Allgemeines

#Süper Kahraman Filmleri – IMDb Puanına Göre En İyi Süper Kahraman Filmleri #SosyalMedya #Tv #BB

Süper Kahraman Filmleri – IMDb Puanına Göre En İyi Süper Kahraman Filmleri

Süper Kahraman Filmleri – IMDb Puanına Göre En İyi Süper Kahraman Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi „Süper Kahraman“ filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde yer alan en güzel „Süper Kahraman“ filmlerini IMDb puanlarına göre sıralıyoruz.

Süper Kahraman filmleri;

25. Black Panther (2018) IMDb: 7.3

Süper Kahraman Filmleri

Bilim kurgu ve fantastik sahnelere ev sahipliği yapan “Black Panther” filmi, Ryan Coogler yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Oscar Ödüllü filmin başrollerinde Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o ve Danai Gurira rol almaktadır. Black Panther, Spider Man Komecoming filminin ardından Marvel Cinematic’in kendi solo filminin çektiği ikinci yapım olma özelliğine sahiptir. T’Challa, babasının ölümün ardından Wakanda Kralı olarak görevlendirilmek için teknolojik açıdan gelişmiş halka geri dönecektir. Ansızın karşısına çıkacak olan düşmanı, T’Challa’nın korkunç gerçeklerle yüzleşmesine sebep olacaktır. Genç kral için tek amaç halkını güvende tutarak Wakanda’yı korumaktır.

Tür: Aksiyon, Fantastik, Bilim Kurgu

FRAGMAN


24. Superman (1978) IMDb: 7.3

Süper Kahraman Filmleri

Süper kahramanların en sevilen karakterleri arasında yer alan Superman, 1978 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Richard Donner yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan film, dram ve aksiyon dolu sahneleriyle izleyicinin beklentilerini karşılamayı başarmıştır. Gezegeni yok etme tehdidi altına alan Krypton, insanlığı farklı yönlere itmektedir. Gezegeni terk edemeyecek olan insanlardan biri, küçük bebeği uzaya gönderecektir. Uzun bir yolculuğun ardından Kansas’a düşen kapsül, çocuğu olmayan yaşlı bir çift tarafından bulunacaktır. Clark adı verilen bebek, büyüdüğünde ilginç yetenekleri ile ailesini şaşırtacaktır. Yeni maceraların peşine düşecek olan Clark, Metropolis’e gelerek kendine yeni bir hayat kurmayı deneyecektir.

  #Bim 2 Haziran 2020 - Bim Aktüel Kataloğu Bu Hafta Dikkat Çeken Ürünleri #SosyalMedya #Tv #BB

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

FRAGMAN


23. Avengers: Age of Ultron (2015) IMDb: 7.3

Süper Kahraman Filmleri

Marvel Comics’in “Avengers: Age Of Ultron” çizgi romanından sinemaya uyarladığı filmin yönetmenliğini Joss Whedon üstlenmektedir. Marvel Sinematik Evreni’nin 11.süper kahraman filmi olarak vizyona giren “Yenilmezler: Ultron Çağı”, Avengers’un tüm ekibini içerisinde barındırmaktadır. Avengers kahramanlarının bir arada vereceği mücadeleyi konu alan film, süper kahramanların kişisel hayatlarını ve birbirleriyle olan ilişkilerine vurgu yapmaktadır. Filmin başrollerinde Chris Evans “Kaptan Amerika”, Robert Downey “Demir Adam”, Chris Hemsworth “Thor” ve Elizabeth Olsen “Kızıl Cadı” karakterlerine hayat vermektedir.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

FRAGMAN


22. Wonder Women (2017) IMDb: 7.4

Süper Kahraman Filmleri

DC Comics karakterlerinden sinemaya uyarlanan Wonder Women filmi, Patty Jenkins yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Amazon prensesi Diana, dünyayı keşfetmek için yeni bir yola çıkacaktır. Namı değer Wonder Woman bu yolculuğunda doğal toprakları bırakıp beton ve demir yığını dünyamıza gelecektir. Başarılı filmin oyuncu kadrosunda Gal Gadot “Wonder Women”, Chris Pine “Steve Trevor”, Robin Wright “Antiope” ve Connie Nielsen “Hippolyta” karakterini canlandırmaktadır.

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu

FRAGMAN


21. X-Men (2000) IMDb: 7.4

Süper Kahraman Filmleri

Marvel Comics’in süper kahraman çizgi romanından sinemaya uyarlanan “X-Men” filmi, Bryan Singer yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. X- Men serisinin ilk filmi olarak gösterime giren yapım, Profesör X’in haberdar olduğu bir durumu gün yüzüne çıkartmaktadır. Özel yeteneklerini ortaya çıkartabilemek için bir grup insanı aynı okula toplayan X, dünyaya kötülük saçan mutantlarla mücadeleye hazır hale gelmek istemektedir. Bu görevi üstlenen X-Men ekibi, büyük bir mücadelenin içerisinde girecektir.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

FRAGMAN


20. Spider-Man: Homecoming (2017) IMDb: 7.4

Süper Kahraman Filmleri

Marvel Comics’in “Spider Man” çizgi romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Jon Watts yer almaktadır. “Spider-Man: Homecoming” olarak vizyona giren film, aklında suçlarla mücadele etme fikri olan Peter Parker’ın dünyayı tehdit eden güçlere karşı vereceği kıyasıya savaş konu edilmektedir. Peter, bir yandan normal bir insan gibi yaşamına devam ederken diğer yandan yepyeni düşmanıyla savaşmak zorunda kalacaktır. “Örümcek Adam: Eve Dönüş” filminin başrollerinde Tom Holland” Spider Man”, Marisa Tomei “May Hala”, Robert Downey “Demir Adam” ve Chris Evans “Kaptan Amerika” karakterlerine hayat vermektedir.

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu

FRAGMAN


19. Doctor Strange (2016) IMDb: 7.5

Süper Kahraman Filmleri

Yönetmenliğini Scott Derrickson’un üstlendiği “Doctor Strange” filmi, 2016 yılının Kasım ayında Türk izleyicileriyle buluşmuştur. Süper kahraman filmlerinin en güzel örnekleri arasında yer alan yapım, Marvel Comics’in “Doctor Strange” adlı çizgi romanından sinemaya uyarlanmıştır. Filmin konusu; son derece başarılı beyin cerrahı Strange, ansızın aldığı bir vaka sırasında korkunç trafik kazasına karışmaktadır. Aylarca hastanenin yoğun bakım ünitesinde yatan doktor, artık ellerini eskisi gibi kullanamayacaktır.

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu

FRAGMAN


  #Katilbot’un Macerasında Son Durak – Çıkış Stratejisi #SosyalMedya #Tv #BB

18. Batman (1989) IMDb: 7.5

Süper Kahraman Filmleri

Bir süper kahraman klasiği olarak karşımıza çıkan Batman, 1989 yılının Ekim ayında izleyiciyle buluşmuştur. Tim Burton yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan filmin oyuncu kadrosunda Michael Keaton, Jack Nicholson, Kim Basinger ve Billy Dee Williams rol almaktadır. Batman filminin konusu; sürekli tehlike altında olan şehrin, Yarasa Adam tarafından kurtarılma mücadelesini anlatmaktadır. Son derece aksiyon dolu sahnelere ev sahipliği yapan film, iyi ve kötünün kıyasıya mücadelesini konu etmektedir.

Tür: Aksiyon, Fantastik

FRAGMAN


17. Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) IMDb: 7.6

Süper Kahraman Filmleri

Guardians of the Galaxy Vol. 2 ismiyle gösterime giren “Galaksinin Koruyucuları 2” filmi, James Gunn yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. İlk filmin devamı niteliğinde gösterime giren yapım, Peter ve arkadaşlarının ailesinin intikamını almak için galaksiyi dolaşan Drax, süikastçı Gamora, ödül avcısı Rocket ve Groot’un hikayesini anlatmaktadır.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

FRAGMAN


16. Kiss Ass (2010) IMDb: 7.6

Süper Kahraman Filmleri

Kiss Ass ismiyle gösterime giren “Göster Gününü” filmi,  Matthew Vaughn yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Başarılı filmin oyuncu kadrosunda Nicolas Cage, Aaron Johnson, Mark Strong ve Chloe Grace Moretz rol almaktadır. Mark Millar’ın çizgi romanından sinemaya aktarılan film, süper kahraman olmaya karar veren Dave ve yeşil kostümüyle kötülerin peşine düşen karakterlerin hikayesini anlatmaktadır.

Tür: Aksiyon, Dram

FRAGMAN


15. Watchmen (2009) IMDb: 7.6

Süper Kahraman Filmleri

Watchmen filmi, Alan Moore ve Dave Gibbons’ın Soğuk Savaş döneminde kaleme aldığı “Watchmen” çizgi roman serisinden sinemaya aktarılmıştır. Yönetmenliğini Behind the Scenes’in üstlendiği filmin başrollerinde Zack Snyder, Patrick Wilson, Malin Akerman ve Billy Crudup rol almaktadır. Filmin konusu; nükleer savaşa girmeye hazırlanan ABD ve Sovyetler Birliği, iradeleriyle süper kahraman olmayı başarmış bir grup insan tarafından durdurulmaya çalışılmaktadır.

Tür: Dram, Bilim Kurgu

FRAGMAN


14. Deadpool 2 (2018) IMDb: 7.7

Süper Kahraman Filmleri

Marvel evreninin sevilen karakteri Deadpool, 2018 yılında gösterime giren “Deadpool 2” filmiyle bir kez daha izleyicinin karşısına çıkmaktadır. Yönetmenliğini David Leitch’in üstlendiği film, komedi türünde yapılan en iyi süper kahraman filmleri arasında gösterilmektedir. Filmin konusu; hayatını mutlu bir şekilde devam ettiren Deadpool, karşısına çıkacak olan Cable ile sarsılacaktır. Gelecekte tehlike oluşturacağını düşündüğü bir çocuğun peşinde olan Canle, ancak süper güçlere sahip Deadpool ve arkadaşları tarafından durdurulmalıdır.

Tür: Aksiyon, Komedi

FRAGMAN


  #„Pretty in Plüsch“ – Flop: Sat.1 zieht die Reißleine

13. Captain America: Civil War (2016) IMDb: 7.8

Süper Kahraman Filmleri

Marvel Comics’in “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” çizgi romanından sinemaya uyarlanan filmin yönetmenliği Joe Russo tarafından gerçekleştirilmiştir. Politik güçler tarafından baskılara maruz kalan Yenilmezler, fikir ayrılığı sebebiyle iki gruba ayrılmaktadır. Marvel alemi için sivil savaş çanlarının çaldığı filmin başrollerinde Chris Evans “Kaptan Amerika”, Robert Downey “Demir Adam”, Anthony Mackie “Sam Wilson”, Sebastian Stan “Kış Askeri” ve Elizabeth Olsen “Kızıl Cadı” karakterlerine hayat vermektedir.

Tür: Gerilim, Bilim Kurgu

FRAGMAN


12. Thor: Ragnarok (2017) IMDb: 7.9

Süper Kahraman Filmleri

En iyi süper kahraman filmleri arasında yer alan Thor: Ragnarok, Taika Waititi yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. 2017 yılının Ekim ayında gösterime giren film, Thor çizgi romanından sinemaya taşınmıştır. Thor: Ragnarok filminin konusu; evrenin diğer tarafında hapsedilmiş Thor, yaklaşmakta olan Norse kıyametinin farkındadır. Asgard’ı yok edecek olan yıkım, Hela’nın sorumluluğunda olacaktır. Asgard’ın kurtarılmasının tek yolu özgür kalmaktır. Sonrasında müttefiki Hulk ile karşı karşıya gelmeye hazırlanacaktır.

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu

FRAGMAN


11. Iron Man (2008) IMDb: 7.9

Süper Kahraman Filmleri

Iron Man ismiyle gösterime giren “Demir Adam” filmi, Jon Favreau yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. En iyi süper kahramanlar arasında gösterilen karakter, Rober Downey Jr. tarafından canlandırılmaktadır. Demir Adam filminin konusu; silah mucidi Tony Stark’ın ansızın başına gelen bir terör saldırısıyla kabusa dönen hayatını anlatmaktadır. Tony, ülkesi için harika silahlar üreten Stark Industries’in CEO’sudur. Yeni geliştirdiği oyuncaklarını test eden Tony, başına gelen olaylarla kabusu yaşayacaktır.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

FRAGMAN


10. Deadpool (2016) IMDb: 8.0

Süper Kahraman Filmleri

Aksiyon ve komedi dolu sahnelerin yaşandığı “Deadpool” filmi, Tim Miller yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Hayatı yolunda giden Wade, biricik aşkı Vanessa ile mutlu mesut bir hayat sürmektedir. Ansızın kanser olduğunu öğrenen Wade, tedavi için çok geç kaldığını duyacaktır. Ölümcül bir hastalığın pençesinde olduğunu bilen Wade, her ne kadar ölmeyi kabullenmiş olsa da sevgilisi buna izin vermeyecektir. Weapon X tarafından büyük bir teklif alan Wade, bambaşka bir hayatın içerisine gireceğinden habersizdir.

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim

FRAGMAN


9. X-Men: Days of Future Past (2014) IMDb: 8.0

Süper Kahraman Filmleri

X-Men: Days of Future Past ismiyle gösterime giren “X-Men: Geçmiş Günler Gelecek” filmi, Bryan Singer yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Gelecekte nesilleri tükenecek olan mutantlar, zamanda yolculuk yapması gerektiğinin farkındadır. Magneto ve Charles Xavier, mutant soyunu kurtarabilmek için büyük bir mücadelenin içine girecektir. Aksiyon ve gerilim dolu sahnelere ev sahipliği yapan X-Men: Days of Future Past, en iyi süper kahraman filmleri arasında yer almaktadır.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

FRAGMAN


  #Nazi-Architektur in Berlin: Die baulichen Spuren des Dritten Reichs

8. The Avengers (2012) IMDb: 8.0

Süper Kahraman Filmleri

Marvel Comics’in süper kahramanlar çizgi romanından sinemaya uyarlanan “The Avengers”, dünyaya karşı yaklaşan büyük tehlikenin sonuçlarından kurtulmak için süper kahramanları bir araya getirmektedir. Yönetmenliğini Joss Whedon’un üstlendiği “Yenilmezler” filminin başrollerinde Scarlett Johansson, Robert Downey, Chris Evans, Colie Smulders ve Chris Hemswort rol almaktadır. Uluslararası Barış Örgütü’nün lideri Nick Fury, dünya üzerindeki tehlikelerle karşı karşıya kalmıştır. Fury, tehlikenin engellenmesi için süper kahramanlardan yardım alması gerektiğini bilmektedir. Film, 2012 yılında vizyona giren en iyi bilim kurgu ve fantastik temalı yapımlar arasında gösterilmektedir.

Tür: Bilim Kurgu, Fantastik

FRAGMAN


7. Logan: Wolverine (2017) IMDb: 8.1

Süper Kahraman Filmleri

Marvel Comics’in kurgusal karakteri Wolverine’den sinemaya uyarlanan “Logan”, James Mangold yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Meksika sınırında saklanan Profesör X ve Wolverine, karanlık güçlere sahip bir mutantın geldiğini duyacaktır. Wolverine’nin bu kez ki görevi, kadın klonunu Nathanial’ın kötülüklerinden korumaktadır.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

FRAGMAN


6. Guardians of the Galaxy (2014) IMDb: 8.1

Süper Kahraman Filmleri

Guardians of the Galaxy ismiyle vizyona giren “Galaksinin Koruyucuları” filmi, James Gunn yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Aksiyon dolu sahnelerin bolca yaşandığı film, süper kahramanların yer aldığı bilim kurgu türü yapımlardandır. Galaksinin Koruyucuları filminin konusu; evrenin tamamen eline geçirmek isteyen kötülüklere karşı mücadele veren bir grup süper kahramanın hikayesini anlatmaktadır. Güçlü bir küreyi çalan Peter, kötü kalpli Ronan’ı peşine takmıştır. Ronan’ın amacı ise küreye sahip olarak evreni ele geçirmektedir. Kendini ansızın farklı bir grubun içerisinde bulan Peter, yeni kahramanlar ile işbirliğine girişecektir.

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

FRAGMAN


5. Batman Begins (2005) IMDb: 8.2

Süper Kahraman Filmleri

Bruce Wayne, ailesinin katledilmesi üzerine Asya’ya taşınmıştır. Suç olaylarının önü arkası kesilmeyen Gotham, kötü hesaplaşmaların uğrak noktasıdır. Bruce Wayne’nin amacı ise Gotham’a adaleti getirmektedir. DC Comics’in kurgusal karakterlerinden beyazperdeye aktarılan “Batman Başlıyor” filmi 2005 yılında izleyiciyle buluşmuştur. Başarılı yönetmen Christopher Nolan tarafından beyazperdeye aktarılan filmin başrollerinde Christian Bale, Katie Holmes, Cillian Murphy, Michael Caine ve Liam Neeson rol almaktadır. “Batman Begins” filmi, DC Comics’in Batman çizgi romanından sinemaya uyarlanmıştır.

Tür: Dram, Fantastik

FRAGMAN


4. The Dark Knight Rises (2012) IMDb: 8.4

Süper Kahraman Filmleri

Jonathan Nolan tarafından yazılan ve abisi Christopher Nolan tarafından yönetilen “The Dark Knight Rises”, süper kahraman filmi olarak beyazperdeye aktarılmıştır. Filmde Batman karakteri ilk kez kendisinden çok daha güçlü bir rakibe karşı mücadele vermektedir. Kötü kalpli Bane’nin yeni planlarını ne Batman ne de Bruce durdurabilmektedir. Kedi Kadın Selina’yı yanına alan Bane, halkı ciddi bir tehdit altında tutmaktadır. Kolluk kuvvetlerinin dahi bir sonuç elde edemediği bu savaşta Batman yeniden gün yüzüne çıkacaktır. Filmin başrollerinde Tom Hardy “Bane”, Anne Hathaway “Kedi Kadın”, Christian Bale “Batman”, Joseph Gordon “John” ve Marion Cotillard “Miranda” karakterine hayat vermektedir.

Tür: Aksiyon, Gerilim

FRAGMAN


  # Blockchain-Firma will Krypto-City in Nevada bauen

3. Avengers: Infinity War (2018) IMDb: 8.5

Süper Kahraman Filmleri

Marvel Comics’in “Avengers: Infibity War” çizgi romanından sinemaya uyarlanan film, Marvel’ın süper kahramanlarını yeniden bir araya getirmektedir. Yönetmenliğini Russo kardeşlerin üstlendiği filmin başrollerinde Chris Hemsworth, Robert Downey, Elizabeth Olsen, Tom Holland ve Chris Evans rol almaktadır. Kaptan Amerika ve Iron Man’in arasında yaşanan tatsızlıklardan dolayı, tüm süper kahramanlar kendi saflarına çekilmiştir. Yaklaşan yeni bir tehlikenin farkına varacak olan süper kahramanlarımız, güçlerini birleştirmek için bir kez daha bir araya gelme kararı alacaktır. Film, büyük bir tehlikeye maruz kalan dünyanın kurtarılması için verilen büyük mücadeleyi konu etmektedir.

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu

FRAGMAN


2. Avengers: Endgame (2019) IMDb: 8.6

Süper Kahraman Filmleri

2018 yılında vizyona giren “Avengers: Sonsuzluk Savaşı” filminin devamı niteliğinde olan “Avengers: Endgame”, Marvel Studios tarafından beyazperdeyle buluşmuştur. Marvel Comics’in süper kahramanlar çizgi romanından sinemaya uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Russo Biraderler ve Joe Russo yer almaktadır. Birçok süper kahramanın küle dönüştüğü “Avengers: Infinity War” filminin ardından Kaptan Amerika, Thor ve Hulk çaresizlik içinde kalmıştır. Kuantum Bölgesi’nden kurtulmanın yolunu bulan Ant-Man, Thanos’un dengesini değiştirmek için büyük bir mücadeleye girecektir. “Avengers: Endgame” filminin başrollerinde Scarlett Johansson, Robert Downey, Chris Hemsworth, Chris Evans ve Mark Ruffalo rol almaktadır.

Tür: Bilim Kurgu, Fantastik

FRAGMAN


1. The Dark Knight (2008) IMDb: 9.0

Süper Kahraman Filmleri

Kara Şövalye Yükseliyor” ismiyle vizyona giren filmin yönetmenliğini Christopher Nolan üstlenmiştir. DC Comics’in en sevilen filmleri arasında yer alan “The Dark Knight Rises”, süper kahramanları bir araya getirmektedir. 2012 yılında izleyiciyle buluşan filmin senaryosu Jonathan Nolan ve David S. Goyer tarafından yazılmıştır. Filmin başrollerinde Tom Hardy, Anne Hathaway, Christian Bale ve Marion Cotillard rol almaktadır. Filmin konusu; insanlığı tehlike altına alan Joker’in yeniden ortaya çıkmasına karşın Batman karakterinin verdiği mücadele konu edilmektedir.

Tür: Fantastik, Aksiyon

FRAGMAN

Önerilen İçerik; En İyi Hapishane Filmleri

BuradaBiliyorum.Com

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"