Technologie

Telefonlarda 120 Hz ekran yaygınlaşıyor; işte faydası [Video] – BB

OnePlus 120 Hz ekran


Akıllı telefon pazarının dikkat çeken isimlerinden OnePlus, geçtiğimiz hafta telefonlarında kullanacağı 120 Hz ekran teknolojisini görücüye çıkarttı. Peki bu teknoloji ne kadar fark yaratacak? İşte bu sorunun cevabı;

Samsung Galaxy S20 ailesinde de kullanılacak 120 Hz ekran teknolojisi, hep söylediğimiz gibi 60 Hz ekranlara oranla çok ama çok daha akıcı bir deneyim sunuyor. İşte bunu göstermek adına güzel bir video paylaşan OnePlus CEO’su Pete Lau, yukarıda izleyebileceğiniz bu video ile kullanıcıları neyin beklediğini gözler önüne seriyor. 120 Hz’in getirdiği akıcılığı göstermek adına yavaşlatılan video, 120 Hz ekranlı telefonların ne kadar fark yaratacağını açık şekilde gösteriyor. Daha önce 90 Hz ekranlı modellerle karşımıza çıkaran firma, bundan sonra 90 Hz altına inmeyeceklerini, 2020’de de 120 Hz’in üst seviye için standart olacağını aktarıyor. Bu arada Lau bir paylaşım daha yaptı. Aşağıda görebileceğiniz bu paylaşımda, OnePlus 8’lerin içinde yer alacak denilen özel MEMC çipin getirdiği fayda gösteriliyor. MEMC çip 30 fps videoyu 120 fps’e çıkarabiliyor ve böylelikle 120 Hz ekran ile yüksek akıcılık sağlanıyor.

OnePlus 8 ailesinde de 120 Hz ekran kullanılacak

OnePlus 8 Pro yerini alacağı 7 Pro’dan farklı olarak motorlu bir ön kamera ile gelmiyor. Bunun yerine ön kamera bir ekran deliğinde karşımıza çıkıyor. Kavisli kenarları bulunan ve çok ince çerçevelere sahip olduğu görülen telefon, beklendiği gibi parmak izi sensörünü ekranına entegre ediyor. Gücünü Snapdragon 865 işlemciden alacak fiyat performans oranı yüksek amiral gemisi, arkasında dörtlü kamera sistemi bulunuyor.


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!