Technologie

Sipariş uygulaması Getir’e 38 milyon dolarlık yatırım desteği – BBgetir

Sipariş uygulaması Getir, Silikon Vadisi yatırıcımlarından 38 milyon dolarlık yatırım aldı. Ünlü teknoloji yatırımcısı Michael Moritz liderliğindeki Silikon Vadisi yatırımcıları Getir’in daha da gelişmesine katkı sağlayacak.

Tek başına Getir’e 25 milyon dolarlık yatırımda bulunan Michael Moritz, Getir’in market ve yemek teslimatındaki karmaşık sorunlara yaklaşımının adeta yeni bir tarif olduğunu söyledi. Moritz, Getir için beklenmedik malzemelerle üretilmiş bir Türk lokumu ifadesine yer verdi. 25 milyon dolarlık yatırım haricinde 13 milyon dolarlık yatırımın Brezilyalı ve Türk sermaye sahiplerinin olduğunu söyleyelim. Geçtiğimiz ay 1,5 milyon teslimat gerçekleştiren Getir’in önümüzdeki günlerde Ankara, İzmir ve Kocaeli’de de kullanılabileceği belirtiliyor. Financial Times yakın gelecekte uygulama için 100 milyon dolarlık yatırımın daha geleceğini ifade ediyor. Getir’in B serisi hisse satışıyla birlikte 500 milyon dolarlık piyasa değerine ulaşacağı konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Getir 2015 yılında kurulmuştu

BiTaksi’nin kurucusu Nazım Salur tarafından 2015 yılında kurulan Getir, BiTaksi’den tamamen ayrı bir ekip tarafından hazırlanmıştı. Ücretsiz olarak yüklenebilen Getir, konum bazlı bir uygulama. Uygulama kullanıcıların siparişlerini hızlıca temin edebilecekleri bir uygulama olarak karşımıza çıkmıştı. Uygulamada yiyecek, içecek, bebek, kişisel bakım ve ev bakım olmak üzere farklı kategorilerin yer alıyor. Uygulamada kullanıcılar adım adım siparişlerinin nerede olduğunu ve kurye kimliklerini de görebiliyor.

İlginizi çekebilir

BMW X6 tanıtımı
BMW X6 tanıtımı


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!