Technologie

#TeknolojiHaberleri #Maserati imzalı elektrikli motorun sesini duyabileceğiniz video [İzle] #BB

„Maserati imzalı elektrikli motorun sesini duyabileceğiniz video [İzle]“

Maserati


Dünyanın en önemli otomobil firmaları arasında yer alan Maserati, kısa süre önce geliştirdiği yüzde 100 elektrikli motorun sesi için bir video yayımladı.

En son oluşturulan göz alıcı bir konsept ile gündeme gelen Maserati, hazırladığı otomobil modelleriyle her zaman öne çıkmayı bilen bir isim arasında yer alıyor. Yüksek performanslı araçları birçok kişinin hayalini süsleyen firma, elbette elektrikli geleceğe de hazırlanıyor. İşte bu noktada firma direkt olarak kendi içinde bir yüzde 100 elektrikli motor geliştiriyor. Dışarıdan yardım alınmadan İtalya Modena’da yer alan Innovation Lab içerisinde geliştirilen bu elektrik motoru, şu an aktif olarak test ediliyor. İşte bu test sürecinden çekilen bir video yayımlandı. Yukarıda izleyebileceğiniz bu videoda motorun detayları ya da görüntüsü değil direkt olarak sesi dinletiliyor. Evet elektrik motorlarının da sesi bulunuyor ve Maserati bu konuda “fütüristik” bir tınıyı belirlemiş gibi görünüyor. Burada elbette bir V8 – V12 gibi içinizi titreten bir motor sesi yok. Ancak yine de bu hem donanım hem de yazılımsal anlamda oluşturulan ses bizce harika duruyor. Bu arada biliyorsunuz elektrikli otomobillerin güvenlik için ses çıkarması birçok ülkede şimdiden zorunlu kılınıyor.

  #1500 - 2500 TL arası en iyi akıllı telefonlar - Eylül 2020

Maserati, elektrikli dönemde ses getirecek isimlerden olacak

Bu elektrikli motordan kullanacak ilk modellerin  2021’de gelecek Maserati GranTurismo ve GranCabrio olacağı aktarılıyor. İlk araçlarına yüksek ihtimalle birden fazla elektrik motoruyla güç verecek firma, yeni döneme çok sağlam şekilde hazırlanıyor. MMXXI’ın 2021 anlamına geldiği de belirtelim.

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"