Allgemeines

#Sabunla Günlük Hayatınızdaki Problemleri Hızlı Bir Şekilde Çözebileceğiniz 9 Yöntem #SosyalMedya #Tv #BB

Sabunla Günlük Hayatınızdaki Problemleri Hızlı Bir Şekilde Çözebileceğiniz 9 Yöntem

Sabun yüzyıllardır insanların kişisel temizliği için kullanılmaktadır. Ancak sabun kullanımı, günlük hayatımızda çözüm gerektiren ya da yardıma ihtiyaç duyduğumuz bazı durumlarda kurtarıcımız olabilir. Kötü kokuları gidermekten tutun fermuarı takılan eşyalarınızın çözülmesine kadar pek çok durumda kullanabileceğiniz sabun aslında hayatınızı kolaylaştıracak çözümler sunmaktadır.

1. Banyoda buğulanan camları ve aynalardaki lekeleri yok edebilirsiniz

Duş aldıktan sonra banyonuzda buğulanan duşakabin camı ve aynalarda kalan lekeler sizin de sinirlerinizi bozmuyor mu? Bir kalıp sabun ile bunun önüne geçebilirsiniz. Banyonuzda bulunan cam ve aynalarınıza kuru ve temiz bir sabunu sürdükten sonra, kalan lekeleri yine kuru bir bezle çıkartarak leke oluşumunu engellemiş olursunuz.


2. Ayakkabılarınızdaki kötü kokuyu gidermeye yardımcı

En sevdiğiniz ayakkabıyı koku şikâyetinizden dolayı doya doya giyemiyorsanız, bu çözümünü mutlaka denemelisiniz. Ayakkabınızın içine 1 gece önceden bırakacağınız kuru bir sabun, sabah olduğunda tertemiz kokmasını sağlayacaktır. Eğer koku sıkıntısını sürekli yaşıyorsanız bu uygulamayı haftada 2-3 kez düzenli olarak yapabilirsiniz. Farkı mutlaka göreceksiniz!

3. Sinek ısırıklarının yarattığı kızarıklığı yatıştırıyor

sabun

Yaz aylarının kaçınılmaz sorunu sivrisineklerin ısırıkları meşhurdur. Bu ısırıkların oluşturduğu kaşıntıları hafifletmek için biraz nemlendirilmiş bir kalıp sabunu kullanın. Kulağa garip gelse de, sinek ısırığına süreceğiniz hafif ıslak şekildeki sabununuz kısa sürede kaşıntıyı giderecek ve cildinizi rahatlatacaktır.

4. Sabun ile kırılan küçük cam parçalarını toplayabilirsiniz

Kırılan cam parçalarının yeteri kadar toplanmadığından şüpheleniyorsanız, elinize bir kalıp ıslak sabun alarak cam parçalarının olduğu zemine sürebilirsiniz. Bu sayede gözle göremediğiniz cam parçaları sabuna yapışacak ve tehlike ortadan kalkacaktır. ?


5. Kirlenen tırnakları sabun ile temizleyin

sabun

Eğer ellerinizin kirlenmesini sağlayacak karışık bir işle uğraşıyorsanız, bahçenizdeki saksıları sıklıkla düzenliyorsanız ya da sadece uzun tırnak kullanmayı seven biriyseniz tırnaklarınızın içlerinin kolayca kirlenmesi mümkün. Bu durumdan şikâyetçiyseniz, yapacağınız işe başlamadan önce tırnaklarınıza bir kalıp sabunu ıslatarak sürebilirsiniz. Bu tırnaklarınızın çabucak kirlenmesini önleyerek oluşan kirlerin de çabuk çıkmasını sağlayacaktır.

6. Kıyafetleriniz için sabun ile doğal koku çözümü

sabun yöntemleri

Sabunun hoş olmayan kokuları gidermesi gibi bir gerçek var. Ayrıca etrafına güzel kokular da yayabilir! Kıyafetlerinizin bulunduğu çekmece veya dolabınıza evinizdeki kalıp sabunu bir kumaşa sararak koyarsanız giysilerinize güzel bir koku yayılmasını sağlayabilirsiniz.

7. Kapı gıcırtılarına sabunla elveda

sabun yöntemleri

Evinizdeki, ofisinizdeki ve apartmanınızdaki rahatsız eden kapı gıcırtısından kurtulmak için sadece yağ gerektiğini kim söylemiş? Sabununuzu kapı menteşelerine sürerek de yağ ile aynı etkiyi yaratabilirsiniz. Ayrıca sinir bozucu ses çıkaran dolap kapakları ve takılan çekmeceleriniz için de evinizdeki sabununuz geçerli bir çözüm olabilir.

8. Giysi ve eşyalarınızdaki takılan fermuarlarınıza da kullanabilirsiniz

sabun yöntemleri

Montlarınızın ve çantalarınızın takılan fermuarları sinirinizi bozmasın çünkü sabun yardımıyla kolayca halledebilirsiniz. Elinize bir kalıp sabun alıp fermuarın arka kısmına sürmeye ve yavaşça kapamaya çalışın. Buna ek olarak fermuarın dişlerine de sürebilirsiniz. Bu işlemden sonra fermuarı nazikçe kapamaya çalıştığınızda düzeldiğini göreceksiniz.


9. Sabun ve yağ karışımı sayesinde bitkilerinize gelen böceklerden kurtulun

Eğer evinizi bitkilerle donatmayı seven biriyseniz böceklerin bitkilerinizi rahat bırakmadığını mutlaka deneyimlemişsinizdir. Tırtıllar ve yaprak bitleri gibi böcekler bitkilerinizi tehdit altına aldığında bitkilerinize zarar gelmemesi açısından bir çözüm yolu olmayabilir. Fakat sabun kullanımının bu konuda da size büyük yardımı dokunacak! Bir bardağın çeyreği kadar sıvı sabunu ve bardağın yarısı kadar bitkisel yağını (örn.zeytinyağı) bir şişeye karıştırarak çalkalayın. Ardından 4 bardak su ile bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadar alarak bir sprey şişesine boşaltın. Haftada bir kez bu spreyi bitkileriniz için kullanın ve böceklere elveda deyin!

Kaynak: 1

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"