Allgemeines

#Salgın Dizileri – Salgın Hastalıklar ve Virüsleri Konu Alan En İyi Diziler #SosyalMedya #Tv #BB

Salgın Dizileri – Salgın Hastalıklar ve Virüsleri Konu Alan En İyi Diziler

Salgın Hastalık ve Virüs Konulu En iyi 14 Dizi

Dünyayı etkisi altına alan virüsler ve salgın hastalıkları konu edinen en güzel dizileri bu içeriğimizde bir araya getirdik. Korona virüs gibi hızla yayılan ve ölümcül sonuçları olan hastalıklar hakkında bilgiler, oluşan kaos ortamları ve çözüm çabalarının anlatıldığı dizileri listemizde bulabilirsiniz. İşte IMDb puanı yüksek en iyi salgın diziler…

<

Salgın Dizileri; 


1. The Between (2015-2016) – IMDb: 6.0

En iyi salgın dizileri

Küçük bir kasabada çıkan salgın hastalık, yaşı henüz 21 olmayan herkesi öldürmektedir. Hükümet ve diğer yetkililer virüs konusunda hiçbir şey yapamazken sadece insanları karantina altına almakla yetinirler. Ancak hükümet çözüm bulamayıp insanları kendi başına bırakınca kasbada hayatta kalan insanlar virüsten kurtulmak için kendileri çözüm yolu ararlar. Michael McGowan’ın yönetmenliğini yaptığı başarılı dizinin oyuncu kadrosunda Jennette McCurdy ve Jesse Carere yer almıştır.

Tür: Fantastik, Dram

Fragman


  #Deneyimli istatistikçiden "Bitcoin dibi boylamaz" yorumu

2. Pandemic: How to Prevent an Outbreak (2020 – ) – IMDb: 6.3

En iyi salgın dizileri

Netflix orijinal yapımı How to Prevent an Outbreak belgesel dizisi salgın hastalıklarla boğuşan bir toplumu, virüs korkusuyla yaşayan insanları, oluşan kaos ortamını ve sağlık çalışanlarının zorlu koşullar altında virüse karşı vermiş oldukları mücadeleleri anlatıyor. Son günlerde Netflix’te bir hayli popüler olan Pandemic dizisini mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Belgesel

Fragman


3. The Rain (2018 – ) – IMDb: 6.3

En iyi salgın dizileri

Ölümcül bir yağmur sonrasında İskandinav nüfusunun büyük bir kısmı yok olmuştur. Ancak Danimarkalı iki kardeş bir şekilde hayatta kalmayı başarırlar. Bu felaketten kurtulan iki kardeş diğer yaşayanları bulmak ve yeni bir hayat kurmak için harekete geçerler. Oyuncu kadrosunda Alba August, Lucas Lynggaard Tonnesen ve Mikkel Boe Folsgaard’ın yer aldığı dizinin yönetmenliğini Jannik Tai Mosholt yapmıştır.

Tür: Dram, Bilim Kurgu

Fragman


4. Z Nation (2014 – 2018) – IMDb: 6.7

En iyi salgın dizileri

Karl Schaefer ve Craig Engler’in yönetmeliğini yaptığı Z Nation dizisi tüm ülkeyi etkisi altına alan ve insanları birer birer zombiye dönüştüren bir virüsden kaçmaya çalışan bir grup insanı anlatmaktadır. Oyuncu kadrosunda Kellita Smith, DJ Qualls ve Keith Allan’ın rol aldığı Z antion en iyi salgın dizilerinden biridir.

Tür: Dram, Korku, Aksiyon

Fragman


  #Sosyal Fobi Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? #SosyalMedya #Tv #BB

5. Helix (2014-2015) – IMDb: 6.8

En iyi salgın dizileri

Kuzey Kutbunda bir araştırma tesisinde ortaya çıkan salgın virüsü engellemeye çalışan bir grup bilim adamının uğraşlarını konu edinen dizi Ünlü yönetmen Ronald D. Moore imzalı bir yapımdır. 2014 yılında vizyona giren gerilim ve bilim kurgu dolu dizi uzun yıllar boyunca akıllara kazınan salgın konulu dizilerden biridir. Helix dizisinin oyuncu kadrosunda Billy Campbelli Kyra Zagorsky ve Mattlong yer almıştır.

Tür: Dram, Gerilim, Bilim Kurgu

Fragman


6. The Burning Zone (1996-1997) – IMDb: 6.9

En iyi salgın dizileri

Biyokimyasal maddelerin kullanımı sonrasında oluşan acil durumlarla ilgilenen bir araştırma ekibini konu edinen dizi 1996 yılında yayınlanmaya başladı. Virüslerle ilgili birtakım bilgiler edinebileceğimiz The Burning Zone dizisinin oyuncu kadrosunda Michael Harris, James Black ve Jeffrey Dean rol almıştır.

Tür: Bilim Kurgu

Fragman


7. Jeremiah (2002 – 2004) – IMDb: 7.0

En iyi salgın dizileri

2000’li yıllara damgasını vuran virüs dizisi Jeremiah ergenliğini tamamlayan herkesi öldüren ir salgın hastalığı konu edinmektedir. Yalnız küçük çocukların kalacağı dünyada hayatta kalmaya çalışan bir grup yetişkinin mücadelesi dizide anlatılmaktadır. 2002 yapımı Jeremiah dizisinin oyuncu kadrosunda Luke Perry, Malcolm -Jamal Warner ve Peter Stebbings yer almıştır.

Tür: Aksiyon, Dram, Gerilim

Fragman


  #ABD Senatörleri, Dijital Dolar İçin Bir Araya Geliyor

8. The Virus (2013) – IMDb: 7.1

En iyi salgın dizileri

Güney Kore yapımı salgın hastalık ve virüs konulu The Virus filmi 2013 yılında yayınlanan tek sezonuyla dikkat çekmeyi başarmıştır. Dizinin ana merkezinde Özel Bulaşıcı Hastalık Kriz Müdahele Ekibi lideri bilim adamı Lee Myung Hyun’un hayat hikayesi anlatılmıştır. Lee Myung Hyun ve ekibi bulaşması anında kesin ölüm etkisi gösterebilen bir virüsü konu edinmiştir.

Tür: Gizem

Fragman


9. Containment (2016) – IMDb: 7.2

En iyi salgın dizileri

Salgın temalı en iyi dizilerden biri olan Containment ilk başta sadece bir hastada görülen ve kısa sürede tüm şehri etkisi altına alan bir virüsü anlatmaktadır. Dizide virüs Uzak Doğu ülkelerinden gelen birinden yayılan hastalık insanların hayatını tehlike altına alır ve görevliler bu ölümcül virüsten kurtulabilmek için çare aramaya koyulurlar. Başarılı yönetmen Julia Plec imzalı dizinin oyuncu kadrosunda David Gyasi, Christina Moses ve Chris Wood yer almıştır.

Tür: Dram

Fragman


10. The Strain (2014-2017) – IMDb: 7.3

En iyi salgın dizileri

Yönetmenliğini Guilermo Del Toro veChuck Hogan gibi deneyimli isimlerin yaptığı unutulmaz dizi The Strain imsanları vampire dönüştüren bir salgın hastalığı konu edinmektedir. Hastalıktan kurtulmak için aranan çareleri ve yaşanılan dramı anlatan dizinin oyuncu kadrosunda Corey Stoll, David Bradley ve Kevin Durand yer almıştır. Dizi muhteşem senaryosuyla en iyi salgın hastalık konulu dizilerden biridir.

Tür: Korku, Dram, Gerilim

Fragman


  #18 Tage Corona-Quarantäne: Die neun Stufen des Wahnsinns

11. The Last Ship (2014-2018) – IMDb: 7.5

En iyi salgın dizileri

Başrolünde Eric Dane, Adam Baldwin ve Bridget Regan’ın rol aldığı virüs dizisi The Last Ship tüm insanlığı tehdit eden ve yaşamın sonunu getirmek üzere olan bir virüs sebebiyle yaşanılan kaos dolu ortamı anlatmaktadır. Dizinin ana merkezinde ise bir Amerikan gemisi kaptanı ve mürettebatı yer almıştır.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Dram

Fragman


12. 12 Maymun (2015-2018) – IMDb: 7.7

En iyi salgın dizileri

Film dünyasının en başarılı yapımlarından biri olan 12 Maymun’un dizi senaryosuna aktarılmasıyla ortaya çıkan 2015 yapımı dizide bir salgın virüs yüzünden insanlığın tehlike altına girmesini anlatmaktadır. 2035 yılını anlatan dizide geçmiş yıllarda yaşanan bir virüs salgınınından kurtulan bir grup insanın koloniler halinde yer altında yaşadığını görüyoruz. Dünyayı eski haline döndürmek isteyen bilim adamlarının bulduğu tek çözüm ise geçmiş zamana doğru bir yolculuk yaparak virüsün yayılmasını engellemektir. Natalie Chaidez, Terry Matalas ve Travis Fickett gibi başarılı yönetmenlerin imzası bulunan dizinin oyuncu kadrosunda Aaron Stanford, Amanda Schull ve Kirk Acevedo yer almıştır.

Tür: Dram, Bilimkurgu, Gerilim

Fragman  


  #12 Ereignisse in den 90ern, die in Berlin unvergessen bleiben

13. ReGenesis (2004-2008) – IMDb: 7.9

En iyi salgın dizileri

Ünlü yönetmen Christina Jennings’in virüs temalı unutulmaz dizisi ReGenesis NORBAC adlı bir araştırma laboratuvarında geçen olayları konu edinmiştir. David Sandstorm’un liderliğinde kurulan ekibin salgın hastalıklar, virüsler ve genetik değişimlere uğrayan hastalıklara karşı verdikleri mücadele dizinin hikayesini anlatmaktadır. ReGenesis dizisinin oyuncu kadrosunda Peter Outerbridge, Conrad Pla ve Mayko Nguyen yer almıştır.

Tür: Gerilim

Fragman


14. Yürüyen Ölüler – The Walking Dead (2010 – ) – IMDb: 8.2

En iyi salgın dizileri

Dizi tarihinin en popüler yapımlarından biri olan The Walking Dead dünyayı insan eti ile beslenen zombilerin istila etmesiyle başlayan bir hikayeyi konu edinmiştir. Polis şefi olan Rick Grimes geçirdiği birkaza sonucu uzun bir süre hastanede yatar. Uyandığında ise bıraktığı dünyayı aynı halde bulamaz. Hayatta kalan bir grup insanın kurtuluş mücadelesini anlatan dizi Robert Kirkman’ın aynı isimli çizgi romanından dizi senaryosuna uyarlanmıştır. The Walking Dead dizi tarihinin en iyi salgın ve virüs konulu dizisidir.

Tür: Korku, Aksiyon, Gerilim

Fragman


Önerilen İçerik: Salgın Hastalıkları ve Virüsleri Konu Edinen Gelmiş Geçmiş En İyi Diziler

BuradaBiliyorum.Com

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"