Allgemeines

#Telefonlarımız Bu Kadar İyiyken Şarjları Neden Çabuk Bitiyor? İşte Cevabı… #SosyalMedya #Tv #BB

Telefonlarımız Bu Kadar İyiyken Şarjları Neden Çabuk Bitiyor? İşte Cevabı…

Telefonlarımızın Şarjı Neden Bitiyor?

Telefonların batarya ömrünün kötü olduğu inkar edilemez bir gerçek. Dışarıya çıkarken yanımıza aldığımız powerbanklerle bile çoğu akılı telefonlar 1 günü çıkartmak için zorlanırken, en iyi telefonlar 2 tane bile batarya harcayabilir.

Eski Telefonların Bataryaları Çok İyiydi!

Eski günlerin telefonların muhteşem bir batarya ömrü vardı, bir kere şarj ettikten sonra o telefonu hiç şarja takmadan birden fazla gün kullanabiliyorduk. Ve evet bugün telefonlarımız Nokia 3310’dan çok daha kalitelidir, fakat neden şarjlarımız hemen bitiyor?

telefonlarimiz-bu-kadar-iyiyken-sarjlarimiz-neden-bu-kadar-cabuk-bitiyor-001.jpg

Moore Yasası pil teknolojisini geride bıraktı. Telefonlarımızın daha iyi olması, daha fazla güç harcadığı için pillerimiz çabuk bitmektedir.

Son yıllarda telefonların iç bileşenlerini daraltarak yoğunluğu artırıldı. Fakat Srinivasan’a göre, “Beş yıl önce, daha fazla şeyi kaldıramayacağımız belli oldu , yangınlar vardı . Enerji yoğunluğundaki yeni gelişmelerin değişen pil malzemelerinden kaynaklanacağı bir aşamaya ulaştık ve yeni malzemeler mühendislik ilerlemesi olarak adlandırdığım şeye kıyasla her zaman daha yavaş. ”

Bunun nedeni ise günümüzde telefonlardaki şarj edilebilir pillerin, 90’lardan bu zamana kadar kullandığımız bir batarya teknolojisi olan lityum kobalt’a dayanması ve ne kadar güç tüketebileceğimizin sınırına ulaştık. Profesörler gelecekteki çıkacak cihazlar için fazla güç sağlayabilecek daha yoğun enerji gerekecek. Araştırmacılar yoğun enerji gerektiren malzemelerde kullanabileceğimiz katı hal piller gibi yeni pil teknolojilerini araştırıyorlar.

eski-telefonlarin-bataryalari-cok-iyiydi!.jpg

Telefonlarımız Ne Kadar İyiyse Bataryalarımız O Kadar Çabuk Bitiyor!

Bu yeni piller yenilendiğinde, telefonlarımız daha gelişmiş olabilir bu da daha fazla güce ihtiyaç duyuyor. Başladığımız günlük pil ömründe bizi geride bırakabilir. 

NeOldu.com

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!