Wissenschaft

Tesla Powerwall, Avustralya’da yayılıyor

Avustralya zaten birçok nedenden dolayı Tesla Powerwall için büyük bir pazar. Ancak şimdi bir tane daha ekleyebiliriz: Güney Avustralya hükümeti Tesla’nın ev pilini 40.000 ev için pil paketinin % 50’sine varan önemli bir sübvansiyon* için onayladı.

Tesla, halihazırda Güney Avustralya’daki Powerwalls ile devasa sanal enerji santrali projesine sahip, ancak projenin uygulanması sırasında hükümetteki değişiklik garip bir duruma yol açtı.

Sanal Güneş enerjisi + depolama

Bir yıl önce, Tesla, 50.000 eve kadar güneş enerjisi sistemleri ve PowerWalls kurmak için Güney Avustralya hükümeti ile bir anlaşmaya vardığını açıkladı. Anlaşma birkaç hafta sonra eyalette yeni bir hükümet seçildikten sonra askıya alındı ve bunun yerine 40.000 ev için indirimli pil paketleri sunmak için kendi planlarını uygulamak istediler. Bununla birlikte, hükümet o zamandan beri kuruldu ve Tesla’nın inisiyatifiyle başarılı bir şekilde finanse edildiği sürece ve kendilerine ait indirimli pil paketleri için kendi planlarını sürdüreceklerini ileri sürdü.

Temmuz ayında Tesla, düşük gelirli hane halkı için elektrik maliyetini düşürmeye odaklanan yeni sanal elektrik santrali için güneş enerjili ilk 100 Tesla Powerwalls’ı kullandı. Geçen ay, Avustralya’da 1000’e kadar eve ulaşmaya başladılar – yine düşük gelirli hanelere odaklandılar.

Ek Teşvikler

Şimdi Güney Avustralya hükümeti, Tesla’nın Powerwall 2’yi yeni ev pil paketi teşviki için de onayladı.

One Step Off The Grid’in geçen hafta yayınladığı rapora göre Tesla şimdi yeni teşviki pazarlıyor:

Şirket, Adelaide’deki Rundle Alışveriş Merkezi’nde geçici bir stand kurdu – bu programdaki rolünü ve depolama teknolojisinin özelliklerini geliştirmek için 10 Şubat Pazar’a kadar açık olacak.

Ek donanım da dahil olmak üzere Powerwall, Avustralya’da yaklaşık 12.350 dolar maliyete sahip. Hükümet, 6.000 dolarlık bir sübvansiyon teklif ediyor ve Tesla’ya göre 1.450 dolar ile 4.000 dolar ekleyen kurulum öncesi fiyatı yarıya indirdi.

Sistem hala nispeten pahalı, fakat Güney Avustralya’daki yüksek elektrik ücretiyle, ev sahiplerinin yatırım getirisini oldukça hızlı bir şekilde görmeleri beklenmekte. Sanal enerji santrali girişiminin bir parçası olarak bir Powerwall alan bazı kamu kiracıları, elektrik faturalarında çeyrek başına 300 dolardan fazla tasarruf gerçekleştiğini bildirmekte. Enerji ihtiyacı yüksek olan haneler daha fazla tasarruf görebiliyor. Tesla’nın zaten Avustralya’da ve global olarak uzun bir Powerwall siparişi birikimi vardı, ancak talebin bu teşvikin bir parçası olarak dahil edilmesinin de artması bekleniyor. Tesla, Güney Avustralya’daki Powerwall için 12 haftalık bir öneri süresi hakkında konuşuyor. Hükümet programı ayrıca  Sonnen Batterie gibi diğer ev tipi pil paketlerinde de indirim sunuyor.

Avustralya şu anda dünyanın en yüksek sıcaklıklarının 15’i ile bir sıcaklık dalgası yaşıyor, bu nedenle herhangi bir kısa vadeli enerji rahatlaması ve uzun vadeli karbon rahatlamasını memnuniyetle karşılıyor.

Dipnot: *Sübvansiyon: Devletin kişi ya da kurumlara mal, para veya hizmet biçiminde yaptığı karşılıksız yardımları ifade eder.

 

Kaynak: Tesla Powerwall gets a massive boost in Australia with ~50% subsidy for up to 40,000 homes | Elektrek.co

 

Daha çok bilim makalesi okumak isterseniz bilim kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!