Technologie

#TeknolojiHaberleri #OPPO akıllı saat modelinde yer alacak güzel özellik! #BB

„OPPO akıllı saat modelinde yer alacak güzel özellik!“

oppo akıllı saat
Türkiye’de ciddi şekilde öne çıkmaya başlayan teknoloji devi OPPO, bir akıllı saat üzerinde çalışıyor. Bu ilk saat önemli bir özellikle geliyor.

Sağlam bir kaynağa göre OPPO imzalı ilk akıllı saat modelinde EKG / ECG özelliği yer alıyor. Biliyorsunuz bu özellik akıllı saat dünyasına ilk olarak Apple Watch Series 4 ile girdi. Bu teknoloji sayesinde Apple Watch S4, Digital Crown’a yerleştirilmiş elektrotlardan ve arkadaki kristalde bulunan yeni elektriksel kalp sensöründen yararlanan yeni ECG uygulamasını kullanarak kişilerin bileklerinden EKG çekmesini sağlıyor. Bu uygulamada, kişiler Digital Crown’a dokunduklarında 30 saniye sonra bir kalp ritmi sınıflaması alıyor. Bu, kalbin normal bir düzenle attığı veya önemli sağlık sorunlarına neden olabilecek Atriyal Fibrilasyon (AFib) belirtileri olup olmadığını gösteriyor. Bu özellik aynı zamanda Apple Watch Series 5, Samsung Galaxy Active 2, Withings Move ECG ve Amazfit Verge saatlerinde de bulunuyor. Bu açıdan OPPO’nun ilk modelini ECG / EKG olmadan getirmiyor olması sevindiriyor. Bu özellik üstünde ilk akıllı saatin üst düzey olacağı da kesinleşiyor.

  Hızlı ve Öfkeli serisinin oyunu göründü! [Video]

OPPO bu aralar daha çok akıllı saat değil Find X2 ile gündemde bulunuyor

Model sızdırıldığı kadarıyla gücünü Snapdragon 865 işlemci ve en az 8 GB RAM‘den alıyor. Aynı zamanda cihazda 120 Hz yenileme hızına sahip kavisli bir 6,5 inç 3168×1440 piksel MEMC çipi ile yüksek renk doğruluğu sunacak bir ekran bulunuyor. 120 Hz yenileme hızını Samsung Galaxy S20 ailesinden farklı olarak QHD+ çözünürlükte de sunabilecek amiral gemisinin, Snapdragon X55 modem ile 5G desteği sunacağı da biliniyor. Hepsine ek olarak telefonda bir OPPO M1 yardımcı işlemcinin de adı geçiyor. Bu işlemci güç yönetimi konusunda göre yapıyor ve çok gelişmiş bir üçlü arka kamera sistemi de Find X2’nin donanımları arasında bulunuyor.

  #Xbox Series X ve Xbox Series S, WiFi 6 ve USB-C Bağlantısı Sunmayacak

İlginizi Çekebilir

120 Hz’in faydasını gösteren video

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"