştırdı. Rusya, DFA yasasını Temmuz 2020’de nihayet geçirdikten sonra yerel yetkililer, düzenlemenin „Dijital Paralar Üzerine (DA)“ adlı bir başka yasada da belirtileceğini açıkladı. Söz konusu yasanın 2020 sonlarında geçmesi beklenirken, DFA yasası Ocak 2021’de yürürlüğe girecek ve Rusya’da kripto cinsinden ödemeleri yasaklayacak.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!