Allgemeines

#Şaşırtıcı Çalışma Alışkanlıklarına Sahip 5 Tarihi Kişi #SosyalMedya #Tv #BB

Şaşırtıcı Çalışma Alışkanlıklarına Sahip 5 Tarihi Kişi

Söz konusu Tarihe adını yazdırmış kişiler olunca onlar nasıl ne şartlarda çalışıyor merak ediyor musunuz? İşte o kişiler;


1. Charles Dickens

İki Şehrin Hikayesi’ adlı kitabın yazarı Charles Dickens çalışmak için sessizlik, uygun şartlar gibi koşulları sonuna kadar yaşayan isimlerdendir. Tamamen sesiz bir ortamda çalışmak isteyen Dickens, seyahat etmek zorunda kalsa bile otel odasını kendi çalışma şartlarına uygun olarak düzenliyor ve tüm malzemelerini de yanında götürüyordu. Çalışmasını tamamladıktan sonra her gün 3 saat yürürdü. Bir diğer takıntısı ise yatağının her zaman kuzeye dönük olmasıydı.

charles-dickens-001.jpg

  #Humble Bundle’dan Cypher System ve The Strange RPG Kitap Kampanyası #SosyalMedya #Tv #BB

2. Ludwig Van Beethoven

Beethoven günlerini çoğunlukla yürüyüş yaparak geçiriyordu. Yürüyüşlerin yaratıcılığını arttırdığını düşünen Beethoven, ilhan geldiğinde aklına gelen notaları hemen not defterine hızlıca not alırdı. Bir diğer çalışma ortamı da banyosuydu. Banyo yaparken de eserleri yazabiliyordu. Kısacası Beethoven bir iş yapmıyordu, bir iş yaparken başka bir sürü daha iş yapabiliyordu.

beethoven-002.jpg


3. Marcel Proust

20’inci yüzyılın şüphesiz en büyük yazarlarından olan Marcel Proust, çalışma saatlerini en asgari seviyeye indirmek için her şeyi yapıyordu. 10 sayfa yazdıktan sonra bile kendimi bitmiş hissediyorum gibi ifadeler kullanan yazar, 3000 sayfalık ölümsüz eseri Kayıp Zamanın İzinde’ yi bitirdi. Eğer çalışmaya başlayacaksa 3 veya 4 e kadar uyuyan yazar daha sonra kalkıp kahvesini içip kahvaltısını yapıp çalışmaya öyle başlıyordu.

marcel2.jpg

  #„Mrs. Taylor’s Singing Club“: Soldatenfrauen verschaffen sich Luft

4. Salvador Dali

Salvador Dali, uyuyunca hemen uyanabileceği, gerçeklikle rüya arasındaki mesafeyi kısaltmak için bir düzenek hazırlamıştı. Uyuyacağı zaman elinde bulunan anahtar uyuduğu anda başına düşüyor ve böylece uyuyacağı anda hayal ettklerini kaydedebiliyordu. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük ressamlarından biri olmanın yolu, bu sıfata denk benzersizlikte bir çalışma alışkanlığı olmadan mümkün olamazdı zaten.

salvador-dali-004.jpg


5. Demosthenes

Katı çalışma şartlarına sahip bir diğer usta Demosthenes’dir. Evden dışarı çıkmamak için kendine değişik bir yöntem bulmuştur. Saçlarının yarısını kestirmiş ve böylece dışarıdaki gözlerden korunmak için de hiç dışarı çıkmadan evde çalışmalarına devam etmiştir. Demosthenes’in çalışması örnek seviyededir.

demosthenes-001.jpg

Önerilen İçerik; Ünlü Filozoflardan Meşhur Felsefi Sözler

BuradaBiliyorum.Com

  #Binance, Türkiye’ye özel yeni borsa Binance TR’yi resmen açıkladı

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"