Anime || Manga

Spor Türü Anime Önerileri (Haikyuu-Hajime No ippo v.b)

 

 

Magunochi Ippo, içine kapanık, utangaç, sıradan bir lise öğrencisidir. Okuldan arta kalan zamanını annesine, balık işinde yardım ederek geçirmektedir. Genelde de okulda tartaklanmaktadır. Tartaklanmaktan nefret etmektedir ama karşı koyamamaktan daha çok nefret etmektedir. Birgün okulun serserileri, Ippo‘ya saldıracakken Takamura adlı bir boksör tarafından kurtarılır. Takamura‘ya hayran kalan Ippo, boks öğrenmeye karar verir. Ancak boks, Ippo‘nun sandığı kadar kolay değildir. TakamuraIppo‘yu teste tabi tutar. Boks hakkında hiç bir şey bilmeyen Ippo, testi geçebilirse rüyalarına açılan kapıdan geçip boks dünyasına meydan okuma ve güçlü olmanın ne demek olduğunu anlama şansına sahip olacaktır.

Myanimelist Puanı: 8.86

Yapım Yılı: 2000

Bölüm Sayısı: 78 Bölüm (Birinci Sezon)

26 Bölüm (İkinci Sezon – “Tıkla“)

25 Bölüm (Üçüncü Sezon – “Tıkla“)

 

 

 

Bir şans etkinliği Shouyou Hinata’nın voleybol aşkını tetikler. Takımında hiç oyuncu yoktur ama bir şekilde gayret ederek “Kortun Kralı” olarak bilinen, süper star, Tobio Kageyamatarafından ezildikleri ilk ve son Orta okullar ligi maçına çıkmayı başarırlar. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan Hinata, nefret ettiği ezeli rakibi Kagayema’yla karşı karşıya gelmek için Karasuno Lisesi’nin voleybol takımına kaydolur.Tek amacı intikam almaktır!

Haruichi Furudate’nin kaleminden dinamik ve kanı kaynayan gençliği anlatan bir voleybol hikayesi.

Myanimelist Puanı: 8.67

Yapım Yılı: 2014

Bölüm Sayısı: 25 Bölüm + 1 OAD (Birinci Sezon)

2 Bölüm (İkinci Sezon – Tıkla) “Anime devam etmekte

 

 

 

Hanamichi Sakuragi, sürekli kavga eden, sürekli aşık olan ve de sürekli reddedilen, liseli bıçkın bir delikanlıdır. En son aşık olduğu Haruko Akagi, tarafından da ret edilir. Ama HarukoHanamichi’yi neden ret ettiğinin açıklamasını da yapar. Basketbol kulübünden biriyle çıkmak istemektedir. Sevdiği kızın kalbini kazanmak ve onunla çıkmak için, o zamana kadar amatör olarak yaptığı dövüş sporlarından başka sporla ilgilenmemiş Hanamichi, basketbol kulübüne katılmaya karar verir.

Myanimelist Puanı: 8.56

Yapım Yılı: 1993

Bölüm Sayısı: 101 Bölüm + 4 Film

 

 

 

Teikou Orta Okulu‘nun efsanevi basketbol takımı, bütün takımları yenmesi ve kupaları almasıyla “Mucizeler Takımı” ünvanıyla ün salmıştır. Orta okulun bitmesi ve lisenin başlamasıyla ise takım dağılmış, takımın her bir üyesi farklı liseye gitmiştir.

Bu takımın bir üyesi olan Tetsuya Kuroko da Seirin Lisesi‘nde okumaya başlamıştır. Burada basketbol takımına giren KurokoMucizeler Takımı‘nın üyesi olmasına rağmen oyundaki yeteneksizliğiyle herkesi şaşırtır.

Fakat, Kuroko‘nun esrarengiz yeteneği onu müthiş bir takım oyuncusu yapmaktadır. Takımın diğer bir yetenekli oyuncusu olan Taiga Kagami ile beraber, diğer takımlara üstün gelerek en iyi olmayı amaçlayacaklardır.

Myanimelist Puanı: 8.55

Yapım Yılı: 2012

Bölüm Sayısı: 25 Bölüm + 3 OVA (Birinci sezon)

25 Bölüm + 1 OVA (İkinci Sezon – “Kuroko no Basket II“)

25 Bölüm (Üçüncü Sezon – “Kuroko no Basket III“)

 

 

 

Hiromichi Kojima, saatte 134 km hızla koşabilen ve kumara daha çok benzeyen One Outadlı bir tür beysbol oyununun tartışmasız lideri olan Toa Tokuchi ile karşılaşır. TokuchiLycaons ile ilginç bir anlaşma imzalamıştır: Anlaşmaya göre dışarı yolladığı her top için 5 milyon yen alacak ama kaybettiği her puan için 50 milyon yen borçlanacaktır.

Myanimelist Puanı: 8.43

Yapım Yılı: 2008

Bölüm Sayısı: 25 Bölüm

Tanıtım Videosu – İlk Açılış Videosu

 

 

Sakamichi Onada liseye yeni başlamış, animeleri seven, kendine güveni olmayan bir gençtir. Başlangıçta anime kulübüne girmek istese de sayı yetersizliğinden ötürü kulübün açılmaması ve halihazırda ünlü bisiklet sürücüleri olan iki sınıf arkadaşıyla tanışması sonucu bisiklet kulübüne katılır. Yarışları tamamlamak için zorlu eğitimler yapmayı kabul eder ve farkında olmadığı bisiklet becerilerini keşfetmeye başlar.

Myanimelist Puanı: 8.10

Yapım Yılı: 2013

Bölüm Sayısı: 38 Bölüm + 1 OVA (Birinci Sezon)

24 Bölüm (İkinci Sezon – “Yowamushi Pedal: Grande Road“)

Tanıtım Videosu – İlk Açılış Videosu

 

 

 

Hikaye her zaman suya dalmayı ve içinde yüzmeyi sevmiş bir çocuk olan Haruka Nanase’nin etrafında döner. İlkokuldan mezun olmadan önce, o yüzme kulübünün diğer üyeleri Makoto TachibanaNagisa Hazuki ve Rin Matsuoka ile birlikte bir yüzme turnuvasına katılmıştır. Zafer elde ettikten sonra, çocukların her biri kendi yollarına gitmiştir.

Zaman geçmiştir, olaysız lise hayatlarının ortasında Rin ortaya çıkar ve Haruka’ya bir maç için meydan okur, Haruka ona ezici gücünü gösterir. Böyle sona ermesini istemeyen Haruka, bir kez daha Makoto ile Nagisa’yı bir araya toplar ve Rei Ryugazaki adlı yeni üyeyi ikna edip Rin’i yenmek amacıyla Iwatobi Lise Yüzme Kulübünü oluşturur.

Myanimelist Puanı: 7.76

Yapım Yılı: 2013

Bölüm Sayısı: 12 Bölüm + 3 Özel Bölüm (Birinci Sezon)

13 Bölüm + 1 Özel Bölüm (İkinci Sezon – “Free!: Eternal Summer“)

Tanıtım Videosu – İlk Açılış Videosu

 

 

Honda Shigeharu, çok ünlü bir beyzbol oyuncudur. Hem bezybol hayatında hem de aşk hayatında her şey istediği gitmektedir. Hatta aşklarının meyvesi olarak hikayenin kahramanı olan Goro adında bir erkek çocukları olmuştur. Ancak kader Honda’ya kötü bir oyun oynamış ve karısını kaybetmiştir. Karısının ardından oğlu Goro ile tek başına kalan Honda, kendisini toparlayamamış ve bezybol hayatı da istediği gibi gitmemiştir. Goro, babasını bir kahraman olarak görmekte ve onun gibi bezybol oyuncusu olmak istemektedir. Sürekli olarak pratik yapan Goro’ya anaokul öğretmeni Momoko Hoshino destek vermektedir.

Ancak babası geçirdiği kaza üzerine „pitcher“ olarak kariyerine veda etmiştir. Babasının bezybolu bıraktığını öğrenen Goro’nun hayalleri yıkılır. Bunu gören Honda, hayata tutunmaya ve bir „Batter“ olmaya karar verir. „Batter“ olarak kısa sürede başarılı olur. Bu sırada Goro’nun öğretmeni olan Momoko ile bir yakınlaşma içine girerler. Goro da, kendine bezybol oynamak için Sato Toshiya adında bir arkadaş bulmuştur ve sürekli kendini geliştirmektedir. Herşeyin çok güzel gittiğini düşünürlerken kaderin onlar için başka planları vardır.

 

Bölüm Sayısı: 26 Bölüm (Major S1Yayın Yılı: 2004

26 Bölüm  (İkinci Sezon – “Major S2“) Yayın Yılı: 2005

26 Bölüm  (üçüncü Sezon – “Major S3“) Yayın Yılı: 2007

26 Bölüm (dördüncü Sezon -*Major S4*) Yayın Yılı: 2008

25 Bölüm (beşinci Sezon – *Major S5*) Yayın Yılı: 2009

25 Bölüm (altıncı Sezon -*Major S6*) Yayın Yılı: 2010

 

 

 

Ayase Chihaya sıradan bir ilkokul öğrencisidir. Ablası ise Japonya’da ünlü bir modeldir. Chihaya ablasını ileride Japonya’da hatta tüm Dünya’da ünlü bir top model olarak görmek ister.

Okula yeni gelen Wataya Arata sessiz ve pek sevilmeyen bir öğrencidir. Arata‘nın hayali Japonya’nın en iyi karuta (bir çeşit Japon kart oyunu) oyuncusu olmaktır.

Arata ve Chihaya bir kez karuta oynarlar ve Chihaya çok etkilenir. Böylece Chihaya, okuldan arkadaşı Mashima Taichi ve Arata karuta oynamaya başlarlar. Mezuniyetten sonra üçü de farklı okullara gider. Chihaya hala karuta oynamaya devam eder.

4 sene sonra Chihaya ve Taichi aynı lisede tekrar karşılaşırlar. ChihayaTaichi‘den Arata‘nın karuta oynamayı bıraktığını öğrenir. Bundan sonra ikisi beraber Arata ile bir gün tekrar karutaoynamak ümidiyle karuta kulübü kurarlar.

Myanimelist Puanı: 8.37

Yapım Yılı: 2011

Bölüm Sayısı: 25 Bölüm (Birinci Sezon)

25 Bölüm + 1 OVA (İkinci Sezon – “Chihayafuru 2“)

Tanıtım Videosu – İlk Açılış Videosu

 

 

Daha çok anime makalesi okumak isterseniz anime manga kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"