Steam Kütüphanesi’nin Yeni Tasarımı

Steam’in yeni gelecek olan güncellemesiyle birlikte artık daha kullanışlı, daha zarif ve oyunlarınızı düzene sokmak daha kolay olacak.

Steam Kütüphanesi'nin Yeni Tasarımı -Geekrobats

Nihayet Steam’in beklenen güncellemesine kavuşacağız. Steam, görüntü olarak, pek hoş bir program olamamıştı, fakat uzun ve yorucu bu bekleyişin ardından 17 Eylül‘de bizlere sunulacak olan güncelleme ile çok hoş ve kullanışlı bir kütüphane görünümüne kavuşacağız.

Güncellemenin getirdiği en güzel özellik “Koleksiyon” özelliği; bu özellik size kütüphanenizdeki oyunları daha iyi kontrol edebilmenize olanak sağlayacak. Örneğin eğer kütüphanenizde arama butonuna “RPG” ve “çok oyunculu” etiketlerini yazarsanız, Steam bu etiketlere sahip olan tüm oyunlarınızı size gösterecek ve onları bir arada toplamanızı sağlayacak. Eğer ileride bu etiketlere sahip başka oyunlar satın alırsanız Steam, bu oyunları da otomatik olarak koleksiyona ekleyecek.

  #Dağ 1 izle

Kütüphanenin ana sayfasında artık oynadığınız oyunlar ile ilgili son gelişmeler ve arkadaşlarınızın hangi oyunları oynadığını göreceksiniz. Bu özellik çok hoş, size hem oyunlara daha hızlı girmek için olanak sağlıyor hem de oyunlarınız hakkında son gelişmeleri takip edebiliyorsunuz. Ama bu sayfanın tasarım şekli, yeni çıkacak oyun haberleri, arkadaşlarınız hangi oyunları oynadıkları size gösteriyor olması sanki Steam’in nazik bir şekilde, bize oyun satmak için yaptığı reklamlar gibi. Ama bu kötü bir şey değil tabii ki, işimize yarayacak tavsiyelerle reklam yapıyor sonuçta.

Steam Kütüphanesi'nin Yeni Tasarımı -Geekrobats

Yeni gelen başka bir özellik ise “oyun-sonrası özeti” (post-game summary). Bu özellik sizlere, oyun deneyiminin ardından oyunda kazandığınız başarımları ve çektiğiniz ekran görüntülerini görebileceğiniz bir sayfa ki oldukça kullanışlı. Ama çok emin olmadığım bir şey varsa o da kişisel Facebook sayfalarımıza benzeyen, her bir oyun için bulunan aktivite sayfası. Valve’nin 2018’deki sohbet sekmesini güncelleme girişimine rağmen, sanıyorum ki herkes oyun muhabbetlerini Discord benzeri başka sitelerde gerçekleştiriyor.

  #En İyi 5 Düşük Tahıllı Köpek Maması #SosyalMedya #Tv #BB

Valve‘nin bu yeni özellikleri ile birlikte duyurduğu diğer bir ek özellik ise Kütüphanenizde ‘mağaza arama’ özelliği için gelecek olan güncellemeleri de göreceksiniz. Fakat kütüphane için gelecek olan bu güncelleme, mağazanın kendisi için herhangi bir arayüz güncellemesi sunmuyor, bu da garip bir uyumsuzluğa sebep olabilir.

Mağazaya arayüz güncellemesi gelmeyecek bile olsa, arama özelliklerinde bir güncelleme mevcut. Değişen özellikler ise mağazada arama yaparken kullanabileceğiniz yeni filtreler; isterseniz sadece satışta olan oyunları görebilir ya da belli bir fiyatın altındaki oyunlara göz atabilirsiniz. Aynı zamanda artık Steam size yüzlerce sayfa göstermek yerine sonsuza kadar aşağı inen bir sayfa sunacak.

Bu günden itibaren geliştiricilerin bu güncellemeyi kullandığını görebilirsiniz keza 5 Eylül’de geliştiricilere açık olarak yayınlandı. Eğer siz de bu güncellemeyi 17 Eylül‘de kullanmak istiyorsanız Beta versiyonuna şu şekilde kayıt olabilirsiniz; Steam> ayarlar> Hesap>Beta katılımı

  #BAFTA Oyun Ödülleri 2020 Kazananları Açıklandı #SosyalMedya #Tv #BB

Aşağıda birkaç ekran görüntüsü daha;

Steam Kütüphanesi'nin Yeni Tasarımı -Geekrobats

Steam Kütüphanesi'nin Yeni Tasarımı -Geekrobats

Steam Kütüphanesi'nin Yeni Tasarımı -Geekrobats

Steam Kütüphanesi'nin Yeni Tasarımı -Geekrobats


Bir önceki makalemize buradan göz atabilirsiniz.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .