Technologie

Sony’den telefon kameralarını çok daha iyi hale getirecek önemli teknoloji

Görüntüleme tarafının lider ismi Sony, bu alanda yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Bu sefer karşımıza 2×2 OCL sensör çıkıyor.


Sony, kısa süre önce yeni 2×2 OCL sensör teknolojisini görücüye çıkarttı. Bu yeni teknoloji gerçekten önem arz ediyor çünkü yeni bir dönem başlatıyor. Firmanın açıklamasına göre standart yapıda sensördeki her piksel üstüne tek bir lens / mercek geliyor. Bu lensler temel olarak ışığı piksellere yönlendirme görevini üstleniyor. Yeni 2×2 OCL yapısında ise dört piksele bir mercek konuluyor. Bunun faydası ise büyük oluyor. İlk olarak bu sayede tüm sensör alanı “eksiksiz olarak” netleme algılama sürecine dahil oluyor. Böylelikle de kameranın otomatik netleme hızı ile kararlılığı ciddi şekilde artıyor. 2×2 OCL aynı zamanda düşük ışık netleme performansını da oldukça yükseltiyor. Akıllı telefonlar için özellikle bu detay önemli görünüyor. Yeni yıldaki telefonların kamera performansını hiç olmadığı kadar yukarıya taşıyacak gibi duran teknoloji, gerçekten heyecan verici görünüyor. Sensör ve görüntüleme alanında rakipsiz halen gelen Sony, geliştirmelere devam etmeyi sürdürüyor.

Sony 2x2 OCL
Sony 2x2 OCL
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony 2×2 OCL sensör ilk olarak hangi telefonda yer alacak?

Bu donanımı taşıyan ilk telefonun OPPO Find X2 olacağı aktarılıyor. 2019 ilk çeyrekte gelecek telefonun, özel modifiye edilen büyük boyutlu 2×2 OCL sensörü ile kamera konusunda çok iddialı olacağı görülüyor. Telefonun gücünü Snapdragon 865‘ten alacağı dışında henüz başka netleşmiş detayı bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO ekran altı kamera teknolojisi

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!