Technologie

Teknik detayları inanılmaz elektrikli motosiklet: Damon Hypersport [Video]elektrikli motosiklet: Damon Hypersport


CES 2020’nin yoğun gündemine güzel bir elektrikli motosiklet dahil oldu. Teknik detayları açıklanan Damon Hypersport, inanılmaz görünüyor.

Damon Hypersport, kısa süre önce hatırlarsınız BlackBerry ve Damon Motorcycles ortaklığında üretilecek haberleriyle gündeme gelmişti. CES 2020’de detaylandırılacağı aktarılan model, gerçekten inanılmaz teknik detaylarla geldi. Modern çizgilerin tercih edildiği Hypersport, şimdilik sadece sarı renkte karşımıza çıkıyor. Benzerlerinden biraz kısa olduğu görülen motosiklet, açıklandığı kadarıyla 150 kW (200 beygir) güç sunuyor ve tam 322 km/s hıza çıkabiliyor. Yüksek hızda 322 km, normal sakin kullanımda ise tam 480 km menzili bulunan Damon Hypersport, menzil konusunda pazarın en iyisi konumunda yer alıyor. Sıvı soğutmalı 20 kWh pil paketi üstüne kurulduğu aktarılan elektrikli motosiklet, standart versiyonuyla 25 bin dolardan satışa sunulacak deniyor. 2021 yılında çıkacağı aktarılan ilk 25 modelin ise 40 bin dolardan satılacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli motosiklet Damon Hypersport hayalleri süslüyor

Daha önce duyduğumuz kadarıyla model BlackBerry’nin QNX işletim sistemini kullanıyor. Kamera, radar ve sensörler ile donatılan Hypersport, burada özel CoPilot uyarı sistemini taşıyor. Bu sayede motosiklet sürekli 360 derece takip ile olası tehlikelere karşı sürücüsünü uyarabiliyor. Gerçekten çok gelişmiş bir kaza önleme sistemine sahip olduğu aktarılan elektrikli motosiklet, sürüşü hiç olmadığı kadar güvenli hale getirecek deniyor. Modelde birçok benzerinden çok daha büyük bir ekranın yer aldığı da görülüyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da yeni modelleren APEX


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!