Allgemeines

#Sony PlayStation 5’te Yaşanan Ön Sipariş Sorununda Sorumluluğu Üzerine Aldı

Sony PlayStation 5’te Yaşanan Ön Sipariş Sorununda Sorumluluğu Üzerine Aldı

Reklamsız Dizi Film izlemek isterseniz Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi ziyaret edebilirsiniz .

Sony geçtiğimiz günlerde duyurduğu PlayStation 5’in ön siparişlerinde yaşanan sorunlardan dolayı kullanıcılardan özür diledi.

Teknoloji devi Sony, uzun zamandır beklenen PlayStation 5’i resmi olarak geçtiğimiz günlerde tanıttı. Tanıtımda konsolun merak edilen çıkış tarihi ve fiyatına dair açıklama yapıldı. Kullanıcılara kusursuz oyun deneyimi sunmayı amaçlayan PS5’e dair yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Sony yaptığı açıklama ile PS5’in geriye dönük uyumluluğunu doğrulamıştı. Bu uyumluluk PS4 için geçerli olacak.

Daha eski olan konsola dair oyunların PS5 tarafından desteklenmeyeceği açıklandı. Tanıtım ile beraber Sony, PlayStation 5’in ön sipariş sürecini başlatmıştı. Ancak bu süreç yaşanan bazı sorunlar ile gündeme gelmişti. Planlanan tarihten bir gün önce başlayan ön siparişlerde karışıklıklar yaşanmış ve bazı siparişler ortadan kaybolmuştu. Sony yaşanan karışıklıkla ilgili kullanıcılardan özür dilediği bir açıklama paylaştı.

  #11 schöne Dinge, die du am Sonntag im Oktober 2020 machen kannst

Sony Kullanıcılarından Özür Diledi

Sony Kullanıcılarından Özür Diledi


Sony, PlayStation 5’in ön siparişlerinde yaşanan sorundan dolayı Twitter hesabından bir açıklama paylaştı. Yaşanan sorunlar için çözüm geliştireceklerini belirten şirket, “Dürüst olmak gerekirse PS5 ön siparişleri çok daha sorunsuz olabilirdi. Bunun için gerçekten özür dileriz. Önümüzdeki birkaç gün içinde ön sipariş için daha fazla PS5 konsolu piyasaya süreceğiz. Perakendeciler daha fazla ayrıntı paylaşacak. Yıl sonuna kadar daha fazla PS5 satışa sunulacak.” açıklamasını yaptı.

Yaşanan sorun nedeniyle Amazon gibi dev e-ticaret siteleri kullanıcıları konsolun teslim tarihinin sarkabileceğine dair uyarılarda bulunmaya başladı. Bunun sebebi ise satıcıların kendilerine Sony tarafından ne kadar ürün sevkiyatı yapacağını bilmemesi. PS5’in rakibi Xbox’ın resmi hesabından ise, “Endişelenmeyin, ön siparişlerin tam olarak ne zaman başlayacağını sizlere bildireceğiz.” göndermesi yapıldı.

Sony’nin yeni konsolu 12 Kasım’da ABD, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’deki kullanıcılar ile buluşacak. Dünyanın geri kalanında ise 19 Kasım tarihinde PlayStation 5’in satışa sunulacağı açıklanmıştı. Sony konsolun fiyatını standart sürüm için 499 dolar, Digital Edition için 399 dolar olarak açıkladı.


Teknoloji

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"