Sozialen Medien

#Seri Filmler – Tüm Zamanların En Çok İzlenen Seri Film Önerileri

Seri Filmler – Tüm Zamanların En Çok İzlenen Seri Film Önerileri

Reklamsız Dizi Film izlemek isterseniz Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi ziyaret edebilirsiniz .

Gelmiş Geçmiş En İyi Seri Filmler

Sinema tarihine damga vuran, art arda soluksuz izlenebilecek en iyi film serilerini listeledik. İşte, evdeyken hiç sıkılmadan izleyeceğiniz IMDb puanı yüksek en iyi seri filmler listesi…

Seri Filmler;

1. Baba 1-2-3 (1972-1990)

en iyi film serileri

1940’lı yılların Amerika’sında İtalyan bir ailenin öyküsünün anlatıldığı filmde ünlü sinema oyuncuları Al Paçino, James Caan, Diane Keaton, Robert De Niro gibi oyunular yer alıyor. Mafya filmi seviyorsanız bu film tam size göre, Baba filminde tüm aile bireylerinin yer altın dünyasında yaşadığı mücadeleler ve olaylar anlatılıyor.

Tür: Suç, Dram

Fragman


2. Matrix Serisi (1999-2003)

en iyi film serileri

Bilim Kurgu sevenler için konusu ve oyuncuları ile harika bir film serisi Matrix. Keanu Reevers, Laurence Fishburne gibi oyuncuları yer aldığı filmde, içinde yaşadığımız bu dünya tamamıyla aldatıcı ve tüm insanlık aslında uzaydan gelen yaratıkların köleleridir. Filmin serilerinde bu düzen yıkılmaya çalışılıyor.

Tür: Aksiyon, Bilim, Kurgu

Fragman


3. Örümcek Adam Serisi (2002)

en iyi film serileri

Çizgi film karakteri olan örümcek adam film olarak çekilmiş ve çok fazla beğenildiği için filmin devamı gelerek seri haline gelmiştir. Filmde baş kahramanımızın örümcek adama nasıl dönüştüğü, neler yaşadığı ve kahramanlıkları bir seri halinde anlatılıyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Fragman


4. Superman Serisi (1978 – 2006)

en iyi film serileri

Süper kahraman hikayeli film, çizgi filmlerden tanıdığımız Superman karakterinin hayat hikayesini konu alıyor. Filmlerin serisinde Superman’ın doğuşu, nasıl kahraman olduğu, düşmanları ve hayat hikayesi yer alıyor. Her serisi ile merak uyandıran film tüm serileri ile mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer alıyor.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

Fragman


5. Rocky Serisi (1976 – 2006)

en iyi film serileri

Dövüş sahneleri ile efsane olan film Rocky seri filmler arasında bulunuyor. Müzikleri ve dövüş sahneleri ile unutulmazlar arasına giren filmin Oscar ödülü de bulunuyor. Filmin tüm serilerinde başrol de Sylvester Staallone bulunuyor.

Tür: Dram, Spor

Fragman


6. Testere Serisi (2004 – 2010)

en iyi film serileri

Korku filmi sevenler için harika bir film serisi Testere. Tüm serilerinde büyük gerilim yaşayacağınız filmde seri katil, birçok kişiyi kaçırarak farklı bir yere hapsediyor ve yaşamları için tek şan sunuyor. Yaşamak için yapmaları gereken içinde bulundukları düzeneklerden kurtulmak.

Tür: Dram, Korku

Fragman


7. Yüzüklerin Efendisi Serisi(2001-2003)

en iyi film serileri

Efsane seri filmler arasında yüzük kardeşliği filmi olan Yüzüklerin Efendisi bulunuyor. Kişiyi tamamen etkisi altına alan ve birçok türün peşinde olduğu lanetli bir yüzük hikayesi filmde anlatılıyor.

Tür: Macera, Fantastik

Fragman


8. Harry Potter Serisi (2001-2011)

en iyi film serileri

Kitabı da bulunan seri halinde çekilen efsane film Harry Potter, genç bir büyücünün hikayesini anlatıyor. Büyücülük okulunda yaşadıkları ve her bölümünde farklı maceraları ile tüm herkesin dikkatini çekmeyi başaran filmin tüm serileri sizi çok etkileyecek.

Tür: Macera, Aile, Fantastik

Fragman


9. Geleceği Dönüş Serisi (1985-1990)

en iyi film serileri

Fantastik komedi seviyorsanız seri halinde çekilen filmler arasında bulunan Geleceğe Dönüş tam size göre. Filmde çılgın bir profesörün bir zaman makinesi yapmasıyla geleceğe giden bir gencin yaşadıkları anlatılıyor.

Tür: Macera, Komedi, Bilim Kurgu

Fragman


10. Karayip Korsanları Serisi (2003-2017)

en iyi film serileri

Son yılların en iyi seri filmleri arasında yer alan Karayip Korsanları, kurnaz ve sempatik korsan Jack Sparrow‘ un maceralarını anlatır. Korsanların yaşadığı dönemde birbirinden esrarengiz olayların yer aldığı filmde başrolde Johny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Geoffrey Rush yer almaktadır.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Fragman


11. Jason Bourne Serisi (2002-2016)

en iyi film serileri

2002 ile 2016 yılları arasında çekilen ve tüm zamanların en iyi seri filmleri arasında yer alan Jason Bourne, adeta ölüm makinesi olan ancak bir olaydan sonra bütün hafızasını kaybeden birisinin hayatını anlatmaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Fragman


12. Hızlı ve Öfkeli Serisi (2001-2017)

en iyi film serileri

Aksiyon ve macera severlerin en çok izlediği sinema filmlerinden bir tanesi olan Hızlı ve Öfkeli, gelmiş geçmiş en çok izlenen seri filmler listesinde yer alan yapımlardan oluşmaktadır. Yayınlanan her seride üstüne katarak ilerleyen seri filmlerde, heyecanın bir dakika bile dinmediğine şahit olacaksınız.  

Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

Fragman


13. Görevimiz Tehlike Serisi (1996)

en iyi film serileri

İlk olarak 1996 yılında vizyona giren Görevimiz Tehlike filmi, öyle bir başarı elde etti ki yapımcılar bu filmin yeni serilerinin çekilmesinde karar kıldı. Son yılların en başarılı seri filmleri ve aksiyon filmleri arasında gösterilen Misson Imposible’yi henüz izlemediyseniz kesinlikle izleme listenize almanızı öneririz.

Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

Fragman


14. James Bond Serisi (1962 – 2015)

en iyi film serileri

1960 yıllardan itibaren hız kesmeden devam eden ve sinemanın en başarılı seri filmleri arasında yer alan James Bond… Serinin ilk filminde Sean Connery rol alırken sonraki filmlerde ise sırasıyla, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan ve Daniel Craig boy gösterdi.

Tür: Aksiyon, Macera Gerilim

Fragman


15. Batman: Kara Şövalye Serisi (2005-2012)

en iyi film serileri

Çizgi roman sevenlerin yakından tanıdığı Batman, tüm zamanların en iyi seri filmlerinden bir tanesidir. Birkaç farklı serisi çekilen filmde en büyük etkiyi Christian Bale’nin canlandırdığı 2005-2012 yılları arasında Batman serisi yaratmıştır. Tabi, burada kötü rolde yer alan yardımcı oyuncuların katkısı kesinlikle yadsınamaz. Her sahnesi aksiyon ve heyecan dolu Batman serisini kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Aksiyon, Macera, Suç

Fragman


16. Ejderha Dövmeli Kız Serisi (2009)

en iyi film serileri

Milenyum üçlemesi olarak bilinen Ejderha Dövmeli Kız, yaptığı bir hata yüzünden bütün kariyerini yerle bir eden gazetecinin ve asosyal, uyumsuz, dövmeli hacker kız Lisbeth Salander’in gerilim dolu hikayesini izleyiciye aktarmaktadır. Bu ikili serinin ilk filminde, filmin geçtiği dönemden 40 yıl önce ortadan kaybolan Harriet Vanger’in izini sürer. Hikaye derinleştikçe ortaya bir seri katil çıkar. Üstelik katil aile içerisinden birisidir. Şimdi tek amaç Salander’i bulmak değil aynı zamanda seri katilin kıskacından kaçmaktır.

Fragman


17. Sherlock Holmes Serisi (2009)

en iyi film serileri

2009 yılında ilk filmi izle vizyona giren Sherlock Holmes, korku bilmeyen ortağı Watson ile maceradan macera atılır. Hiç kimsede olmayan zekaya ve dövüş tekniklerine sahip olan Holmes, bu özelliklerini adeta silah gibi kullanır. Ülkesinde yaşanan tehlikelere karşı mücadele veren Holmes, etrafında dönen ve insanların ölmesine neden olabilecek komployu aydınlatmaya çalışır.

Fragman


18. X-MEN Serisi (2000)

en iyi film serileri

Fantastik Bilim Kurgu türünde harika bir seri olan X-Men, dünya üzerinde birçok kişinin bilmediği olayın, tam olarak farkında olan Profesör Xavier ve öğrencilerinin başından geçen macera, aksiyon ve gerilim dolu hikayelerini anlatır. Prof. Xavier, kendilerinden bağımsız olarak mutasyona uğramış insanları yeteneklerini ortaya çıkarmak için bir okul kurar. Bu ekibin asıl amacı dünyaya tehlike saçma amacı güden yapay mutantları engellemektir.

Fragman


19. Avengers Serisi (2012)

en iyi film serileri

Marvel Sinematik Evreninde sinemaseverlerin en çok beğendiği seri olarak karşımıza çıkan Avengers, Thor, İron Man, Captain America, Hulk, Black Widow, Hawkeye gibi birçok süper kahramanın dünyayı Thanos’tan kurtarmak için verdiği mücadeleyi anlatmaktadır. Seri, Avengers, Avengers Age Of Ultron, Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame filmlerinden oluşmaktadır.

Fragman


20. Buz Devri Serisi (2002)

en iyi film serileri

Dünyanın 20 bin yıl öncesinde, yaşanılan yerler tahmin edilemeyecek kadar harika aynı zamanda bir o kadar da tehlikelidir. Buz çağı başlamış ve dönemin büyük koca hayvanları bile bu tehlikeden uzaklaşmak zorundadır. Ancak bu sürüye katılmayan iki kişi vardır. Birisi, yalnız yaşamayı seven kimseyi yanında istemeyen mamut Manfred ve hiçbir şey yapmadan yaşamaya bayılan tembel Sid… Uzun bir maceraya hazır olun çünkü tüm zamanların en iyi animasyon film serisi uzun yıllarda hafızalardan silinmeyecek bir yapım.

Fragman


21. Blade Serisi (1998)

en iyi film serileri

Tüm zamanların en iyi filmleri arasında da yer alan Blade, gelmiş geçmiş en iyi vampir filmleri arasında zirvede halen daha yerini koruyor. Dünya üzerinde vampirler her geçen gün çoğalmaktadır ve birçok yerde insanlara saldırılar gerçekleşmektedir. Bir gün hamile kadına saldırırlar ve bunun sonucunda kadın ölür ancak çocuk yaşar. Yarı insan yarı vampir olan çocuk ilerde tüm vampirlere karşı savaş açacaktır.

Fragman


22. Maymunlar Cehennemi Serisi (2011)

en iyi film serileri

Yeniden çekilmeye başlanan Maymunlar Cehennemi serisinin ilk filmi 2011 yılında vizyona girerken, devam filmleri ise 2014 ve 2017 yıllarında beyazperdeye aktarıldı. Film, insan ırkı ile maymun ırkı arasında büyüyen savaşı anlatmaktadır. Seriyi oluşturan filmleri izlerken soluksuz bir maceraya hazır olun.

Fragman


23. Felekten Bir Gece Serisi (2009)

en iyi film serileri

Son yılların komedi türünde en iyi filmleri arasında gösterilen Felekten Bir Gece, evliliğinde önce eğlence yapmak isteyen 3 arkadaşın başına gelen birbirinden ilginç olayları izleyicilere aktarmaktadır. Başrolde bulunan Doug evlenecektir ve yakın arkadaşı Phil ve Stu ile felekten bir gece yaşamak ister. Günün ilk ışıklarında ise başları ağrır vaziyette uyanan üç sağdıç hiçbir şey hatırlamamaktadırlar ve Damat ortada yoktur. Ne olup bittiğini anlamak ve düğüne yetişmek için 3 günleri bulunmaktadır.

Fragman


24. Hobbit Serisi (2012)

en iyi film serileri

Yüzüklerin Efendisi filminin öncesini anlatan harika bir yapım. En az Yüzüklerin Efendisi kadar beğenilen Hobbit filmi, Bilbo Baggins’in uzun zaman önce ejderha Smaug tarafından ele geçirilen Cücelerin Krallığını geri almak için yapılan yolculuğu izleyiciye aktarmaktadır. Maceralarla dolu bir yolculuğa çıkan ekibimiz orta dünyanın haritasını çıkartan olayların bir nevi temelini atacaktır.

Fragman


25. Zor Ölüm Serisi (1998)

en iyi film serileri

Tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyi film serilerinden bir tanesi olan Zor Ölüm Serisi, New York şehri polis teşkilatında görev yapan John McClane’nin başından geçen olayları anlatmaktadır. John, karısının ofis partisinin başlamasını beklerken, teröristler binanın kontrolünü ele geçirir. Teröristlerin arasında kaçmayı başaran MCclane, teröristleri etkisiz hale getirmek için planlar yapacaktır. Uzun yıllar sürecek film serisinde Bruce Wilis’le aksiyondan aksiyona doyacağınıza emin olabilirsiniz.

Fragman


26. Indiana Jones Serisi (1981)

en iyi film serileri

Tüm dünyada klasikler arasına girmeyi başaran Indiana Jones serisi, vizyona ilk kez 1981 yılında girdi. Efsaneler inanan bir adam olan Arkeolog DR. Indiana Jones, ilk seride 10 Emir’in sırrını çözmeye çalışır. Bunun için ilk olarak “Ark of The Conenant” ı bulması gerekir. Bu efsanenin peşinde sadece kendisi yoktur. Nazi Almanya’sının lideri Hitlerde bu Ark’ın peşindedir.

Fragman


27. Açlık Oyunları Serisi (2012)

en iyi film serileri

2012 yılında ilk kez vizyona giren Açlık Oyunları filmi, 16 yaşındaki Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) karakterinin hayatta kalma mücadelesini izleyiciye aktarmaktadır. Katniss, 16 yaşındadır. Annesi ve 12 yaşındaki kardeşi ile yaşamaktadır. Yaşadığı bölgede açlık oyunları düzenlenir. Bir gün bu yarışmaya katılmak zorunda kaldır. Yarışmada sadece sona kalan hayatta kalmaktadır. Katniss, büyük bir mucizeyi gerçekleştirmek zorundadır. 3 seriden oluşan bu yapımı soluksuz izleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Fragman


28. Ocean’s Serisi (2001)

en iyi film serileri

Hapisten yeni çıkan bir soyguncu olan Danny Ocean, yine akıllanmamıştır ve tarihin en büyük kumarhane soygununu gerçekleştirmek için tekrardan bir ekip toplamaktadır. Hedefinde ise, rakiplerine fırsat tanımayan acımasız Terry Benedict vardır. Las Vegas’ta bir gece 3 kumarhane soymayı planlayan ekibimiz, bütün ince ayrıntıları düşünmüş ve planı kusursuz hale getirmiştir. Artık tek bir soru vardır! Plan kusursuz işleyecek midir? 3 seriden oluşan harika bir soygun filmi için bu yapımı izlemenizi kesinlikle öneriyoruz.

Fragman


29. Ölümcül Deney Serisi (2002)

en iyi film serileri

Bilim Kurgu ve Fantastik türde gelmiş geçmiş en film serilerinden bir tanesi olan Ölümcül Deney, Hive isimli bir genetik araştırma şirketinde oluşturulan virüs, birileri tarafından kaçırılır ve Hive binasının içerisine bırakır. Virüs The Red Quinn isimli yapay zekayı ele geçirir ve sonrasında merkezdeki herkese bulaştırmaya başlar. Bütün dönüşenler Red Quinn tarafından yönetilir. Quinn’i durdurmak için oluşturulan ekip virüsle mücadele etmeye çalışcaktır.

Fragman

Önerilen İçerik: En İyi, Unutulmaz Filmler ve Film Önerileri

BuradaBiliyorum.Com

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"