Sozialen Medien

#Savaş Dizileri – IMDb Puanı Yüksek Gelmiş Geçmiş En iyi Savaş Dizileri

Dizi Tarihinin En Kanlı Senaryolarına Sahip Olan En iyi 15 Savaş Dizisi

Muhteşem oyunculuk performansları ve çatışmalarla dolu senaryolarıyla öne çıkan en iyi savaş dizileriniyabancı dizi severler için araştırdık. Tarihin en büyük savaşlarından en gizli operasyonlarına kadar bol aksiyon ve dram doluen çok izlenen 15 savaş dizisini bu içeriğimizde bulabilirsiniz. İşte tüm zamanların en iyi ve en popüler savaş dizileri…

Savaş Dizileri;  


1. Six (2017 – 2018) – IMDb: 7.3

savaş dizileri

Amerikan ordusuna mensup özel ve seçkin askerlerden oluşturulan Navy SEAL timinin yeni görevi teröristlerle işbirliği içerisinde olan bir Amerikan vatandaşını yakalamaktır. Çatışma sahneleri ve silah sesleriyle dolu dizinin oyuncu kadrosunda Barry Sloane, Kyle Schmid ve Juan Pablo Raba yer almıştır.

Tür: Dram, Savaş, Aksiyon

Fragman


2. Seal Team (2017 – ) – IMDb: 7.4

savaş dizileri

Gizli görevleri, hiç bilinmeyen kahramanlıkları ve inanılmaz savaş yetenekleriyle bilinen Navy Seal özel timinde görev alan askerlerin hayatını konu edinen dizide savaşlar ve askerlerin aile yaşantıları anlatılmıştır. Tehlikeli görevler ve ölümlerin sonrasında evlerine dönen genç adamlar yaşadıklarını ailelerine yansıtmamaya çalışırlar. Savaş ve dram dolu sahneleriyle dikkat çeken dizinin oyuncu kadrosunda David Boreanaz, Max Thieriot ve Jessica Pare yer almıştır.

Tür: Dram, Aksiyon, Savaş

Fragman


3. Gallipoli (2015) – IMDb: 7.9

savaş dizileri

1. Dünya Savaşı’nın en büyük çatışmalarına sahne olan Çanakkale Cephesi aylarca süren kara ve deniz çıkartmalarına ev sahipliği yapmıştır. İtilaf devletlerin tüm gücüyle saldırsa da karşılarında büyük bir direnç gösteren Osmanlı askerlerini bulurlar. Neredeyse yarım milyon insanın hayatını kaybettiği bu savaşta acımasızca ölümlerin yanı sıra dram dolu olaylarda yaşanmıştır. 2015 yılında yayınlanmaya başlanan dizide anlatılanlar ise 4 Avustralyalı gencin orduya katılarak Gelibolu’ya gelmeleriyle başlayan hayat hikayelerini anlatmıştır.

Tür: Dram, Savaş

Fragman


4. Davinci’s Demons (2013 – 2015) – IMDb: 8.0

savaş dizileri

Leonardo Da Vinci’nin hayatının bir kısmını konu edinen dizi başarılı yönetmen David S. Goyer imzalı bir yapım olup başrolllerinde Tom Riley, Laura Haddock ve Blake Ritson yer almıştır. Dizide Da Vinci’nin henüz büyük bir sanatçı olmadan, daha kendini tam anlamıyla bulmadan önceki dönemini yani gençlik yılları anlatılmıştır. Da Vinci’s Demons hayalperest ve idealist bir adam olan Da Vinci’nin hayatına ve düşüncelerine bir yolculuk yapmamızı sağlıyor.  

Tür: Macera, Dram, Savaş

Fragman


5. Turn (2014 – 2017) – IMDb: 8.1

savaş dizileri

Amerikan bağımsızlık mücadelesi yıllarında New York’lu bir çiftçi olan Abe Woodhull yeni vatanına sahip çıkmak için birkaç yakın arkadaşıyla birlikte The Culper Ring isimli bir grup kurar. The Cuulper Ring grubu zamanla Amerikanın casuslarını oluşturan bir birlik haline gelecektir. Savaşın kazanılmasında etkin rol oynayan bu ekibin yaptıklarını anlatan dizi Alexander Rose’nin Washington Spies isimli romanından uyarlanmıştır.

Tür: Tarihi, Casusluk, Savaş

Fragman


6. Rise of Empires: Ottoman (2020) – IMDb: 8.1

savaş dizileri

Netflix orijinal yapımı en iyi dizlerden biri olan Rise of Empires: Ottoman 15. Yüzyılın en büyük hükümdarı olan Fatih Sultan Mehmet’i ve İstanbul’un fethini konu edinmiştir. Yapımcı ve yönetmenleri yabancı isimler olan dizinin oyuncu kadrosunda Cem Yiğit Üzümoğlu, Birkan Sokullu ve Selim Bayraktar yer almışlardır. Henüz 13 yaşında taht’a çıkan ve dünya tarihini etkileyecek büyük savaşlara imza atan Fatih Sultan Mehmet Han yaptıklarıyla dünyanın en güçlü insanı olmuştur.

Tür: Savaş, Belgesel

Fragman


7. Our World War (2014 -) – IMDb: 8.2

savaş dizileri

1. Dünya Savaşı zamanını konu edinen dizi de İngiliz askerlerine ait 3 gerçek hikaye tüm detaylarıyla anlatılmaktadır. Savaşın farklı bir noktasında belki de farklı bir düşmana karşı verilen bu uğraşlar 1. Dünya Savaşı’nın perde arkasında yatan savaşın diğer yüzünü göstermiştir. Dizinin oyuncu kadrosunda Nicki Vickery, Rob Townsend ve Gerard Kearns yer almıştır.

Tür: Aksiyon, Dram, Savaş

Fragman


8. The Pacific (2010) – IMDb: 8.3

savaş dizileri

2. Dünya Savaşı’nın en kanlı çatışmalarına sahne olan Pasifik Cephesi Amerikan askerleri ile Japon askerlerini karşı karşıya getirmiştir. Dizinin konusu ise Amerikan Deniz Piyade Kolordusu’nun Japon İmparatorluk Deniz Kuvvetleri birliklerine karşı verdiği büyük mücadeleyi anlatmaktadır. Dizinin oyuncu kadrosunda James Badge Dale, Joseph Mazzello ve Jon Seda yer almıştır.

Tür: Savaş, Tarih

Fragman


9. Generation Kill (2008) – IMDb: 8.5

savaş dizileri

Dizi dünyasının en iyi yapımcılarından HBO yapımı bir dizi olan Generation Kill 2008 yılında yayınlanmaya başlamış olup Evan Wright’ın aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Amerika’nın Irak’ı işgal ettiği 2000’li yılların tüm gerçekliğini gözler önüne seren dizide bir dergi muhabiri olan Evan Wright Amerikan ordusuna ait keşif birliğiyle birlikte askerlerin savaşta yaşadıkları, yaşattıkları ve masum sivillerin yok olan hayatlarını görmüştür.

Tür: Dram, Savaş

Fragman


10. Spartacus: Blood and Sand (2010 – 2013) – IMDb: 8.5

savaş dizileri

Steven S. DeKnight’ın unutulmaz yapımlarından biri olan Spartcus tarihin gördüğü en büyük savaşçı ve gladyatörlerden biri olan Spartacus’un hayatını anlatmaktadır. Romalılar tarafından ihanete uğrayan ve tüm yetkinliğini kaybeden Spartacus sevdiği kadından ve vatanından ayrı düşer. Artık Spartacus’ün yapabileceği tek bir şey vardır o da kendini tüm dünyaya gösterebilmek için arenanın en iyi gladyatörü olmaktır.

Tür: Dram, Savaş, Tarih

Fragman


11. Unsere Mütter, Unsere Vater (2013) – IMDb: 8.5

savaş dizileri

2. Dünya Savaşı yıllarını konu edinen dizide Nazi Almanya’sında yaşayan 5 yakın arkadaş savaşı kazanacaklarını düşünerek mutlu mesud yaşayacaklarını tahmin ederler. Ancak gittikçe şiddetlenen savaş 5 arkadaşı birbirinden ayıracaktır. Yine de ümidini kaybetmeyen gençler zafer kutlayacakları yılbaşından hemen sonra tekrar bir araya gelmek için sözleşirler. Birbirlerine sevgi ve dostlukla bağlı bu 5 arkadaşın hesaba katmadıkları şey ise acı bir mağlubiyettir. Gerçekçi hikayesi ve muhteşem senaryosuyla öne çıkan dizinin yönetmenliğini Philipp Kadelbach yapmıştır.

Tür: Savaş, Tarih, Aksiyon

Fragman    


12. Vikingler (2013 – ) – IMDb: 8.6

savaş dizileri

Ragnar Lothbrok’un çiftçilikten krallığa kadar yükselişini anlatan tarihi dizi ünlü yönetmen Michael First imzalıdır. Başrollerinde Katheryn Winnick, Travis Fimmel ve Gustaf Skarsgard’ın rol aldığı dizi 8. Yüzyılda yaşayan Vikinglerin savaşları ve hayatlarını anlatmaktadır. Ragnar Lothbrok’un korkusuz savaşçılarıyla birlikte deniz aşırı seferlere çıktığı dizide gerçekçi savaş sahneleri ve muhteşem oyunculuk performansları görmekteyiz.

İskandinavların en büyük komutanı Ragnar Lothbrok’un ve ordusunun hikayesini anlatan yapımla ilgili en ilginç bilgiler için; „Vikings Dizisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler“ içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

Tür: Savaş, Macera, Tarih

Fragman


13. Rome (2005 – 2007) – IMDb: 8.7

savaş dizileri

Roma İmparatorluğunun altın çağlarını anlatan dizi başarılı imparator Julies Caesar’ın Galya ve Mısır üzerine seferleri anlatılmıştır.  Ayrıca dizide Roma saraylarının entrika dolu hikayeleri de unutulmamıştır. İç çekişmeler ve büyük savaşlar içerisinde ülkesini yücelten Julies Caesar tarihe adını yazdırmayı da başarmıştır. Rome dizisinin oyuncu kadrosunda Kevin Mckidd, Ray Stevenson ve Ciaran Hinds yer almıştır.

Tür: Dram, Savaş, Tarih

Fragman


14. Game of Thrones (2011 – 2019) – IMDb: 9.3

savaş dizileri

Savaş ve Fantastik türde efsane bir dizi olan Game of Thrones Ülke topraklarını ele geçirmek ve tahta sahip olmak için diyarın bütün büyük savaşçılarının katılacağı kan ve dehşet dolu savaşları ve taht mücadelesini anlatmaktadır. Ancak bir de buzla kaplı kuzey bölgelerden gelen fantastik canavarlara karşı insanlık kendini korumalıdır. Dizinin başrollerinde Kit Harington ve Emilia Clarke yer almıştır.

Tür: Dram, Fantastik

Fragman


15. Band of Brothers (2001) – IMDb: 9.5

savaş dizileri

Ünlü yönetmen Steven Spielberg ve sinema tarihinin en iyi aktörlerinden Tom Hanks’ın beraber yönetmenliğini yaptığı kısa dizi “Band of Brothers” İkinci Dünya Savaşı’nda Avrupa’da görev alan ABD 101. Hava İndirme Tümeni 506. Paraşütçü piyade Alayı Easy Company’nin savaş maceralarını anlatmaktadır. Easy Company’nin eğitim günlerinden Avrupa içlerinde aldıkları galibiyetlere kadar geçen süreyi anlatan savaş dizisinin oyuncu kadrosunda Nicholas Aaron, Damian Lewis ve Donnie Wahlberg rol almıştır.

Tür: Dram, Savaş

Fragman

Önerilen İçerik: Tüm Zamanların En İyi ve IMDb Puanı Yüksek Tarihi Dizileri

Sizin en sevdiğiniz diziler hangileri yorum bölümünden bize yazabilirsiniz, ayrıca ilginizi çekeceğini düşündüğümüz BetWinner giriş güncel sitesini kontrol edebilirsiniz.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!