Technologie

Tesla Cybertruck’ın ortaya çıkan en güzel tasarım detayıTesla Cybertruck

Gündemden düşmeyen elektrikli pickup Tesla Cybertruck için dikkat çeken bir tasarım detayı bulundu. Bu detay gerçekten iyi düşünülmüş.


Son dönemde tanıtılan en özgün araçlardan olan Tesla Cybertruck, görebileceğiniz üzere bünyesinde standart yan aynalar taşımıyor. Modelde bunun yerine kameralar bulunuyor. Ancak akılcı bir tercih sayesinde aracın bu kameraları da görünmüyor. Biliyorsunuz günümüzde birçok firma aynasız tasarımlar üzerinde çalışıyor. Bu tasarımlarda aynaların bulunduğu konumda kameralar yer alıyor. Mevcut çalışmalarda bu kameralar açık şekilde görünüyor ve çoğu kişi bunu çok iyi bulmuyor. Tasarımı çok eleştirilen Cybertruck‘ta ise kameralar direkt olarak ön çamurluğun kenarına gizlenmiş. Gizlenmiş diyoruz şimdiye kadar kimse kameraların burada olduğuna dikkat çekmemişti. Çekilen aşağıdaki fotoğraf ile gündeme gelen bu durum, gerçekten çok güzel görünüyor. Bu sayede tasarım bütünlüğü bozulmuyor, rüzgar sesi gibi sorunlar kalmıyor. Ayrıca aracın çelik gövdesi sayesinde bu kameraların kırılma riski de bulunmuyor deniyor.

Bu arada Tesla Cybertruck için dikkat çeken bir tasarım çalışması da bulunuyor. Araç için “Cybunker” isimli aşağıda gördüğünüz konsept bir garaj dahi hazırlanmış durumda. Aracın çizgisindeki bu garaj, Cybertruck’ı alanların dikkatini çekecek gibi görünüyor.

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck için bilinmesi gerekenler şöyle

2021 sonu 2022 başında yollara çıkacak aracın tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup modelinin en güçlü versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü getiriyor. Araçta pil konusunda ise motor tarafı gibi üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Tasarımı çelik gövdesi nedeniyle böyle farklı denilen aracın 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatı bulunuyor. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip.

İlgili Video


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!