Allgemeines

#Sabırlı Olmak İçin Yapmanız Gereken 10 Şey! #SosyalMedya #Tv #BB

Sabırlı Olmak İçin Yapmanız Gereken 10 Şey!

Gündelik hayatta bizi sinirlendiren o kadar çok olayla karşılaşırız ki. Aile içerisinde, iş yerinde, trafikte çeşitli öfke nöbetleri yaşamaktayız. Oysa ki hepimizin isteklerinden biri de bu durumlarda daha sabırlı kalabilmektir. Sabır, bekleme ve insanları olduğu gibi kabul etme davranışı ve yeteneğidir. Sabırlı olamamak, çoğu insanın yaşadığı bir olaydır. Bu durumdan sıkıldıysanız ve nasıl daha sabırlı olabilirim? diyorsanız işte öfkeyi yenmek ve daha sabırlı olmak için gereken yollar…

sabirli-olmak-001.gif


  # Mati Greenspan warnt: „SEC-Klage könnte Zukunft aller Kryptowährungen gefährden“

1. Cebinize Sabır Taşı Koyun

Cebinizde sabır taşı bulundurmak öfke anı oluşacağı zaman sizi sakinleştirebilmektedir. Bu sizin öfkelendiğiniz sırada sabırlı olmanız gerektiğini gösterecektir.

sabir-tasi.jpg


2. İçinizden Beşe Kadar Sayın

Konuşmaya başlamadan önce beşe kadar sayın. Bu şekilde pişman olacağınız şeyler söylememiş olacaksınız. 

Sakin İnsan


3. Uzaktan Bakın

Sizi öfkelendiren davranışa yabancılaşarak yani ona dışarıdan bakarak anlamaya çalışın. Sizi öfkelendiren taraflarına olayların dışarısından bakın.

Olaylar Karşısında Sakin Kalmak


4. Soru Sorun

Öfke patlaması durumu gelmeden önce kendinize soru sorun. Bu sizin o anki durumunuzu göz önünde bulundurmanızı sağlayacaktır.

Sakin Kalabilmek


5. Bacaklarınıza meditasyon yapın.

Örneğin, bir şey için uzun süre bekliyorsanız ayağa kalkıp bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Ağırlığınızı sağ ayağınıza daha sonra da sol ayağınıza verin. Bu işlemleri uygularken içinizden beşe kadar sayın.

Sabırlı Olabilmek


  #Popüler Masallarda Yer Alan ve Çocukların Gelişiminde Etkili Olabilecek 7 Tehlikeli Mesaj

6. Ev İşleriyle Uğraşın

Kendinizi ev işlerine verin. Ev işleriyle uğraşmak sizin için bir nevi terapi yöntemidir. Ayrıca temizlik yaptıktan sonra evin temiz olduğunu bilmek ruhunuzu da yatıştırır.

Sakin Kalabilmenin Yolları


7. Kafein Tüketimine Dikkat Edin

Daha az kahve, siyah çay, kola ya da çikolata tüketin. Unutmayın kafein asabiyet yaratmaktadır.

Sabırlı Olmak-Kafeinden Uzak Durun


8. İlaçlara Dikkat Edin

Kullandığınız ilaçların prospektüsünü gözden geçirin. Bazı ilaçların yan etkileri kontrolünüzü daha çabuk kaybetmenize sebep olacaktır. Bu yüzden özellikle düzenli kullandığınız ilaçlara dikkat edin.

İlaçların Yan Etkileri


9. Sizi Sabırsız Yapan Nedenleri Bulun

Herkesin sabrını taşıran bazı durumlar vardır. Sizin sabrınızı zorlayan kişiler veya bir olay var mı? Örneğin, başkalarını beklemek veya bir yere geç kalmak sabrınızı taşırıyor mu? veya en basitinden, yorgunluk, açlık, uykusuzluk sınırlarınızı zorluyor mu? sizi sabırsız birisi yapan ve sinirlendiren faktörleri bulun ve onlardan uzaklaşmaya çalışın.

sizi-sabirsiz-yapan-nedenler.gif

  #CoinShares: "Bitcoin Riskli Bir Hisse Senedi Gibi Davranıyor"

10. Yaşamınızı Kolaylaştırın

İşler, güçler, trafik, yoğunluk, telefon görüşmeleri, tartışmalar, aksilikler derken stresiniz ve sabrınız son safhaya ulaşır ve çalışma ortamında sabretmeniz çok daha zor olur. Sabırsız davranışlarımızın başlıca nedeni stres olduğundan dolayı stresten uzak durun. Yaşamınızı daha kolay bir hale getirin, bu durum hastalık derecesine geldiyse daha rahat bir işe girin veya kendinizi çok fazla zorlamayın.

kolay-yasam.jpeg

Önerilen İçerik; Stresin Kaynakları Nelerdir?

BuradaBiliyorum.Com

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"