Allgemeines

#Tek Kişilik Şehir: Şanghay’ın Terk Edilişinin Fotoğrafı #SosyalMedya #Tv #BB

Tek Kişilik Şehir: Şanghay’ın Terk Edilişinin Fotoğrafı

Yazar Aslıhan Yıldız üzerinde
24 Şubat 2020

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla yayılan Corona virüsünün etkileri hala sürerken, Dünya Sağlık Örgütü’nün acil durum ilan etmesiyle ülkedeki şehirler teker teker boşalmaya başladı.

Dünya nüfusunun büyük bir kısmını oluşturan Çin, son günlerde hastalık nedeniyle terk edilen şehir görüntülerine sahnelik ediyor. Bu durumdan en çok etkilenen ise 23,4 milyonluk nüfusuyla metropol bir şehir olan; Şanghay şehri.

Amerikalı fotoğraf sanatçısı Nicoco, geçtiğimiz günlerde “Kıyamet sonrasını andıran bir yalnızlık” olarak tanımladığı bu şehrin terk edilişinin fotoğraflarını kadrajına alarak bir proje başlattı. “One Person City” (Tek Kişilik Şehir) olarak adlandırdığı bu projede, kalabalıkla her gün hayat bulan Şanghay sokaklarının yerini korkuya bırakışını fotoğrafladı.

26 Ocak – 4 Şubat 2020 tarihlerine ait bu fotoğraflar, Batı Nanjing Caddesi, Lujiazui/Rainbow Caddesi, Yuyuan Parkı, Jingan Tapınağı gibi şehrin en önemli ve en kalabalık noktalarına ait görüntülerden oluşuyor.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!